Který spořící účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 19. 11. 2012 16:48

Novinky na trhu SÚ a TV:
mBank TV 3M - 3% p.a.
Možnost předčasného ukončení vkladu pouze se ztrátou poloviny úroku.

AXA přes Partners 2,9% p.a.

Metropolitní spořitelní družstvo Spořící konto 2,80% p.a.

ING konto (s opičárnama) - 2,75% p.a.
při předčasném ukončení se vyzvednutá částka ůročí 1,75% p.a.

Něteré banky se honí za novými klienty, některé si je snaží udržet (nebo spíše navýšit kapitál před roční uzávěrkou)
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 11. 2012 17:26

ING si oprav, už jen 1,5 %
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazatel2 22. 12. 2012 12:11

Ahoj, v ING mají nyní promo akci. Pokud při založení ING konta uvedete unikátní kód promo akce: 2624294, váš zůstatek do výše 1.000.000,- bude úročen 2,50 % po dobu 5 měsíců. Jak píše Patrik, standardní úroková sazba ING Konta pro stávající klienty je 1,50 % p.a., ovšem i jim přišla v prosinci akčí vánoční nabídka, na základě které si mohou zřídit zvýhodněný vklad 2,50 %. Uvádím aktuální přehled spořících účtů.
Tazatel2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 22. 12. 2012 12:16

Trosicku o nicem, kdyz uz vetsina ING ma, to je uz lepsi ta akce AXA.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 12. 2012 14:04

Tazatel2: A hlavně by bylo fér uvést, že ty za každého uloveného dostaneš 6 stovek. Tohle lovecké číslo má každý majitel ING konta a určitě ho rád poskytne :mrgreen:
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 12. 2012 16:38

PatrikChrz: ale no tak, to je prece nepodstatny detail :mrgreen: A jak jsem psal, tady uz stejne nastesti ING maji, takze mu psenka nepokvete.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 12. 2012 18:33

Já ještě ne. Takže by se se mnou můj lovec Patrik mohl o svých 600,- rozdělit na půl :mrgreen:
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 12. 2012 18:46

Bohužel ne - nemám šanci poznat, za koho jsem provizi dostal (ostatně to žádný z lovců), takže pokud máš někoho v rodině, kdo ING konto má, raději využij toho, případně zde na fóru se určitě najde nějaký důvěryhodný člen, kdo ING konto má a ještě nikoho nedoporučoval.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 2. 1. 2013 00:04

UCB snížila úrok z 2.5% na 1.75% (do 499999)...
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 4. 2013 13:13

Takový dotaz, pokud si spořák zřídím jako osvč a nebude mi vznikat daňová povinnost, bude mi přesto banka strhávat 15 % z úroků? Neměla by, ne?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barbora18 13. 4. 2013 16:57

banky strhávají 15 % ze všech úroků
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 4. 2013 17:07

No to vidím, ale je to přeci daň z příjmu, ne? Pokud mi nevzniká daňová povinnost na základě daňového přiznání, tak proč by mi měla banka něco strhávat?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 4. 2013 17:27

Barbora18 píše:banky strhávají 15 % ze všech úroků

Není to pravda. Z účtů oficiálně vedených jako podnikatelské se žádné daně nestrhávají.

-- 13. 4. 2013 18:29 --

Sasakr píše:Takový dotaz, pokud si spořák zřídím jako osvč a nebude mi vznikat daňová povinnost, bude mi přesto banka strhávat 15 % z úroků? Neměla by, ne?

Problém je v tom, že pro podnikatele se nabízí horší podmínky, než pro běžné občany. Budeš mít tak výhodnější si peníze fiktivně vybrat do pokladny, jako soukromá osoba si je uložit na osobní spořicí účet a realizovat výnos pro nepodnikatele, než to dát na podnikatelský účet a ušetřit těch 15 % na dani.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 13. 4. 2013 17:31

2sasakr: Otázkou je, zda jako podnikatel ti banka poskytne daný SÚ. Spousta jich je pouze pro FO nepodnikající osoby.
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 4. 2013 18:13

A proč banky podnikateli nabídnou horší podmínky než soukromý osobě? Jaký k tomu mají důvod?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků