Bezkontaktní platby

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod luk.zah 2. 4. 2013 08:30

To vynucene online overeni je blbost. Nic takoveho u bezkontaktnich plateb neni.
Zaplatis, terminal offline transakci overi a dokonci a po dokonceni transakce o tom posle online zpravu bance (a banka pak muze poslat maila).
Tak je to vzdy a u vsech bank.
KB ani v tomhle nenabizi nic vic nez jine ustavy a popisovany pocit bezpeci a la vlozky Always je tudiz jen iluzi.
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gogospk 2. 4. 2013 08:59

luk.zah píše:To vynucene online overeni je blbost. Nic takoveho u bezkontaktnich plateb neni.
Zaplatis, terminal offline transakci overi a dokonci a po dokonceni transakce o tom posle online zpravu bance (a banka pak muze poslat maila).
Tak je to vzdy a u vsech bank.
KB ani v tomhle nenabizi nic vic nez jine ustavy a popisovany pocit bezpeci a la vlozky Always je tudiz jen iluzi.


Nemáš naprosto pravdu. Projdu přes POS například u nás v Lidlu, zaplatím svou KB A-kartou, následuje okamžitá blokace + mailová notifikace. Za mnou manželka , platba mKartou, probíhá off-line, v IB mBanky žádná blokace, až po několika dnech dojde k zaúčtování , on-line ověření a blokace u mKarty projde jen vyjímečně.
Přečti si několik vláken na Mfóru, je tam plno stejných zkušeností. Takto to mám ověřeno i s Fio kartou, debetkama od ČS atd. Já jsem od 8/2012 realizoval s A-kartou cca 680 bezkontaktních plateb a 100% vždy v on-line režimu a s okamžitou blokací.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 4. 2013 09:53

A z tech 680 bezkontaktnich plateb si mel kolik penez nazpet na svem uctu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk.zah 2. 4. 2013 10:17

Pravdu mam ja - nemusim ani procitat zadna vlakna.
To, co popisujes Ty je jen o tom, jakym zpusobem ma banka nastevene zpracovani odeslane informace ci samotne zaslani informace o provedene platbe.
Samotne bezkontaktni placeni probiha vzdy offline a az informace o provedeni transakce je online.
Zalezi pak, jake je nastaveni banky ohledne pozadavku na odesilani teto informace a jejim naslednym zpracovanim.
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gogospk 2. 4. 2013 10:35

luk.zah píše:Pravdu mam ja - nemusim ani procitat zadna vlakna.
To, co popisujes Ty je jen o tom, jakym zpusobem ma banka nastevene zpracovani odeslane informace ci samotne zaslani informace o provedene platbe.
Samotne bezkontaktni placeni probiha vzdy offline a az informace o provedeni transakce je online.
Zalezi pak, jake je nastaveni banky ohledne pozadavku na odesilani teto informace a jejim naslednym zpracovanim.


Já o voze a ty o koze .... mluvíme tu o možné bezpečnosti-nebezpečnosti bezkontaktních karet a jako největší možný problém je právě to ( a no to si lidé na fórech stěžují ), že u většiny mne známých karet se jejich majitel o proběhlé transakci nedozví formou on-line blokace a notifikace, ale až o několik dnů později po vlastním zúčtování transakce. A tady já tvrdím, že z mého pohledu je mimořádně důležité to, že se moje banka a tím pádem i já, ihned dozvím o každé transakci A-kartou formou on-line blokace v IB KB a následně mi přijde vlastní blesková notifikace. To, jestli se u bezkontakntí karty transakce do 500Kč ověřuje či neověřuje on-line v karetním centru banky už mi je celkem šumafuk. Dúležité je to, co jsem zde popsal.
Naposledy upravil gogospk dne 2. 4. 2013 11:20, celkově upraveno 1
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denny-04 2. 4. 2013 11:08

Používám bezkontaktní kartu od mBank pár týdnů a jsem docela rozčarován tím, že většina plateb není on-line, resp. informace o blokaci na účtu.
Naposledy mě "pobavila" tato situace:
- minulý víkend, bezkontaktní platba v Kauflandu do částky cca 250 Kč, blokace na účtu až následující středu
- tento víkend, bezkontaktní platba ve stejném Kauflandu částky cca 400 Kč, ovšem blokace na účtu byla vidět hned

Je to normální? :-)
Denny-04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LGA 2. 4. 2013 12:44

Platím kontaktně a při platbě v Kauflandu mně blokace často nejsou vidět.

Jen tak okrajově se ptám, jak jednoduše "delaborovat" bezkontakní část karty?
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 4. 2013 14:36

mechanicky odříznout drátky k anténě od čipu
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Proti srsti 2. 4. 2013 18:00

luk.zah píše:To vynucene online overeni je blbost. Nic takoveho u bezkontaktnich plateb neni.

Co by? Záleží na vydavateli, jak si svoje karty nastaví. Vzhledem k tomu, že banky v ČR to má každá nastavena trochu jinak, může to působit zmatky ve vnímání, jak bezkontaktní karty fungují. Ale to, že "moje" banka to má nastaveno nějakým způsobem, neznamená, že to jiná banka nemá jinak.
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 4. 2013 19:04

Na kartě od Citi je krásně vidět, kudy ty drátky vedou
Obrázek
Obrázek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 4. 2013 19:56

S474N píše:nnnokiaE52: ne kazdy ma telefony, pro ktere je technologickym vrcholem PULL, tedy vynucene overovani novych zprav na mail serveru (typicky protokoly POP3, IMAP). Ver, ze existuji i telefony s tzv. PUSH, kdy je zprava doslova natlacena do telefonu - tedy odpada periodicke se "dotazovani" mail serveru, zdali je tam neco noveho. A ano, zpravu takto dostanes takrka okamzite.


Ale jo, rád se poučím. Opravdu používám POP3..

S474N píše:...
A snad nakonec, vterina je uhlova mira, casova je sekunda.


To, že nějaká instituce někdy po mém narození rozhodla, že se vteřině bude smět už říkat pouze sekunda, ještě neznamená, že na takovou blbost přistoupím... :pozor

-- 2. 4. 2013 21:13 --

gogospk píše:...
Já jsem od 8/2012 realizoval s A-kartou cca 680 bezkontaktních plateb a 100% vždy v on-line režimu a s okamžitou blokací.


To je v průměru 2,8 bezkontaktních plateb na 1 den včetně víkendů!
Když připočítám i kontaktní platby, které také určitě proběly, ta klobouk dolů :-D
anonymni

Odeslat příspěvekod taylor729 2. 4. 2013 21:19

xtonda píše:Však taylor platil zhruba obden průměrně 90 Kč, takže částku 500 za den nemusel překročit - nejvyšší obrat za den je statistický údaj, který neuvedl.


Dobre, prosel jsem to a nejvyssi deni obrat je rovny prave 408,60Kc. V testovani uz pokracovat nebudu, karta mBank jde ted do supliku. Muze to zkusit zase nekdo jiny ;-)
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 2. 4. 2013 21:39

nnnokiaE52 píše:To je v průměru 2,8 bezkontaktních plateb na 1 den včetně víkendů!
Když připočítám i kontaktní platby, které také určitě proběly, ta klobouk dolů :-D


To není žádný problém realizovat, ráno něco na svačinu, odpoledne nákup pro rodinu , něco v papírnictví pro děti do školy , lékárna, benzín ....... choť má partnerskou kartu a také denně něco platí. Tři platby denně je ještě úspěch , každý ženatý chlap s dětma mi to jistě potvrdí ... :-)
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 26. 4. 2013 16:45

S bezkontaktni kartou AirBank mam podobne zkusenosti jako ty popisovane v tomto vlakne s mKartou. Jedina offline transakce byla v Zabce (kde jsem mKartou bohuzel neplatil, takze nemuzu porovnat).

Nicmene jsem zaznamenal jednoznacne nizsi citlivost te Mastercard Debit od Airbank.
S CitiLife, mKartou u Zuno kreditkou jsem bez problemu platil pouze prilozenim penezenky a ve vice nez 90% pripadu to bylo bez problemu. S AirBank kartou se mi to nepodarilo ani jednou, vzdycky jsem musel kartu vyndat.
Kdyz jsem dal do penezenky opet jednu z tech prvne jmenovanych karet misto airbank karty, tak platit pres penezenku opet slo. Krome nekolika malo minci nemam v penezence nic co by stalo mezi terminalem a kartou pri prilozeni.

Zajimalo by me jestli je to vlastnost Mastercard Debit Paypass obecne nebo je to jen smula na konkretni kus, mate nejake zkusenosti?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 4. 2013 22:02

Mne by zase zajímalo, proč spousta jedinců nedokáže psát s diakritikou.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků