Bezkontaktní platby

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 1. 2012 07:42

A co ženský, Patriku :lol: ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 1. 2012 07:58

To je ono, jak neplatí za ženskou, děti nebo auto tak asi fakt nemá za co utratit. Já jsem osobně taky celkem skromný, ale zbytek rodiny pořád něco potřebuje. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 1. 2012 08:07

Pravda, auto sežere víc jak já :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 1. 2012 09:30

Tomáš Marný píše:A co ženský, Patriku :lol: ?


Co to je "zensky"? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 1. 2012 16:50

Tomáš Marný píše:A co ženský, Patriku :lol: ?

No, žádná mě nechce :'(

-- 19. 1. 2012 16:51 --

Tomáš Marný píše:Pravda, auto sežere víc jak já :-(.

To povídej. U nás u práce se začaly ve velkém "rozebírat" auta. Kolegovi ukradli airbag a když jel domů, tak říkal, že viděl několik aut s vymlácenými okýnky :(. Ještě že to auto nemám :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 1. 2012 18:02

souhlas, ještě že ho nemáš. hned je na cestách trochu bezpečněji a při nákladech na provoz by ses osypal :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 1. 2012 19:08

PatrikChrz: Ac relativne mlad, pamatuji doby, kdy tu byla verejna pradelna. To byl pomer lidi na 1 pracku jeste vyssi. Jen me zarazi, ze namas zadneho konicka nebo tak neco? Do jakehokoliv hobby se da vrazet penez...

Jinak auto je ekonomicky na spagat. Zrovna nedavno jeden kolega prodaval auto, ztrata hodnoty byla asi 50 000 Kc/ rok. A to slo o bezne auto za neco pres 400 000, zadne Porshe. K tomu treba pripocitat garancky, pojisteni, benzin, atd. Obcas si rikam, jestli neni levnejsi jezdit do prace taxikem.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 1. 2012 19:12

Noxik: má koníčka. sbírá peníze a bankovní účty
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 1. 2012 19:17

...a taky o nich píšu :).

S tím autem má Noxik pravdu. Taxík denně do práce asi ne, ale na občasné použití auta typu "potřebuji něco odvézt" se může vyplatit autopůjčovna. Velmi levně půjčuje auta třeba Pražská plynárenská. A díky levnému provozu na plyn se to může vyplatit i na dovolenou s větším nájezdem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirik74 20. 2. 2012 09:40

Dnešní přehled dalších obchodů a bank, které do toho brzo půjdou: http://aktualne.centrum.cz/finance/naku ... ?id=733665
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luk.zah 2. 3. 2013 08:43

Včera jsem byl v Polsku a zažil jsem "nový trend", který bere bezkontaktním platbám smysl, a který jistě díky pokřivenému myšlení linoucímu se Evropou brzy dorazí i k nám...

Nakoupil jsem žárovku a kaiserky celkem za 9,99 (cca. 60 CZK) a při žádosti o bezkontakní platbu na mě pokladní vyvbalila, ať jí ukážu nějaký osobní doklad!
Odmítl jsem a ona se oháněla nařízením shora.
Nakonec jsme se dohodli na kontaktní platbě se zadáním PINu.

Nazval bych to pohřbem bezkontaktních plateb a Bohužel je mi jasné, že dříve nebo později toto dorazí i k nám.
Mno, alespoň zdejším paranoikům to udělá radost... 8-S
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Proti srsti 2. 3. 2013 09:13

Jednu jedinou zkušenost bych vážně nepasovala na "nový trend" :-)
To, že při platbě kartou můžeme být požádání o doklad totožnosti, platí dlouhá léta. Můžeme, nemusíme. Asi v tomto konkrétním případě měla obsluha nějaké pochybnosti.
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luk.zah 2. 3. 2013 10:43

Mno... Mas mozna pravdu s tim trendem, ale s tim dokladem ne.
Co by asi pani pokladni delala, kdybych platil bezkontaktni nalepkou ci NFMC...
Pochybnosti? :-) Kvuli 60Kc? :-) Tomu precisame neveris... :-)
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 3. 2013 14:52

Zrovna poláci to zabíjejí otravnou otázkou, zda-li nechceš platit v jiné měně než zlotkama a tím celou transakci, tak jako tak zdrží
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 1. 4. 2013 18:00

Behem unora a brezna jsem testoval kartu mbank na bezkontaktni platby. Platil jsem pouze bezkontaktne a vzdy pod 500Kc (vyssi castky jsem platil jinou kartou). Za celou dobu jsem nikdy nebyl vyzvan k zadani PINu a _vsechny_ transakce byly online (kontroloval jsem prubezne blokace).

Zde je par statistickych udaju:
obdobi testu: 9.2.-30.3.
pocet plateb: 34
minimalni/maximalni placena castka: 7Kc / 408,60Kc
prumerna placena castka: 90,13Kc
median: 68,60Kc

Pokud nekoho bude zajimat neco dalsiho, ozvete se.

Ted hodlam podobny test provest s kartou AirBank.
taylor729
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků