Prazdninová platební karta do zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod BF 4. 5. 2013 21:33

Hodlám cestovat o prázdninách po EU - mimo EU a zaujaly mě nabídky na výběr z bankomatu zdarma v zahraničí.
Equa banka a Raiffaisen, kde Rajfka vychází na 129, Equa na 0 a podmínky +- stejné.
Potřeboval bych poradit, jestli není někde zakopaný pes, hlavně s dobou setrvání u banky 2 měsíce, rychlosti vydání karty a zrušením účtu.
Mám účty u Mbank a FIO.
BF
BF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 5. 2013 22:27

U Equa nejsou výběry v zahraničí zdarma, ale za 9 Kč. Vedení účtu je zdarma při kreditním obratu vyšším než 10.000 Kč v daném měsíci, jinak za 99 Kč (ale první 3 měsíce po založení by snad ještě měli být zdarma i bez podmínek). U RB jsou výběry bezplatné v rámci konta KOMPLET, kde je vedení zpoplatněno 129 Kč měsíčně při splnění podmínky kreditního obratu 25.000 Kč (od 1.7. 15.000 Kč) a 3 odchozích transakcích, jinak 250 Kč/měsíčně.
U obou se kurz převádí ve smyslu obchodních podmínek podle kurzovního lístku banky, takže obě uvedené karty jsou vhodné na výběry menších částek, kde kurz nehraje roli, jinak může být výhodnější sáhnout po debetní kartě AXA, kde je sice poplatek za výběr v zahraničí 1 % z částky (min. 59 Kč), ale používá neupravený kurz karetní asociace, takže může vyjít výhodněji (obzvlášť při ekvivalentu vyšším než 5.900 Kč), a proto se také hodí i na platby kartou v zahraničí.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod LuiS_666 4. 5. 2013 22:54

Ja osobne by som sa vyzbrojil dvoma kreditkami (Visa + MasterCard) a dvoma debetkami (napr. Equa + EUR, USD ucet + MBank (Visa).....

Osobne by som volil Equa bank = možnosť napárovať kartu na EUR, USD účet ...
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 5. 2013 00:08

Na placení určitě Axu. Na výběry záleží na vybírané částce, jak už psal fremantle. Určitě se nevyplatí si k tomu zřizovat účet za měsíční paušál přes 100 Kč. Jakou banku máš nyní?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BF 5. 5. 2013 10:32

Placení není priorita, důležitější je výběr menších částek < cca 2000kč z bankomatu.
Ze stávajících účtů mám FIO kartu ČSOB, pro výběry na Slovensku
Mbank kartu vytahuji v zahraničí velmi nerad, zvláště v non-EU zemích.

Po předběžné úvaze asi zvolím Equa s tím, že z toho udělám "průtokový" účet.

BF
BF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 5. 5. 2013 12:29

Tak pokud chceš mimo Evropu, tak mB naprosto odpadá. Jediná použitelná je AXA, kde ten limit na "výhodný" výběr cca 6 tisíc není žádný problém a i při nižších částkách to vyjde lépe než Equa. Ono vůbec výběry pod 2000 mi připadají jako úplný nesmysl, člověk nějaký peníze potřebuje a jen běhat do bankomatu... Kromě toho v dost zemích si ještě strhává fixní poplatek místní banka (řádově cca 100,-), takže by ty malé výběry byly drahý špás.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod BF 5. 5. 2013 13:23

Výběry v hodnotě 2000 jsou pro mě asi střed, protože třeba v Indii bankomat dá maximálně 2000 - 4000kč, podobně i jinde v Asii.
Pokud jedu na dva/tři dny na Slovensko - Polsko - Ukrajinu tak vybírám malou částku.
Do banky nepáchnu, hledat směnárnu a uvažovat jestli nejsem okraden se mi nechce.
O placení kartou za služby moje cestování není.
Mbanka byla v tomhle kdysi výhodná, že šly vybrat třeba v Polsku peníze akorát "na snídani".
BF
BF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 5. 5. 2013 13:28

Uff, resit vybery 2-3 dny. To vypadalo, ze spis resis 2-3 mesice. :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BF 5. 5. 2013 13:32

S474N píše:Uff, resit vybery 2-3 dny. To vypadalo, ze spis resis 2-3 mesice. :roll:


;-)
Po Asii to bude na měsíc, ale když o víkendu pojedu na Slovensko tak bych to využil taky, pokud účet "po prázdninách" nezruším.
BF
BF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 5. 5. 2013 14:30

Tu Indii nevím, ale tady v Kambodži jsem vybíral 450 USD a bez problémů, v Thajsku 20000 bahtů (cca 14000 Kč). Takže o tak nízkých limitech bankomatů bych pochyboval.
Nejlepší na tohle byla debetka HSBC - středový kurz a bez poplatku. Šlo tak vybírat třeba v Číně každý ten po pár stovkách. Budiž jí země lehká.
xls
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků