Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 3. 8. 2013 23:04

Koukam vse pri starem.

Pokud se nepletu tak ty tady pises drsne o zalobach pres 2 mesice.

Mam sem pastnout ty "kultivovane vety" cos mi poslal do SZ?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 4. 8. 2013 08:26

Takže to vypadá,že přestali vyplácet.Nejvyšší čas začít konat a vrátit se k návrhům ze začátku diskuze.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Diskutující 4. 8. 2013 09:09

Souhlas, pokud nevyplácejí víc jak měsíc, tak to chce návrh na insolvenci, ať se aspoň do konce roku dostaneme k penězům. Kdyby měl někdo zájem podat žalobu na ĆNB pro nečinnost a chtěl jít do toho společně, dejte vědět, jsem připraven do toho jít a podílet se na tom. Bude-li nás víc, tím lépe, jde do tuhého. Nemyslím nějaké schůzky typu Jihlava apod.
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Končiny 4. 8. 2013 11:53

vpe píše:Koukam vse pri starem.

Pokud se nepletu tak ty tady pises drsne o zalobach pres 2 mesice.

Mam sem pastnout ty "kultivovane vety" cos mi poslal do SZ?

Žaloba k Finančnímu arbitrovi poslána a zahájeno řízení dne 10.7. Dne 10.8. vydá nález v můj prospěch a to platební rozkaz.
Co se týče té SZ tak jsem ti pouze odepsal , aby si mě neotravoval, že na tebe nejsem zvědavý, takže to sen klidně můžeš "pastnout". Ty tvoje žvásty si mimo mě poslal dalším lidem zde jako SZ, takže viditelně máš nějakou sociální úchylku.

-- 4. 8. 2013 12:55 --

Diskutující píše:Souhlas, pokud nevyplácejí víc jak měsíc, tak to chce návrh na insolvenci, ať se aspoň do konce roku dostaneme k penězům. Kdyby měl někdo zájem podat žalobu na ĆNB pro nečinnost a chtěl jít do toho společně, dejte vědět, jsem připraven do toho jít a podílet se na tom. Bude-li nás víc, tím lépe, jde do tuhého. Nemyslím nějaké schůzky typu Jihlava apod.

Já tu žalobu na nečinnost ČNB dávat budu jen teď čekám na rozhodnutí arbitra, abych měl něco v ruce. To rozhodnutí bych měl obdržet už v srpnu. Pak ti když tak napíšu.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Diskutující 4. 8. 2013 12:14

Díky za info, rád se kdyžtak připojím, není na co čekat. Dík.
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Proti srsti 4. 8. 2013 12:39

Končiny píše: Žaloba k Finančnímu arbitrovi poslána a zahájeno řízení dne 10.7. Dne 10.8. vydá nález v můj prospěch a to platební rozkaz.


Hleďme, odborník na žaloby, agendu finančního arbitra a věštec v jednom :-)
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ppogo 5. 8. 2013 08:06

Objem příkazů splatných ke konci června byl určitě zanedbatelný v porovnání s požadavky na výplatu se splatností 1.7. Protože všechny termíňáky standardně končí k 1. v měsíci. Proto ten zásek ve výplatách. Buďto čekají, až budou mít dost peněz na vyplacení všech příkazů se splatností 1.7., aby nebyli obvinění ze zvýhodňování některých členů. Anebo už jsou K.O.
ppogo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod otec decathlon 5. 8. 2013 08:26

Dobrý den,
vidím, že je tady na diskuzi stále stejné osazenstvo, jen pod jinými nicky, kteří chtějí MSD za každou cenu potopit. Nechtějí vidět skutečný stav věci, a už vůbec jim nedochází, že MSD vůbec těch 500.000, Kč, pokud by bylo skutečně rozhodnuti vše ukončit, nemusela vyplácet. Jediný orgán, který nese odpovědnost za současný stav (a to neříkám zda oprávněnou či ne) je VSZ...podružmo výše jmenovaná paní SZ. Já stále věřím, že MSD je účelově likvidováno a vy s těmi svými návrhy a žalobami na insolvenci tomu jen napomáháte. Než něco začnete konat, prostudujte si prosím od počátku tuto diskuzi a prohlášení a pokud ani to vám nepomůže, vžijte se do situace vedení MSD a napište tady, jakýkoliv konstruktivní postup, který by jste jim doporučili. Zároveň co nejméně poškodit družstevníky a idržet MSD nad vodou. Dělali svou práci mnoho let dobře...tak se ani nedivím, že se o své tak perou. Držím palce a jsem otřesen bezohledností SZ, se kterou postupuje. Držím palce a své finance vám ponechám, protože vám věřím. Pavel.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 8. 2013 08:35

Vazeny pane, nebyl jste to vy, co organizoval setkani druzstevniku a hrozilo, ze budete bydlet pod mostem a nakonec se penez dockal? Po bitve kazdy general... Kdyz ne, omlouvam se....Vy se ale musite vzit do situace lidi, kteri penize z koncich TV potrebuji. Mne 1.9. konci 6mes. TV na 700K a penize budu potrebovat, kdybych je nepotreboval, tak bych v unoru logicky zaterminoval na delsi dobu. Kdyz mi penize nevyplati, coz je na 101% jiste, jsi budu muset nekde na 10% urok pujcit(mozna vice). Mne nebude nikdo litovat, nikdo mi nepomuze, MSD vubec ne. Proc bych teda nemel podat navrh na insolvneci? reknite mi jeden logicky duvod. Kdyz mi tech 700K pujcite na 0% urok (resp. 2,2%, jak je na sporaku)do doby , kdy mi je vyplati MSD nebo fond na ochranu vkladu, zadny navrh podavat nebudu. So simply.... :-|
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Peťo6 5. 8. 2013 09:15

otec decathlon píše:Dobrý den,
vidím, že je tady na diskuzi stále stejné osazenstvo, jen pod jinými nicky, kteří chtějí MSD za každou cenu potopit. Nechtějí vidět skutečný stav věci, a už vůbec jim nedochází, že MSD vůbec těch 500.000, Kč, pokud by bylo skutečně rozhodnuti vše ukončit, nemusela vyplácet. Jediný orgán, který nese odpovědnost za současný stav (a to neříkám zda oprávněnou či ne) je VSZ...podružmo výše jmenovaná paní SZ. Já stále věřím, že MSD je účelově likvidováno a vy s těmi svými návrhy a žalobami na insolvenci tomu jen napomáháte. Než něco začnete konat, prostudujte si prosím od počátku tuto diskuzi a prohlášení a pokud ani to vám nepomůže, vžijte se do situace vedení MSD a napište tady, jakýkoliv konstruktivní postup, který by jste jim doporučili. Zároveň co nejméně poškodit družstevníky a idržet MSD nad vodou. Dělali svou práci mnoho let dobře...tak se ani nedivím, že se o své tak perou. Držím palce a jsem otřesen bezohledností SZ, se kterou postupuje. Držím palce a své finance vám ponechám, protože vám věřím. Pavel.

Bohužial to neni také jednoduché, pretože Vám sa už lahšie píše a obhajuje MSD, keď Vám peniaze vyplatili. Lenže my tiež budeme peniaze potrebovať a nemáme nič, žiadne info, kedy ich dostaneme, aby sme sa aspoň približne vedeli zariadiť. U bežného človeka tiež nikoho nezaujíma, že má zablokované peniaze, tak prečo by to malo zaujímať nás v prípade MSD? My si budeme museť požičať, máme stresy.. Prečo si nezoberie nejakú pôžičku MSD a nevypláca z nej? Keď si sú istý, že sú poškodzovaný, tak by nemal byť problém po odblokovaní peňazí ich zase vrátiť tomu, kto im požičal....
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gandalf007 5. 8. 2013 09:16

Před mnoha týdny obdrželo VSZ veškeré podklady, ze kterých lze jednoznačně identifikovat oprávněné osoby pro výplatu vkladů, ať už z SÚ nebo postupně dobíhajících TV. Za tu dobu mohl bez větších problémů jeden úředníček (ne nutně státní zástupce) průběžně zpracovávat přehled, dle kterého bylo možné uvolňovat ze strany VSZ blokované prostředky tak, aby nedošlo k jejich údajnému "zneužití". Protože to je jediným důvodem blokace. Nic z toho ovšem VSZ neudělalo, i když často tlachá, jak mu zájmy družstevníků i občanů "leží na srdci" a ze zákona také musí.
Možná se ozve "osobne" nebo jiný rozumbrada s tvrzením, proč by se s tím VSZ vůbec zdržovalo, když má jiné a důležitější povinnosti. Ale tento iracionální stav VSZ nastolilo a je pouze jedním z mnoha orgánů ministerstva spravedlnosti, takže je jeho posláním a zákonnou povinností udržovat ve společnosti platný status quo a hájit oprávněné zájmy občanů, poněvadž z jejich financí je konec konců VSZ placeno.
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 5. 8. 2013 09:33

slavo963 píše:Vazeny pane, nebyl jste to vy, co organizoval setkani druzstevniku a hrozilo, ze budete bydlet pod mostem a nakonec se penez dockal? Po bitve kazdy general... Kdyz ne, omlouvam se....Vy se ale musite vzit do situace lidi, kteri penize z koncich TV potrebuji. Mne 1.9. konci 6mes. TV na 700K a penize budu potrebovat, kdybych je nepotreboval, tak bych v unoru logicky zaterminoval na delsi dobu. Kdyz mi penize nevyplati, coz je na 101% jiste, jsi budu muset nekde na 10% urok pujcit(mozna vice). Mne nebude nikdo litovat, nikdo mi nepomuze, MSD vubec ne. Proc bych teda nemel podat navrh na insolvneci? reknite mi jeden logicky duvod. Kdyz mi tech 700K pujcite na 0% urok (resp. 2,2%, jak je na sporaku)do doby , kdy mi je vyplati MSD nebo fond na ochranu vkladu, zadny navrh podavat nebudu. So simply.... :-|


Naprostý souhlas !! "otec decathlon" svoje peníze obdržel, takže je v klidu. Další peníze, které tam zřejmě má tak nutně nepotřebuje. Jenže co my ostatní, kteří je potřebujeme ? My máme být otče v klidu ? To myslíte vážně ? Proč bych měl litovat chudáka MSD ? Víte vůbec co píšete ? V téhle zemi nebude nikoho zajímat, proč peníze nemám, že nemohu zaplatit. Myslíte, že je bude zajímat, když jim řeknu, že mám peněz dost, ale bohužel nevím, kdy se k nim dostanu a kdy zaplatím ? Nikoho to tady zajímat nebude !!! A Vy dokážete napsat takový blábol, jak se ti chudáci z MSD snaží a jakou mám mít trpělivost. Vy sám jste tady inicioval a křičel nejvíce, plánoval Jihlavu a ted když peníze máte, tak jste obrátil ?
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Diskutující 5. 8. 2013 09:49

Prečo si nezoberie nejakú pôžičku MSD a nevypláca z nej? Keď si sú istý, že sú poškodzovaný, tak by nemal byť problém po odblokovaní peňazí ich zase vrátiť tomu, kto im požičal....[/quote]


Zajímavý nápad, MSD má jistě lepší vyjednávací pozici, než jednotlivci a pokud se tak snaží to udržet v chodu, mohli by se o to aspoň pokusit.
Jinak je pravda, že tady není prostor hrát na city, pokud se kvůli neschopnosti výplat MSD dostávají lidé do druhotných platebních neschopností, tak na co čekat, upřímě i kdyby bylo MSD po vyšetření SZ bez chyby, tak tahle kauza ho stejně pošle do kytek, co si budem povídat. A pokud by náhodou přežilo a chtělo mít nadále takovéto úrokové sazby, tak se na něj zase něco najde, MSD nepřeji nic zlého, ale tady není co řešit. Ono za vás také nebude ronit slzy a věřím, že majitelé a management jsou fin. zajištěni.
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lopousek 5. 8. 2013 10:15

Chtěl bych vidět věřitele, který v současné chvíli MSD půjčí...

P.S.: Pokud nechvátáte na peníze dřív jak 1.11., možná by nebyl špatný nápad podat ukončení členství vystoupením. Když to podáte nyní do konce srpna, 1.11. jste bez členství. A řekl bych, že v takovém případě máte na výplatu před příkazy přednost.... Byť je to jen domněnka.
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joachym1 5. 8. 2013 10:24

Rekl bych, ze v takovem pripade se clensky vklad pretransformuje na pohledavku vuci byvalemu clenu, ktera uz neni kryta FPV. 8-)
joachym1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků