Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Drejkaa 2. 8. 2013 22:44

Třeba vyzkoušel Tvoje rady a už je na lovu, pak nám písne jestli to zabralo :)
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2013 01:57

No, kamarád mě donutil mu slíbit, že se příští týden podívám po těch brýlích. Zjistím, jestli bych nepotřeboval silnější a pak se uvidí. Na jednu stranu je hezké, že se o mě stará, na druhou stranu to začíná trochu (dost) lézt do peněz, nerad bych každý měsíc utratil většinu výplaty :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 3. 8. 2013 05:27

No jo chlape, když si do sebe za posledních pár let nevrazil ani korunu a vše sis šetřil, tak se nediv, že jsi značně "podinvestován". A teď si vem, že tu jsou rodiny, co utratí celé své výplaty, nic neušetří a přitom utratí jen "provozní náklady".
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 3. 8. 2013 07:39

+1
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 8. 2013 08:52

Ty brýle nejlépe v Kambodže, jak jsme o tom mluvili. Zaplatí ti to možná i letenku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod joachym1 3. 8. 2013 09:27

Normalne objednej z ebaye, postovne zdarma.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod czhunter 3. 8. 2013 09:37

Spíš budeš mít velké počáteční náklady.

Průběžné investování už není tak hrozné, na udržení dobrého šatníku stačí cca 1000 Kč měsíčně (to jsou cca jedny kalhoty; dvě košile; 3-4 trička nebo spousta ponožek)
Některé kusy jsou dražší, ale ty zase vydrží spoustu let (oblek, zimní bunda, kabát, ...).

Asi by to nemělo vystoupat nad 1500/měsíc včetně těchto (postupně odpisovaných) "jednorázových" investic a bot.
To snad není většina výplaty :)
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2013 10:22

xls píše:Ty brýle nejlépe v Kambodže, jak jsme o tom mluvili. Zaplatí ti to možná i letenku.

Já vím, taky bych je nejraději koupil tam. Jenže jaksi není čas, jsou i jiné destinace, kam se chci podívat.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 3. 8. 2013 10:44

Salamala píše:Nevím, jestli Patrik čte rady ostatních a jestli je poslechne.

Pokud mohu poradit.
- vlasy(to co zbývá) oholit,
- nakoupit oblečení, moderní a hlavně správnou velikost, ne trika o 3 čísla větší,
- nové brýle, nějaké retro plastové
- řetěz na krk
velké hodinky
a věřím, že dívka se objeví


Řetěz ani snad ne, ale nějaký decentní stříbrný by nebyl špatný. Hodinky mohou být i repliky z eBay, něco hezkého a většího. Zkusil bych i čočky místo brýlí, udělá to dost.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 8. 2013 11:00

a ty řetězy jsou přesně na co? aby vypadal jako kolotočář? a k tomu imitace hodinek, značka ideál...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2013 12:14

Možná mám trochu deformovaný náhled, proto že jsem v oboru hodinek pracoval, ale fejky bych si nikdy nekoupil. Přijde mi to ponižující - když na něco nemám, nebo za to ty peníze nechci dát, tak si přece nebudu kupovat nějakou imitaci. Takovými lidmi pohrdám, jsou to normální podvodníci.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 8. 2013 12:20

něco jako ženská s umělýma řasama, gelovýma nehtama, vycpanou podprsenkou a fejkovou kabelkou co hledá pravého chlapa :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slos 3. 8. 2013 12:49

Patriku souhlasím s Vámi a týká se to nejen hodinek!
slos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 3. 8. 2013 13:20

Když se mi budou libit hodinky, taksi je koupim a vůbec nemusim tusit nic o imitaci... Takze pohled experta na hodinky, kteremu to prijde ponižující a laika, kteremu se proste jen libi muze byt o 180° odlisny... Zkratka

A stribro se mu bude hodit v pralese na dezinfekci vody, az bude umírat zizni :-) Znaji to nejen bojovnici SAS, ze ma dezinfekcni efekt a snad to ani není nutne elektrolyzovat

mam vyhlednuty kanadske mince, udavaji cistotu 99.99 - lepsi napad? :-D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 3. 8. 2013 13:41

Hodinky mají celkem pěkné občas i v Lidlu. Fejk to úplně není, značku nekopírují, design nevím, nerozumím tomu, sám mám sportovní Casio.
Do oblečení litr měsíčně je i moc, pokud se člověk občas podívá po výprodeji, něco si objedná přes net nebo si za čáru rovnou zajede. Akorát ta první obměna pár tisíc spolkne. Údržba už ale klidně jen pár stovek měsíčně, pokud s tím člověk slušně zachází.
Thom
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků