Běžný účet z hlediska zákona o dani z příjmu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 6. 2013 13:52

Jakou půjčkou?! Prachy prostě vyberu do kasy a fakticky budou ležet v kase, nicméně hodím je na ten spořák. Není v tom ani špetka ničeho špatnýho.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 6. 2013 14:03

Fak nedoporučuji. Banka krachne, někdo ti prachy z účtu ukradne, najednou se na tebe někde vyrojí nějaká exekuce a krom finančních potíží budeš ještě řešit hrozbu vězení.
O jak velké peníze na úrocích vůbec jde, že kvůli nim chceš tolik riskovat?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 27. 6. 2013 15:08

Von nechce dát nějakou tu stokorunu za daňovýho poradce ... stačí se mrknout na smlouvu podle jakého ustanovení obchodního zákoníku je uzavřena a stoprocentně bude pod legislativní zkratkou "běžný účet"
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexpraha 28. 6. 2013 05:17

Nechtěl bych být dobrovolník v neziskovce, kde si manažer může vybrat peníze a dát na svůj účet. To je brána do pekel.
Jsou věci, které se nedělají.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 6. 2013 09:15

Brána do pekel? Děláte, jako bych ty prachy měl v plánu ukrást.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 28. 6. 2013 17:14

A co je to prosím tedy je?

Pokud vyberete peníze a uložíte je na účet jak dostanete úrok do účetnictví?

Co vám zabrání úrok si nechat?

Za poslední léta mám s "půjčováním" z pokladny zkušeností víc než dost. Vždy to skončilo rozvázáním pracovního poměru a většinou i trestním oznámením.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 6. 2013 21:06

Tak já tam jednak nejsem zaměstnanec a za druhé nepodám trestní oznámení sám na sebe a nikdo jinej to "za mě" neudělá.

Úrok dostanu do účetnictví prostě tak, že to bude můj příspěvek sdružení :-P

Povolí mi u Airbank zřídit běžný + spořící účet na právnickou osobu nebo ne? Pokud ano, tak se na nějaký vybírání vyprdnu a budu to házet z Fia (aktuální účet) do té Airbank a tam to nechám úročit na spořáku. Fiovej účet bohužel musí zůstat, protože už je jeho číslo jaksi "zažité".
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 6. 2013 08:02

Asi tak, dost zalezi, jestli se tu bavime o nekom, kdo je majitelem te neziskovky a nebo o nejaky pokladni, ktera by to delala na vlastni pest.

Pokud ti kdokoliv udela ucet pro pravnickou osobu, tak si bud jist, ze bude tragicky urocen.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků