Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mirda646 13. 6. 2013 09:54

V tom případě nedostojí MSD svým závazkům...
mirda646
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 6. 2013 09:57

Třeba dostojí. Pravděpodobně je mezi blokovanými peněžními prostředky dost peněz na provedení zablokovaných transakcí, jinak by MSD logicky nezažádalo o omezení zajištění peněžních prostředků.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom314159265359 13. 6. 2013 09:58

vpe píše:test1558: Urednice co sedi 8 hodin na zidli v kanclu? Zajimava představa u VSZ. Myslim ze se minuly tyden vyjádřila, ze do 10 dnu se něco pohne? Probehlo to ve vlaknu.

Shromazdeni před VSZ bude mit podle me vyznamnou účinnost (vetsi nez v hospode), pokud bude dobře provedene, no takova akce musí mit organizátora a musí byt nahlasena. Nejlepe zalozit o.s. Ucast "povinna" pro prazaky...

-- 13. 6. 2013 09:42 --

PatrikChrz píše:
tom314159265359 píše:A ted z veselejsiho soudku:
kdyby mel nekdo soukrome muzeum nefunkcni vojenske techniky, tak bych dokazal sehnat sponzory na dopravu pred CNB. Takova hlaven tanciku primo v okne reditele ala film "Diky za kazde nove rano" by mohla udelat divy :-).

Lidi, vy jste vážně cvoci. Už vidím, jak se někdo nechá připravit o zbroják typu A, případně dokonce o nějakou velmi nesnadno získanou výjimku jen kvůli tomu, aby zaparkoval svůj tank před budovou ČNB.
Heleďte se, zkuste se někde reálně sejít a jestli vás přijde alespoň těch třicet, můžete přemýšlet, čeho jste schopni dosáhnout.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -tank.html

muselo by se to udelat jako prevoz tanku a pak se poroucha auto, jenze auta >12 tun nesmeji normalne do města, takze to technicky de yure ciste nejde

Dekuji Patrikovi, test1558 i ostatnim. Odstavec zacinal "A ted z veselejsiho soudku:", takze to brat s nadhledem, jen jsem chtel rozsirit vsechny nase moznosti. Ono je pravda, ze jakakoliv blokada asi verejnost nenadchne, na druhou stranu by to prichazelo do uvahy az jako jeden z poslednich "tahu".
Dle meho nazoru by postup mohl byt nasledujici:
1) Setkani (Jihlava, Praha..., v dnesni dobe muze byt i nejaka skype konference apod., prece jen, kazda kacka za benzin pro Kalouska znamena zvyseni statni moci).
2) Na setkani idealni pravnik (v Praze se muzu pokusit zajistit, dle predbeznych informaci co mi podal ten "muj" je vsak sance na pravni vyhru mala a to proto, ze zakony jsou uz psany jako nejasne, aby se mohli v pripade pohodlnych osob "ohnout" a v pripade nepohodlnych pouzit tzv. vyklad prava a za stejny cin jednoho cloveka poslete do basy a "kamaradovi" statni spravy za ten samy cin se nestane nic. Vezmete si napr. MUS vs. Rath, MUS, X miliard vytunelovano, setri se 10 let, vsichni na svobode, Rath (a to ho fakt nemam rad), zadne obvineni z trestneho cinu a cca 3/4 roku "brucel" ani nevedel za jaky cin. Proste se nepodelil blbec jeden :-).
3) Tlak novinarsky. Sepsat konkretni pribehy a ty publikovat (jdu na ten svuj).
4) Tlak "zahlceni", volani na CNB na 800 (jdu na to), volani Smetanove 261 196 816 nebo nekomu jinemu z uradu. Posilani vyzev pres datove schranky (na to odpovedet musi).
5) Tlak demonstrace, prazaci klidne kazdy den, jsem schopen tomu venovat vytisteni letaku (je zde nejaky grafik apod.?)
6) Insider???

joachym1 píše:
tom314159265359 píše:Citace - u posledniho prispevku je opravdu vpravo jen "odpovedet", kdezto u predchozich je "citovat". Ale dopriste nastuduji profesore :-).

Tak to je snad logicke, posledni prispevek se necituje. :D

No jo, ale kdyz pisu prispevek par minut a mezi tim nekdo vlozi dalsi komentar, tak jsem po odeslani prispevku "sprdnut", ze nepouzivam citaci i kdyz jsem dal odpovedet. Ale beru to s usmevem, kez bychom zde resili technikalie tohoto fora :-).

Kolemjdouci Diskuter píše:
drkarel píše: No, vaše podrážděné reakce na joachyma, který tu hází celkem smysluplné věci k zamyšlení, na které reagujete urážkami (někteří z matrixu i spojováním několika osob v jednu), mne neustále překvapují. Např. to, že je platební neschopnost způsobena vyšší mocí (VSZ) a kvůli tomu ČNB nebude konat, mi celkem dává smysl. Možná příliš odrazuje od dalších akcí, ale ty nemohou nic zkazit, maximálně budou k ničemu.

Pořád nerozumím argumentaci vyšší mocí v tomto případě. Budu rád, když to zde někdo objasní. Řekněme obecně, že zablokovaní peněz způsobené VSZ je vyšší moc. Ale pokud se nemýlím, VSZ vydalo 20.5. svou jedinou tiskovou zprávu, kde tvrdí, že ono nemůže za nevyplácení vkladů; že podle VSZ by MSD vklady vyplácet mohlo (kdyby se třeba nebálo runu):

"Pokud jde o účty MSD, nebyly zajištěny všechny jeho prostředky, ale pouze jejich část a to v odůvodněné výši.
Tyto předmětné finanční prostředky byly zajištěny, neboť dosud zjištěné a zadokumentované skutečnosti nasvědčují tomu, že tyto peněžní prostředky byly určeny ke spáchání trestného činu.
S ohledem na tato fakta, je nutno akcentovat závěr, že prohlášení vydaná v souvislosti se zajištěním finančních prostředků MSD, jež tvrdí, že byly zajištěny všechny finanční prostředky určené k výplatě vkladů, nejsou v souladu se skutkovým stavem věci."
(http://portal.justice.cz/justice2/soud/ ... 8&d=329277)

Nebo to chápete jinak, když se zde znovu objevuje argumentace vyšší mocí?
Kdyby VSZ prohlásilo něco vy smyslu (nechytejte mě za slovo): "MSD jsme zablokovali všechny peníze, nemůže kvůli nám vyplácet vklady, nejedná se o porušení jeho smluvních závazků, protože nevyplácí z důvodu vyšší moci", tak víme, kdo je za blokaci zodpovědný, a prostě čekáme, nebo se ptáme VSZ.

+Ta zablokovaná "částka přesahující 2,5 mld. Kč" nebyla celá zablokovaná u MSD, ale i "u společností v řetězci úvěrových podvodů". Takže když to přeženu, u MSd mohli zablokovat 1000 Kč a jinde ten zbytek.

Poslal jsem mail na: Martina.Tumova@imsd.cz
Dobry den,

vzhledem k vazne situaci ohledne MSD prosim o zodpovezeni otazek:
1) kolik presne prostredku zajistilo SZ na uctech MSD?
2) proc jeste nebyla svolana clenska schuze? Kdy bude svolana?
3) je ochoten nekdo z MSD ucastnit se jednani s poskozenymi klienty? Treba i pres skype, pote napr. osobne, aby vysvetlil situaci?
4) SZ tvrdi "Pokud jde o účty MSD, nebyly zajištěny všechny jeho prostředky, ale pouze jejich část a to v odůvodněné výši." Vy tvrdite 99%, jaka je prosim realita? SZ lze? Lze to dolozit konkretnimi cisly?
5) jaky je posun v pripadu, jsou nejake lhuty (SZ, CNB)?

Dekuji za odpovedi
XXXX
tom314159265359
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirda646 13. 6. 2013 10:02

Pokud to dobře chápu, blokuje VSZ jen 2,5 mld. a zbytek blokovaný není. Tak pokud má MSD peníze nad tuto blok.částku, může je vyplácet. A pokud nemá ... a pokud má a nevyplácí ... vždy má konat ČNB.
mirda646
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 6. 2013 10:02

tom314159265359 píše:
joachym1 píše:
tom314159265359 píše:Citace - u posledniho prispevku je opravdu vpravo jen "odpovedet", kdezto u predchozich je "citovat". Ale dopriste nastuduji profesore :-).

Tak to je snad logicke, posledni prispevek se necituje. :D

No jo, ale kdyz pisu prispevek par minut a mezi tim nekdo vlozi dalsi komentar, tak jsem po odeslani prispevku "sprdnut", ze nepouzivam citaci i kdyz jsem dal odpovedet. Ale beru to s usmevem, kez bychom zde resili technikalie tohoto fora :-).

Zaprvé ti to před přidáním tvého příspěvku automaticky oznámí, že mezitím přibyl nějaký nový příspěvek a zadruhé když stránku scroluješ víc dolů, tak ti to zobrazí posledních asi 15 příspěvků i s možností vybrat citaci příspěvku, na který reaguješ.
Naposledy upravil joachym1 dne 13. 6. 2013 10:04, celkově upraveno 1
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 6. 2013 10:04

Situace není dobrá, ale nějak se to musí pohnout. Nejhorší je na tom ten, který kvůli nedošlé platbě z MSD budu muset platit nějaké sankční poplatky. (třeba: splátku za stavu domu, auto apod)

Doporučuji ještě pár dní počkat na vyjádření státní zástupkyně, která mě osobně dle telefonátu z 7.6.2013 přislíbila, že do konce tohoto týdne dá vědět, zda rozhodne či nikoliv o žádosti uvolnění peněz těch klientů, kteří mají peníze na cestě.

Třeba od čtvrtka příštího týdne už opravdu rozjet nějakou pořádnou akci, stížnost, neboť zítra to bude měsíc, kdy peníze jsou pořád na cestě.
Zvažuji oslovit i další média (TV NOVA). Již jsem asi před 14-dny měl reportáž v České televizi.

Musí člověk věřit, že situace dobře dopadne.
anonymni

Odeslat příspěvekod Diskutující 13. 6. 2013 10:05

mirda646 píše:Asi jsem hloupý a nerozumím tomu, ale pod VSZ zablokovalo v odůvodněné výši jen cca 2,5 miliardy, tak při vkladech do MSD za cca 15 miliard, může MSD vyplácet ze zbytku kdo o to požádá. Pokud to nedělá, nemá asi z čeho a dle mého by ČNB měla jednat a ...... . A nejedná!

Ano, MSD nám ve svých vyjádřeních sdělilo a sděluje, že není schopno vyplácet vklady členům kvůli blokaci účtů VSZ a jistě to tak bude, přece se takhle primitivně nikdo nenechá usvědčit ze lži a podvodu. Je proto nemožné, že by nám představenstvo MSD při schůzce řeklo něco jiného a byla by to pouze ztráta času. Náš problém jsou VSZ a potažmo nečinnost ČNB, ať už na něco přišli, což zatím tak nevypadá, nebo si je na to někdo najal. Jimbič s Kolibříkem by to možná dokázali.
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 6. 2013 10:07

mirda646 píše:Pokud to dobře chápu, blokuje VSZ jen 2,5 mld. a zbytek blokovaný není. Tak pokud má MSD peníze nad tuto blok.částku, může je vyplácet. A pokud nemá ... a pokud má a nevyplácí ... vždy má konat ČNB.

Ne, ČNB nic konat nemusí. ČNB rozhoduje objektivně a bere v potaz zásah vyšší moci, který je stejně jen dočasný.

Diskutující píše:Ano, MSD nám ve svých vyjádřeních sdělilo a sděluje, že není schopno vyplácet vklady členům kvůli blokaci účtů VSZ a jistě to tak bude, přece se takhle primitivně nikdo nenechá usvědčit ze lži a podvodu. Je proto nemožné, že by nám představenstvo MSD při schůzce řeklo něco jiného a byla by to pouze ztráta času. Náš problém jsou VSZ a potažmo nečinnost ČNB, ať už na něco přišli, což zatím tak nevypadá, nebo si je na to někdo najal. Jimbič s Kolibříkem by to možná dokázali.

Ne váš problém určitě není VSZ ani ČNB, ti postupují přesně podle zákona a nijak je nemůžete ničím ovlivnit. Vaším problémem je nečinnost MSD a vaše neschopnost jako členů MSD s tím něco udělat. Umíte jen bečet jako tupé ovce na všechny strany.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod meldaa 13. 6. 2013 10:22

Joachyme, říkáš to správně chce to bečet a hodně nahlas před úřadem VSZ. O pokud se tam sejde dost ovcí tak uvidíš jak to půjde.
meldaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod otec decathlon 13. 6. 2013 10:26

....zpráva z Měšec.cz
V neděli 23. 6. 2013 se koná v odpoledních hodinách v Jihlavě setkání členů Metropolitního spořitelního družstva, kteří jsou poškozeni ve věci prověřování činnosti MSD a hlavně z důvodu nepochopitelného následného blokování vlastních vkladů ze strany Vrchního státního zastupitelství v Praze, které trvá již měsíc. Některé členy toto rozhodnutí přivedlo na pokraj finančního zhroucení. Prosíme další členy MSD pokud mají zájem setkání se zúčastnit, ať zašlou na e mail kelnarp@volny.cz svůj kontakt.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 13. 6. 2013 10:38

meldaa píše:Joachyme, říkáš to správně chce to bečet a hodně nahlas před úřadem VSZ. O pokud se tam sejde dost ovcí tak uvidíš jak to půjde.

Přesně, jak už jsem psal, podívejte, co si dokáží vybečet naši spoluobčané a to chtějí a také dostávají ze státního. My chceme co nám patří. Zapomíná se na to, že čím delší doba průtahů(pro některé zákonná lhůta), tím jistěji to dostává MSD do krachu a tím vyšší výplata pro FPV.
Naposledy upravil Diskutující dne 13. 6. 2013 10:50, celkově upraveno 1
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 6. 2013 10:49

Situace není dobrá, ale nějak se to musí pohnout. Nejhorší je na tom ten, který kvůli nedošlé platbě z MSD budu muset platit nějaké sankční poplatky. (třeba: splátku za stavu domu, auto apod)

Doporučuji ještě pár dní počkat na vyjádření státní zástupkyně, která mě osobně dle telefonátu z 7.6.2013 přislíbila, že do konce tohoto týdne dá vědět, zda rozhodne či nikoliv o žádosti uvolnění peněz těch klientů, kteří mají peníze na cestě.

Třeba od čtvrtka příštího týdne už opravdu rozjet nějakou pořádnou akci, stížnost, neboť zítra to bude měsíc, kdy peníze jsou pořád na cestě.
Zvažuji oslovit i další média (TV NOVA). Již jsem asi před 14-dny měl reportáž v České televizi.

Musí člověk věřit, že situace dobře dopadne.
anonymni

Odeslat příspěvekod goldfit 13. 6. 2013 10:59

Joachym1 uz je jako ti z VSZ a CNB...opakuji stále stejne vety....u neho je to stále stejna veta,ze umíme jen mecet jako tupe ovce,zrejme to ma také od nekoho nadiktovano...zalezi ovšem od koho
goldfit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ski1961 13. 6. 2013 11:54

ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod masut 13. 6. 2013 12:01

Přeji pěkný den,
tak jsem napsal a zavolal kam se dalo, asi jako většina lidí zde, a jediná nová informace, kterou jsem se dozvěděl je jméno člověka v ČNB, který je zodpovědný za to, kterou instituci prohlásí za neschopnou plnit závazky a podá oznámení na FPV.
Jedná se o pana Davida Rozumka a číslo na jeho sekretářku (velmi příjemná paní) je 224 412 092. Bohužel je pan Rozumek do pondělí mimo ČR, takže volejte kdyžtak až příští týden.
Samozřejmě můj dotaz bude znít proč ještě nepodal oznámení FPV a zda on je ten právně zodpovědný za případné škody, které kvůli jeho rozhodnutí a jednání budou způsobeny vlastníkům peněz.
masut
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka