Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 9. 4. 2013 14:20

Z RB píše:Rozmlouvat Vám to nebudu, ale pravdu nemáte...lidi se totiž (a zaplaťpánbůh za to) konečně učí s kreditkama správně zacházet.

-- 9. 4. 2013 14:21 --

[quote="dr._lukasJedna otázka na zaměstnance banky.. kolik stojí zjištění aktuálního zůstatku v bankomatu u KK?

Tak to nevím, v sazebníku to nikde není, tak buď to bude zadarmo nebo to ani nejde (umí to vůbec bankomaty?) Já fakt nevím, kreditku jsem nikdy do bankomatu nestrčil a zkoušet to neplánuju...[/quote]

Kdyz jsem to v sazebniku nenasel, tak jsem to zkusil. Je to zdarma. Akorat se musi zvolit kreditni ucet (ne bezny), pokud se bankomat zepta.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 4. 2013 19:35

zkoušel jsem to dnes a doufám, že poplatek si za to nestrhne banka žádný..i když nedivil bych se..dneska chtějí v raifce pomalu i za dobrý den.. A proč to chci vědět a provozovat? Protože v RB neumějí zavést pasivní IB pro KK a jednou za čas není špatné zjistit zaúčtované platby
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 11. 4. 2013 22:34

Ještě doplňuji 4. kvartál roku 2012.

Počet klientů Raiffeisenbank v ČR:

Q1/2012 - 478 474
Q2/2012 - 485 652
Q3/2012 - 487 292
Q4/2012 - 486 261
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 11. 4. 2013 22:35

Přesně jak jsem říkal - pokles počtu klientů :-D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 4. 2013 06:18

...a bude hur
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 12. 4. 2013 07:33

Franklin píše:Přesně jak jsem říkal - pokles počtu klientů


Spíš bych to nazval stagnací.
Ono zase 486 tisíc není špatné číslo. Když se podívám třeba na AB která lajkíčkuje 100 tisíc a sekta vyjadřuje tolik obdivu tak to celkem jde.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 12. 4. 2013 07:56

Havers píše:Ještě doplňuji 4. kvartál roku 2012.

Počet klientů Raiffeisenbank v ČR:

Q1/2012 - 478 474
Q2/2012 - 485 652
Q3/2012 - 487 292
Q4/2012 - 486 261


Pokles je naprosto nepatrný. Důležité je, že je to , že mají 480 000 PLATÍCÍCH zákazníků. A né jak napřiklad mBanka, která má také cca 400 000 klientů, ale nic NEPLATících a od prvopočátku se potácí ve ztrátě.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dinkylinky 12. 4. 2013 20:43

A hlavně RB vždy říkala, že nechce být velkou bankou, ale střední. Myslím, že její současná politika spíš ukazuje, že možná vyhodnotili, že těch klientů je až moc.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 4. 2013 06:06

gogospk píše:
Havers píše:A né jak napřiklad mBanka, která má také cca 400 000 klientů, ale nic NEPLATících a od prvopočátku se potácí ve ztrátě.

Pozor, mBanka už je v zisku. Pravda, 20 milionů za poslední čtvrtletí je spíše taková "kladná nula" a se ziskem RB se to nedá srovnat, nicméně to ukazuje, že i bez poplatků to jde.

Samozřejmě v RB by byli blbí, kdyby šli s poplatky dolů, když mají víc než 400 tisíc klientů, kteří jsou ochotni jim ročně platit kolem 2,5 tisíce za to, co by jinde měli zdarma. Minimálně ještě pár let jim to vydrží, tak proč nepodojit, když se nechají :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 13. 4. 2013 06:55

No nevím pánové mne s těmi balíčky taky hooodně namíchli, ale zase to s tou demagogií nepřehánějte.
Jsem klient a ročně jsem jim nezaplatil ani nula. I kdyby zrušili ten 20Kč bonus. tak bude můj měsíční náklad 12kč.
A už jsem se TADY několikkrát ptal na alternativu EUR účtu s vkladem/výběrem zdarma - máte?
Pro mne je RB nejlevnější alternativa na trhu (a bude i po zrušení bonusu) - takže jejich balíčky jsou na P.ČU, ale proto se nebudu nechat jinde dojit ne?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 13. 4. 2013 09:11

Tak to libole asi moc nepoužíváš (4 koruny za příkaz) nebo do toho počítáš třeba i výnos z kreditky. Nebýt bonusu 20 korun tak je to v minusu (když nepočítám kreditku). I za to splacení kreditky si započítají. I za inkaso minimální splátky si vezmou 3 koruny.
Zrušte aspoň poplatek za odeslání platby v rámci banky sakra
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 13. 4. 2013 10:47

Nepoužívám, na transakce mám FIO, nicméně i mne počítáte mezi ty klienty, kteří jsou ochotni jim ročně platit kolem 2,5 tisíce ;-)
Nejsem a neplatím, používám RB, protože pro mé potřeby je to nejlevnější alternativa. Samozřejmě poplatek za splátku (vlastní) kreditky mne docela štve - ale v souhrnu bych jinde prostě platil více.

Kdybch MUSEL mít jednu banku, tak RB nepoužívá, ale nemusím. Takže RB v portfoliu zajišťuje, že souhrn zaplacených poplatků je minimální. A přito jsem jen z těch 400 tisíc dojených klientů ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 13. 4. 2013 12:01

PatrikChrz píše:Pozor, mBanka už je v zisku. Pravda, 20 milionů za poslední čtvrtletí je spíše taková "kladná nula" a se ziskem RB se to nedá srovnat, nicméně to ukazuje, že i bez poplatků to jde.

V čem že je mBanka? V zisku? Kdo za ni zaplatil ty dvě miliardy kumulované ztráty za posledních pět let? Těch 20 milionů provozního zisku za čtvrt roku !!! je plivnutí do kaluže a jsem opravdu zvědavej na druhé čtvrtletí, až se do nákladů napočítají ty nesmyslné pětistovky vyplácené na získání dalších neplatících klientů ...... I při zachování stávajicí" provozní ziskovosti " by se mBanka dostala do skutečného zisku za pouhých 25 let ......
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 13. 4. 2013 12:29

libol píše:Nepoužívám, na transakce mám FIO


Tak to jsme na tom stejně :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Barbora18 13. 4. 2013 14:14

dinkylinky píše:A hlavně RB vždy říkala, že nechce být velkou bankou, ale střední. Myslím, že její současná politika spíš ukazuje, že možná vyhodnotili, že těch klientů je až moc.

:-D RB se nikdy nechovala zrovna proklientsky a i když se kasá, že nabrala v poslední době pár desítek tisíc klientů díky eKontu Komplex, tak zas tak velká sláva to není. Neznám kolem sebe jediného spokojeného klienta Raiffky...
Barbora18
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků