Doporučtě kreditní kartu, která nejvíc "vydělá"

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod NIXON 17. 10. 2012 23:21

Už si někdo vybíral nějak ty 2% z Citibank? Prý se tam musí zavolat, aby ti řekli kolik už máš premií a požádat, aby se odečetlo od nákupu. Nemá někdo zkušenosti s nějakou lehčí, levnější a elegantnější metodou?

Koupil jsem si něco na kreditku a do 14 dní vrátil a v obchodě mi vrátili hotovost. Myslíte, že mám i tak 2% nebo se Citibanki nějak doví, že jsem zboží vrátil?
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 10. 2012 23:26

K první části dotazů: Počet Citi Life prémií já zjišťuju z posledního výpisu. Bohužel o převod prémií na kartový účet nelze požádat jinak než přes Citiphone. :-(

O vrácení zboží se nemají jak dovědět, takže buď v pohodě. Zcela jiný případ by byl, kdyby došlo k vratce peněz zpět na kartu. Ví někdo, jak se zachová Citi v takovém případě?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 18. 10. 2012 03:54

V takovém případě asi záleží na tom, jestli se to vrátí zpět na kartu ještě v tom samém účtovacím období, což se většinou nestihne, takže bonus platí. Na kartu mi ale vraceli pouze pokud jsem něco platil kartou přes internet, trvalo to vždy déle než 30 dnů, takže mi bonus zůstal, neboť vrácení té částky bylo zaúčtováno až v následujícím účtovacím období a bonus už v tom předchozím zúčtovacím období, tehdy to byla ING karta, ten jednou zapsaný bonus mi už nikdy nesebrali.

Jinak já jsem teď koupil v OBI autobaterii CITI kartou, dostal jsem k ní ještě nějakou poukázku na nákup zboží v hodnotě 100 Kč, autobaterii jsem za dva dny vrátil, protože jsem s ní ani nenastartoval auto, jak byla vybitá a nešla nabít, peníze mi vrátili v hotovosti, takže jsem dostal nejen bonus dvě procenta z platby, ale ještě poukázku na 100 Kč nákup. Sice chtěli tu 100 Kč poukázku vrátit také, když jsem autobaterii reklamoval, ale já jsem jim řekl, že ji s sebou nemám.
8-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 10. 2012 06:19

Nově lze převod Citi prémií realizovat aspoň přímo z rozhraní IVR, takže alespoň odpadá zdržování živým operátorem.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 10. 2012 07:05

rozhraní IVR Wast ist das?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 18. 10. 2012 07:06

Komunikace s automatickou infolinkou přes DTMF tóny. Ale ona i ta automatická infolinka dost zdržuje, než přejdeš ke správné nabídce a CITI ji nemá bezplatnou, pokud vím. Jaká čísla co nejrychleji zadat?
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 10. 2012 09:38

Ja jednou taky vraceni penez resil, platil jsem CITI a na vraceni jsem mel pripravenou kreditku od RB. Nakonec to dopadlo tak, ze vratili hotovost.

IVR: http://www.zkratky.cz/IVR/13853
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pulpivo 6. 5. 2013 09:49

Chtěl bych se zeptat těch co mají kreditku, jestli někdy neuvažovali o hypotéce ? Kreditka jako taková je přeci brán jako dluh a tím pádem klesá bonita klienta a může tak snadno přijít o lepší úrok. Taky hledám vhodnou kreditku abych ušetřil pár korun. Splácel bych jí inkasem (ideálně pak rovnou ze spořícího účtu když to půjde), ale nejsem si jist, jestli bych pak v budoucnu při sjednávání hypotéky nebyla taková karta nakonec přítěž. Nemá s tím někdo zkušenosti ?
pulpivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 6. 5. 2013 10:48

Započítá se ti minimální splátka při maximálním vyčerpání. Takže záleží, jak jsi na tom s příjmy a kolik chceš úvěrový rámec. Pokud myslíš, že bys byl na hraně, zvol si spíš nižší limit kreditky. Když budeš mít např. 100 tisíc limit a maximální dobu splácení 3 roky, budou to brát jako 100000 / 36 měsíčně k placení. I nemáš vyčerpáno nic. Aspoň tak to bylo u mě kdysi u ČS.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 6. 5. 2013 11:12

Tak úvěrový rámec kreditky a výše hypotéky bývají řádově různé částky, takže bych to jako problém neviděl. Spíš bych viděl plus, že budeš mít možná kladný zápis v úvěrových registrech, tj. že jsi schopen včas úvěry i splácet. (Na a pak by se dala v nejhorším i zrušit, pokud by to banka poskytující hypotéku chtěla.)
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Thom 6. 5. 2013 12:16

xls píše:Tak úvěrový rámec kreditky a výše hypotéky bývají řádově různé částky, takže bych to jako problém neviděl.

Ale s řádově jinou splatností i úrokovou sazbou :pozor Ono moc není důležité, kolik dluží, ale kolik dokáže splácet :hm Můj uvedený příklad odkrojí z příjmů např. při 100 tisícovém kreditním rámci, splatnosti 36 měsíců a úrokovce 25% skoro 4 tisíce korun :!: To není domněnka, to je praktická zkušenost (byť z doby cca 7 let zpět).

xls píše:Spíš bych viděl plus, že budeš mít možná kladný zápis v úvěrových registrech, tj. že jsi schopen včas úvěry i splácet. (Na a pak by se dala v nejhorším i zrušit, pokud by to banka poskytující hypotéku chtěla.)

Ano. Ale musí platit to první (musí i po odečtení splátek KK být schopen splácet).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 6. 5. 2013 13:20

Započítává se splátka ve výši 1/20 úvěrového rámce, ať je čerpáno, nebo nečerpáno. Snižuje to bonitu.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 6. 5. 2013 15:53

Je to možný. Tím, co jsem napsal, mi to tenkrát zdůvodňovali (měl jsem šuplíkovou kartu, protože byla první rok zdarma) a ta 1/20 cca odpovídá tomu, co jsem napsal, vzhledem k parametrům karty.

Ono je možný si ten rámec před žádostí o hypo snížit, aby člověk prošel hodnocením. Ale není jisté, že pak ten limit zase ochotně zvednou.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 8. 5. 2013 18:03

Ja som ziadal o hypoteku pred tyzdnom, mam citi life ale len s malym uverovym ramcom 12000, pocitali to ako mesacnu splatku 600 korun, takze tak jak napisala kamey, 1/20 uveroveho ramca.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 5. 2013 08:05

Platba Citi kartou ve středu v Marienbergu, kurz 26,265 Kč/€, FIO Maestro kurz 25,625 Kč/€. Takže Citi se nevyplatí ani přes vrácení 2% :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků