Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 19. 6. 2013 12:52

p205 píše:Aha, možná by měli své členy o rozhodnutích představenstva informovat.

TV mi končí k 1. 7., sem zvědavej, jestli na mě ještě něco zbyde.


To tezko :-) Ostatne prikaz se splatnosti 1.7. jsi mohl davno podat, vyzadej si potvrzeni zadani prikazu do systemu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p205 19. 6. 2013 13:08

Díky, počkám, jesli mi příde spořák a pošlu další pp.

To potvrzení, jakože mi pošlou "Potvrzujeme Vám zadání příkazu..."?
p205
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 6. 2013 13:39

vpe píše: To tezko :-) Ostatne prikaz se splatnosti 1.7. jsi mohl davno podat, vyzadej si potvrzeni zadani prikazu do systemu.


K tomu jen poznámka, když jsem se ještě v době, kdy MSD fungovalo normálně, pokoušel dát dopředu příkaz na peníze, které měly přijít na SÚ k prvnímu v měsíci z TV, nešlo to s odůvodněním, že v době podání (nikoliv uskutečnění) příkazu musí být příslušná částka k dispozici na SÚ.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod snad normální 19. 6. 2013 14:20

drkarel píše:
vilass píše:Tak o tohle už se nebojím, dle příspěvku dříve už to posílají i přes jiné banky, než ten původní sběrný u ČSOB.(Jen rušení termínáků logicky neumožnují, na to by jim prachy nestačily..)Jak to dojde, dám info.


Zdroje (dle mne) nejsou nekonečné, a 400M mi přijde jako kapka v moři. Z tohoto pramení mé obavy.

snad normální píše: Pondělí ráno odeslaný "Příkaz k uhradě"doporučeně s ověřeným podpisem. Do teď se nic neděje...
Peníze už skončili ?? :shock: :tleskani Šlo o SU.....


Nezoufej, záleží na tom, kdy to doručila pošta (já posílal z Prahy do Prahy), a taky mají na MSD docela dost práce se zadáváním do systému. Ten den zpoždění se může stát.


Nezoufám,jenom jsem zvědavý jestli kdo bude mít pravdu.
Peníze před chvíli odečetli ze SU, uvidíme jestli přijdou na učet....
TV zatím nechám běžet.... :potichu
snad normální
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LLM61 19. 6. 2013 14:36

I já jsem 17.6. odeslala doporučeně příkaz se splatností dnes, dnes odpoledne peníze odepsali ze SÚ, chtěla jsem je poslat na účet v ČSOB, naposledy tam byly obratem, dnes ale nikoli, tak pevně věřím, že je posílají z jiné banky a přijdou zítra. Pokud ne, mám zde nabídku fin. arbitra na podání žaloby z důvodu neprovedení příkazu, neboť má od vedení MSD informaci, že normálně sú vyplácejí. Vyčkám do zítřka a uvidím. Přeji všem v podobné situaci pevné nervy.
Naposledy upravil LLM61 dne 19. 6. 2013 14:37, celkově upraveno 1
LLM61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p205 19. 6. 2013 14:36

drkarel píše:K tomu jen poznámka, když jsem se ještě v době, kdy MSD fungovalo normálně, pokoušel dát dopředu příkaz na peníze, které měly přijít na SÚ k prvnímu v měsíci z TV, nešlo to s odůvodněním, že v době podání (nikoliv uskutečnění) příkazu musí být příslušná částka k dispozici na SÚ.


Taky děkuju, by mě zajímalo, jestli můžu poslat pp 1. 7., nebo čekat, až se 3. 7. prašule objeví v ev.

Plně si uvědomuji, že je to teorie, tou dobou už tam nic nebude, pokud MSD zas něco neprodá.
Naposledy upravil p205 dne 19. 6. 2013 14:45, celkově upraveno 2
p205
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LLM61 19. 6. 2013 14:38

ondrula píše:MSD dál vyplácí ze SÚ. V pátek jsem poštou poslal příkaz, dnes připsáno na účet u jiné banky.

Prosím, z účtu jaké banky peníze přišly? Z ČSOB?
LLM61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 6. 2013 15:05

p205 píše: Taky děkuju, by mě zajímalo, jestli můžu poslat pp 1. 7., nebo čekat, až se 3. 7. prašule objeví v ev.

Plně si uvědomuji, že je to teorie, tou dobou už tam nic nebude, pokud MSD zas něco neprodá.


Nejlépe se zeptat MSD. Komunikují celkem promptně (1 den). Pročítal jsem platební podmínky a nic v tomto smyslu jsem tam nenašel, jen že mohou příkaz neprovést (a nikoliv nepřijmout), když na účtu není dostatek prostředků.

Zato jsem tam našel cosi v tom smyslu, že mohou příkaz pozdržet, např. z důvodu vyšší moci, a provést až po odpadnutí překážek, ale to bych rozhodně nevykládal tak, že mohou prostředky ihned odepsat z účtu, neúročit, ale poslat až odpadnou překážky.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod snad normální 19. 6. 2013 15:31

To je ono........já něco takového očekával.... ;-]
snad normální
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 19. 6. 2013 15:32

LLM61 píše:I já jsem 17.6. odeslala doporučeně příkaz se splatností dnes, dnes odpoledne peníze odepsali ze SÚ


Podle toho co tu píšete, tak nová verze IB nemá zpoždění ukazování transakcí zůstatků dva pracovní dny jako dříve, ale je online. Nebo to chápu špatně?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meldaa 19. 6. 2013 15:56

Příkaz poslán v sobotu se splatností dnes, zadáno do systému včera a dnes se peníze odečetly a také dnes přišla poštou zpět potvrzená kopie platebního příkazu. Napíšu až dorazí peníze.......Na dnešní ranní dotaz emailem ohledně vyplácení odpovězeno obratem :
Dobrý den, peníze odešleme ihned, jak nám Váš platební příkaz dorazí. Do 2 pracovních dnů byste je měl mít ve Vaší bance.
meldaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LLM61 19. 6. 2013 16:19

filip893 píše:
LLM61 píše:I já jsem 17.6. odeslala doporučeně příkaz se splatností dnes, dnes odpoledne peníze odepsali ze SÚ


Podle toho co tu píšete, tak nová verze IB nemá zpoždění ukazování transakcí zůstatků dva pracovní dny jako dříve, ale je online. Nebo to chápu špatně?


chápete to správně, pohyb se ukázal okamžitě.
LLM61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 6. 2013 16:25

LLM61 píše:
filip893 píše:
LLM61 píše:I já jsem 17.6. odeslala doporučeně příkaz se splatností dnes, dnes odpoledne peníze odepsali ze SÚ


Podle toho co tu píšete, tak nová verze IB nemá zpoždění ukazování transakcí zůstatků dva pracovní dny jako dříve, ale je online. Nebo to chápu špatně?


chápete to správně, pohyb se ukázal okamžitě.


Také bych řekl, že je to on-line. Ráno to ještě nebylo strženo z SÚ u MSD. Dopoledne již ano. A zhruba nyní bylo vše připsáno na účet v ČSOB. Platba přišla ze sběrného účtu, tj. ze stejné banky.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod LLM61 19. 6. 2013 16:47

Také hlásím úspěšné doručení peněz na účet ČSOB.
LLM61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 6. 2013 16:53

drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků