Platba na fiverr.com

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 11. 2012 22:15

Zaujal mě včerejší dnešní článek na penize.cz a chtěl bych si na fiverr.com něco koupit. Problém je v tom, že platby na internetu jsem nikdy neprovozoval a provozovat nebudu, zkrátka je nepotřebuju, a tak se chci jen optat, jak co nejelegantněji provést tuto jednu jedinou pětidolarovou platbu.

Zakládat nějaký Paypal účet mi přijde pro jediný případ zbytečný.

A tak zůstává možnost klasické platby kartou přes internet, což jsem ale nikdy nedělal. Karty mám dvě: Maestro od Fia (ještě starou od ČSOB) a MasterCard of Airbank. Hledal jsem u obou v internet bankingu v nastaveních a nevím, jestli s nimi vůbec lze platit na internetu. Stejně tak nevím, jestli je to nějak extra zpoplatněno, když je to platba v USD.

Předem díky za objasnění
Přílohy
fiverr.jpg
Stránka se zadáváním platebních údajů.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 11. 2012 22:34

Založení PP nic nestojí a pro malou platbu není ani potřeba ověřovat kartu, takže bych doporučil založit účet. Spíše než že jde o jedinou platbu bych řekl, že jde o první. Taky jsem tak začínal.
Jako kdybys s tím měl jo mít problém, tak ti to můžu zaplatit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 11. 2012 22:53

Sasakr píše:což jsem ale nikdy nedělal.

Všechno je jednou poprvé, synáčku :-P .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 11. 2012 23:47

Teoreticky jsem už nakupoval třeba na Steamu, prakticky si to nechám vždycky někým koupit a prachy pošlu převodem. Ideální :-D

PatrikChrz: Díky za nabídku, určitě rád využiju, pokud se tedy k něčemu rozhodnu.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 4. 2013 15:40

Tak je to zase aktuální. A já se znovu ptám, s některou z těch mých karet lze platit nebo ne? V IB jsem nenašel žádnou aktivaci, u Air Bank tam není dokonce ani nastavitelný limit pro platby na internetu. Je to nějak zpoplatněno? Stačí vyplnit formulář a je to? Když je to přes Paypal v zabezpečeném formuláři, tak čekám, že to bude bezpečné.
Přílohy
fiverr.jpg
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peťo6 6. 4. 2013 17:28

Limity u Airbank sa daju jednoducho nadstavit v IB, pod zalozkou "Bezne ucty" je hore tlacitko "Karty"...
Platba kartou je zadarmo a mala by prebehnut hned.
Přílohy
air.jpg
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 4. 2013 18:46

A těch 2× 20 korun je co?

-- 6. 4. 2013 19:58 --

Aha, to bude toto https://www.paypal-community.com/t5/Dis ... uage=en-gb
Přílohy
paypal.jpg
paypal.jpg (19.93 ) Zobrazeno 3232 krát
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peťo6 6. 4. 2013 19:02

Aha, takze su to blokace, ktore by ti mali asi vratit, snad..
Neviem, smajlik pri platbe by naznacoval, ze su v paypale vysmiati ked mozu vyberat poplatky :D
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 4. 2013 19:13

Smajlík znamená, že platby Airbank třídí do nějakých kategorií, výchozí nastavení je do zábavy, proto smajlík.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 4. 2013 13:28

Ještě jedna věc k tomu Paypalu. Potřeboval bych poslat nějaký peníze do Británie. Mám tedy volit odchozí platbu v korunách nebo v librách? Nebo je to fuk? Má někdo představu, kolik za odeslání 3 liber zaplatím na poplatcích?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků