Převod NZD přes devizovku?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Willma22 7. 9. 2013 13:09

Pročetla jsem opět veškeré diskuze i články na které jste odkazovali, ale některé informace jsou již dost zastaralé. Prošla jsem i stránky společnosti REOL, SAB i EASYCHANGE a ani jedna z firem tam neuvádí převod na NZD. Víte o nějaké devizovce, která NZD převede?

Dále se chci zeptat, zda je lepší převést v jedné částce (100.000 CZK) nebo na dvakrát (50.000 CZK). Napadlo mne, že při vyšší částce by se dal vyjednat lepší kurz.

Všechny mají pravděpodobně nastaven typ platby SHA. Znamená to, že o dané poplatky (které předem nevím) bude ponížena mnou zaslaná částka? Jen si to chci ujasnit. Budu jak odesílatel platby, tak příjemce platby (na NZD účet). Který z poplatků by jste mi doporučili?

A můj snad poslední dotaz, nevím jak to přesně funguje, něco jsem pročetla. Ale je lepší uzavřít rámcovou smlouvu už teď, když odjíždím začátkem prosince, nebo až těsně před tím. Chápu to dobře, že jakmile si založím účet na NZ, napíšu té devizovce s kterou budu mít rámcovku, že chci převést peníze. Počkám na jejich potvrzení a kurz, kterým to převedou, já jim pošlu peníze na účet a budu tedy poté už jen čekat, kdy se to připíše na můj účet na NZ.
Willma22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 9. 2013 13:43

REOL už skončil. NZD určitě dělá Akcenta, ale ta má ráda jen větší platby, což by v tomto případě nebyl problém. V několika případech se mi k platbě v NZD podařilo přesvědčit Easychange, ale nevím, jestli to ještě jde (došlo tam k nějakým personálním a možná i majetkovým změnám).

Rámcovku určitě uzavři předem, ze zahraničí se ti bude uzavírat blbě. Je to jednou a "na věčné časy". Obvykle je zdarma, poplatek chce snad jen Fortissimo (devizy.cz) a to 4 eura. A doporučuji jich uzavřít více, můžeš pak snáze vyjednávat o kurzu.

O poplatcích se dá obvykle smlouvat - spíše bych se přikláněl k OUR, zejména, pokud ho devizovka nabídne za rozumný paušál (např 500 Kč), protože nikdy nevíš, přes kolik korespondenčních bank to půjde.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lopousek 7. 9. 2013 16:00

SAB by NZD, myslím, taky zvládl... Napište jim nebo zavolejte.
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 9. 2013 23:18

U SAB je blbé, že za OUR platbu chce 1500 Kč, to je docela dost.
Ale uzavřením rámcovky se k ničemu nezavazuješ, navíc i o tom poplatku se dá smlouvat.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karBoss 8. 9. 2013 13:09

Ja mam opacnej problem, potrebuji prevest 3200nzd z Westpac na cz ucet, mam mbank a fio.
jsem uz mimo nz.
dekuji za pripadne rady.
karBoss
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2013 13:22

Řešení je naprosto stejné - udělej si smlouvu s devizovkou a peníze jí z NZ pošli na její český účet (nepředpokládám, že by některá měla účet na NZ), oni to smění na české koruny a pošlou na tvůj účet.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 9. 2013 16:30

nebo nejlepší řešení, domluv se s někým kdo jede na NZ a vyměňte si to mezi sebou za domluvený kurz...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karBoss 8. 9. 2013 19:50

To bych rad, jenze kdo tam teprv jede tak nejspis jeste nema nz banku, a navic by to bylo cely postavene na vzajemne duvere ze ten druhej ty penize odesle a nestornuje nebo neudela jinej podraz. Mam eeftpos a visu, mozna to jen vyberu z automatu.
karBoss
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Willma22 10. 9. 2013 14:52

Ještě mě napadá jedna věc. Jelikož mám skoro tři měsíce, tak můžu chodit peníze měnit do směnáren, z CZK do NZD. NZD mají sice jenom některé, ale taky je to možnost. Nebo to je moc nevýhodné. Vím, že je to trochu nepraktické, táhnout 100.000 po kapsách, ale možná by to vyřešilo můj problém. Nebo bych takhle vyřešila 50.000 Kč a zbývající přeposlala přes tu devizovku.

Zkusím tedy obvolat ten SAB, Easychange a Akcentu a uvidím co mi napíšou. Hodím Vám sem pak info.
Willma22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 9. 2013 16:42

Exotické měny mívají ve směnárnách horší spread (rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem), takže někdy jejich nákup vyjde dost nevýhodně.

Příklad - u Eurochange je rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem NZD 2,10 Kč.
U britské libry (jejíž hodnota je cca 2 násobná) je to 1,30 Kč.

Pokud by byl spread u britské libry stejný jako u NZD, byl by přibližně 4 koruny. Jinak řečeno: spread u NZD je u této směnárny přibližně trojnásobný, než u běžně obchodnovaných měn. Lze očekávat, že u ostatních směnáren to bude podobně.

Na druhou stranu je sice pravda, je ten spread nejen větší, ale i "posunutý" - tedy směnárna si dává vyšší marži u výkupu, než u prodeje. Ve výsledku tak nákup nemusí vždy vyjít nevýhodně (což je zrovna tenhle případ, prodejní kurz je necelých 20 haléřů nad střed ČNB). Chce to porovnat konkrétní prodejní kurz např. s kurzy ČNB.

Proto doporučím udělat si tu smlouvu s devizovkou a vyjednávat o kurzech - pak se můžeš rozhodnout, jakou cestu zvolíš.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karBoss 12. 9. 2013 20:39

Mate prosim nejakou zkusenost s prevodem pres ukforex.co.uk? Ziji v uk ale uz mi volali a pry prevod nzd-czk nebude problem.
diky
karBoss
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2013 06:38

Nic mi to neříká. Ono v UK je takových různých společností více, aktuálně mě napadá například Money polo. U těch, kde se mi podařilo zjistit konverzní kurzy to ale u velkých částek vycházelo hodně špatně. Takže doporučuji si předem nechat potvrdit kurz a nenechat to na "částka bude převedena aktuálním kurzem"
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karBoss 30. 9. 2013 15:50

Nakonec jsem vyuzil sluzby ukforex.co.uk, probehlo to bez poplatku, slusnej kurz, dobry chovani, vse bez problemu. Na zelandu je pobocka nzforex.co.nz, vrele doporucuji.
karBoss
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 9. 2013 15:58

Jaký byl tedy konkrétní kurz? Jak to přesně probíhalo - vkládal jsi GBP nebo CZK? Kde - na pobočce, převodem? Jak jsi peníze vybíral - na pobočce, převodem?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karBoss 1. 10. 2013 00:40

Bydlim v uk, ale potreboval sem prevezt nzd na czk. Zaregistroval sem se na netu, 5 minut potom mi zavolal borec a ptal se na potvrzeni udaju a co potrebuju. Pak mi poslali domu (londyn) overovaci dopis s kodem a poslal sem jim mejlem fotky ridicaku a vypis s mou adresou uk banky. Pak sem v systemu vyplnil udaje sve cz banky (mbank) a zazadal o novy prevod nzd - czk, zadal castku a hned to ukazalo kurz a castku co mi poslou na ucet. Po vyplneni formulare a potvrzeni mi zase volal borec a overoval transakci. Pak mi poslali platebni udaje sve novozelandske banky westpac, ja mam taky nz westpac takze pohoda. Poslal sem love na jejich nz ucet, byla tam jeste moznost poli ale to mi nefungovalo na mobilu, asi kvuli wp8. No a asi za tri dny sem to mel v cz bance, cela akce se odehrala z domu pres telefon a net. Posilal sem 3248nzd, doslo 50872czk, ten den byl stredovej kurz cnb cca 15.9 uz presne nevim.
karBoss
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků