Vypadá to, že jsem byl podveden...

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 6. 2013 08:34

Ti jsou jiná třída, spáchali něco závažnějšího, takže stejně nebudou za ty podvody odsouzeni a potrestáni, budou odsouzeni a potrestáni jen za tu závažnější věc a můžou se k těm podvodům klidně přiznat, aby mohl státní zástupce v té věci podvodů s klidným svědomím zastavit trestní stíhání, advokát jim to jistě doporučil. Jsou ve vazbě, zakže tam je nutná obhajoba, advokáta jim platí stát. :lol:

Ve čtvrtek si obvinění převzali usnesení o zahájení trestního stíhání. Oba jsou ve vazbě, protože kriminalisté je vyšetřují za jiné trestné činy.


§ 172/2a) tr. řádu
Státní zástupce může zastavit trestní stíhání, je-li trest, k němuž může trestní stíhání vést, zcela bez významu vedle trestu, který pro jiný čin byl obviněnému již uložen nebo který ho podle očekávání postihne.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ohm711 23. 6. 2013 17:13


Určitě ne. Ten, co mě okradl je mladší a je z Prahy. Jeho přítelkyně na bazoši prodává dodnes.


Možná blbá otázka, ale mám ještě vůbec čekat nějaké vyjádření/ukončení případu?
A nebo je to tak, že zloděj mi vrátil peníze, policie mu vrátila prázdný balík, kterým mě podvedl a to je konec? Nic se nestalo?
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 6. 2013 21:14

No a nepřišlo ti nějaké Usnesení?
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ohm711 23. 6. 2013 21:24

Jediné co mi přišlo byl dopis, ve kterém mi oznámili, že prázdný balík vrátili odesílateli. Z dopisu jsem se dále dozvěděl jméno, adresu a věk zloděje. Nic víc v dopisu nebylo. Dopis mi ale přišel už před více než dvěma měsíci (psal jsem to sem).
Tak třeba to bylo ukončení případu...
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 6. 2013 21:36

Tak sem postni ten dopis a já ti řeknu vocode.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ohm711 23. 6. 2013 23:55

Ok, pohledám to a hodím to sem. Chvíli to ale potrvá...
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 25. 6. 2013 09:54

Tak tady to je. Jména a města jsem začernil. Pokud by někdo z nějakého důvodu toužil po originálu, tak přes SZ...

http://imageshack.us/a/img850/48/bh31.jpg
http://imageshack.us/a/img405/3621/5gv8.jpg
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 25. 6. 2013 19:02

Tak podle toho usneseni je jasne, ze v te veci byly zahajeny ukony trestniho rizeni dle § 158/3 tr. radu, policejni organ to tedy musi bud odlozit dle § 159a tr. radu, coz je konecne rozhodnuti, a usneseni o odlozeni by pak prislo poskozenemu, nebo sdelit pachatelovi podezreni ve zkracenem pripravnem rizeni (ZPR) dle § 179b/3 tr. radu, coz neni konecne rozhodnuti, proto se o nem nemusi poskozeny ani dozvedet. V tom pripade by pak ale poskozeny dostal konecne rozhodnuti statniho zastupce, pokud by ZPR nejak zastavil, pokud by to statni zastupce nezastavil, dostal by poskozeny az rozhodnuti soudu, v tomto pripade nejspis trestni prikaz nebo take usneseni o zastaveni veci. Je divne, ze jeste ani jedno z toho neprislo. Take je mozne, ze toho ma pachatel vic, musela by byt skoda daleko vyssi, pak by policejni organ zahajil trestni stihani pachatele dle § 160 tr. radu a zaclo by vysetrovani, ale to muze udelat jen sluzba kriminalni policie a podle toho usneseni to je na obvodnim oddeleni a ne na kriminalce. Vysetrovani by trvalo znacne dele. Skoda, ze jsi zamazal cislo jednaci, podle nej by se dalo zjistit i vic.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ohm711 25. 6. 2013 22:34

Když to shrnu...
8.11.2012 jsem odeslal peníze za mobil
26.11.2012 jsem podal trestní oznámení
30.11.2012 mi přišel prázdný balík
3.12.2012 jsem balík odnesl na policii
19.12.2012 mi volali od police, abych se dostali k podpisu sepsané výpovědi. Tentýž ten jsem to podepsal.
6.3.2013 zloděj mi vrátil peníze
7.3.2013 vrácení peněz jsem byl oznámit na policii v místě podání TO - bylo mi řečeno, že to musím oznámit na místě, kam případ přeložili.
12.3.2013 mi volali z 2. oddělení a měli pár dodatečných otázek. Oznámil jsem vrácení peněz.
15.4.2013 přišel dopis, který jsem sem dal.
Toť vše.

Jestli toho má zloděj více opravdu nevím, ale mě potvrdil, že okradl více lidí. Peníze však stihl vrátit ještě předtím, něž podali trestní oznámení. Já jsem prý byl jediný.

Nevím jak moc důležité je jednací číslo, a tak jsem ho také zamázl. Klidně ti pošlu nezačeněný dopis a nebo jen to číslo, jen řekni jak...
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 26. 6. 2013 01:45

Číslo jednací není žádná utajovaná skutečnost, buď ho sem normálně opiš, nebo jestli se bojíš, tak do SZ.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ohm711 26. 6. 2013 11:20

SZ nemáš povolené ;-)
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 26. 6. 2013 20:44

Tak to bude asi ZPR, bud ti statni zastupce nebo soudce zapomneli poslat usneseni, nebo uz te nepovazuji za poskozeneho a proto ti nic neposlali, anebo to jeste neni ukoncene, cemuz moc neverim. Dle cisla jednaciho to bylo proverovano OO PCR Havlickuv Brod, ktere to vzhledem k te dobe od oznameni jiz muselo jiste ukoncit, protoze ZPR byva rychle, takze pokud bys chtel zjistit vysledek, musel by ses dotazat na Okresnim statnim zastupitelstvi Havlickuv Brod.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod televizmann 16. 9. 2013 16:55

je tu někde napsáno na které inzeráty si dát pozor? i já občas použiji Bazoš..
televizmann
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 16. 9. 2013 18:41

Prirozene na ty, kde odmitne osobni predani.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 16. 9. 2013 20:54

Presne tak, clovek ani nemusi chtit primarne osobni prevzeru, ale je vhodne to timto smerem smerovat. Jakmile prodejce odmitne, tak je to jasne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků