Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 9. 9. 2013 19:29

kejki3 píše:
kamey píše:Jak to tak čtu, tak si myslím, že pro Patrika bude sportovním vyžitím dostat to kolo dolů a zpátky, a bude utahán víc, než kdyby těch 10 km ujel.

Je poněkud vyžle. Ale tak třeba tím zesílí.


S trochou ironie si dovolím poznamenat, že tak skončí každá "zábava" ve sportovním duchu, spojená s jakoukoli námahou. Než snese kolo, bude tak unaven, že nebude schopen na něj sednout .Tedy kupovat kolo - v Patrikově případě- velmi špatná investice. To už snad bude lepší, když bude vynášet důchodcům nebo maminám s kojenci nákupy v domech bez výtahu - aspoň dostane buď nějaké dýško, nebo kus žvance, to vidím jako vhodnější variantu i pro jeho duši.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X123 9. 9. 2013 19:38

Kolo jsem sem ani nedával, protože bylo hned jasné, že budou řidítka nízko + Patrik by určitě nebyl kupec, který by byl ochoten za to zaplatit více než by bylo pro něj zdrávo... :-)
X123
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 9. 2013 20:06

10 km to je třicetiminutová vyjížďka celkem pohodovým tempem, to fakt ani nestojí zato to vytahovat, natož to někam vláčet MHD.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 9. 9. 2013 22:28

Kdyby jezdil denne 10 km do prace a zpet, tak by to slo. Pokavad by tech 10 km melo byt jen obcas o vikendu, tak bych se na to asi vykaslal :-l
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 9. 2013 06:59

Proti srsti píše:
PatrikChrz píše: procházku z Klánovic do Běchovic

Jé, to je moje domovské území :shock: To se divím, že jsem tě tu ještě nepotkala, to chodíš po červené podél trati, nebo lesem? No každopádně na kolo je to lokalita luxusní, na kole se dá dojet mnohem dál než do Běchovic, a ty rybníky tu máme taky :-)

Barvu si nepamatuji, ale přejdu trať, kolem hospody a po cca 50 metrech doleva kolem těch vilek (jak je tam ta jedna s tím rezavým obložením), na konci ulice doprava, pak asi 200 m rovně a doleva do lesa. No a pak kam mě nohy zanesou, někdy dojdu k nějakému rybníku (snad Xaverov), případně na Černý Most, atd.

-- 10. 9. 2013 08:07 --

Joezbrna píše:U skládačky je trochu problém, že s malými koly opět požitek z delší jízdy nanic (16" je vyloženě nouzovka, 20" jakž takž po asfaltu), s velkými koly to zabere dost místa a je to těžký (dělají se skládací 26" horský kola).
Dalším problémem je sezení a šlapání. Bez SPD je to opruz. A skládačka s SPD... no to jsem ještě neviděl. Sezení: v buzigaťkách asi jezdit nechceš, šortky a tříčtvrťáky se na kratší cesty dají použít (mám do a z práce 15km, a jezdím v normálních kraťasech nebo fotbalových trenkách).
Alternativou je koloběžka. Já mám 2x12", ale to je opět tak na dozorování mrňat na odrážedlech, chce to větší přední kolo. Dělá se i skládací 16"+12" a dá se na tom skutečně jet. Ale koloběžky jsou kusová či malosériová výroba, sice vydrží hodně a dlouho, ale je to drahé na to, kolik je na tom dílů...
Co se týče skládaček, zkus Matěje Novotného
http://www.testudo-sport.cz/kontakt
Koukám, že má v půjčovně Tern C7. Zkus si to půjčit na víkend, a vyhraď si čas, ať ti to nastaví, ukáže a vysvětlí. Dva dny jezdit je lepší než měsíc diskutovat, uvidíš, zda by ti něco takového vyhovovalo, nebo kterým směrem se dál vydat.
Kdybys to chtěl kupovat, bral bych raději osmi či devítikolečko kvůli rozsahu převodů (sedmi je opravdu málo).

Mám pocit, že tady už jsem byl, ale ještě prověřím. Zatím všude, kde jsem byl jsem narazil jen na "podavače" - tedy ochotný mi maximálně podat vystavený model. Jediný, kdo se se mnou byl ochoten bavit, tak byl v té Veloramě, ale i když slíbil, že se pokusí něco vymyslet, tak i přes opakovaném připomenutí nakonec s ničím nepřišel.

Přitom by stačila na ta řídítka nějaká teleskopická trubka a prodloužit lanka.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 10. 9. 2013 08:35

Přitom by stačila na ta řídítka nějaká teleskopická trubka a prodloužit lanka.

To by určitě stačila, a bylo by to jednoduché. Pak by ještě bylo vhodné ještě zajistit, aby se řídítka otáčela současně s předním kolem, a to už je poněkud složitější ;-)
Kolega z práce má elektroskládačku, kde je představec skládací, a do něj nahoře vsazený klasický představec 1" do závitového hlavového složení. A ten se dá skutečně vyhodit a místo něj dát nějaký vysoký (přesně to jsem udělal na koloběžce, abych se při hlídání prcků nemusel moc hrbit). Ale co koukám na fotky skládaček, je to řešení velmi neobvyklé.
Ještě koukám na Author Simplex, podle fotek to umí dát řídítka slušně vysoko, a podle recenzí to taky není špatný.

BTW já na místě prodejce bych do nějakého bastličského řešení nešel. Ty se na tom přizabiješ a budeš ho žalovat o náhradu škody, protože záruka.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 10. 9. 2013 22:22

tak ať si koupí běžnou skládačku eska za 500, k tomu sobi za druhejch 500 a udělá prasopsa stylem "skládačka se řítíkama sobi" posez bude jako na čopru, vyšší řídítka jsem neviděl a ten představec má eska dlouhej jako tejden a lanko je tam jen jedno...

s investicí 1000kč se vyzkouší, jestli o to stojí nebo ne...

a potom si může naplést na ten ráfek náboj pro kazetu s vícekolečkem a dát přehazku s uchycením pod osu, aby se nemuselo nic vařit na rám - což tu skládačku naučí jezdit zajímavejší rychlostí...

všechno jde, jen chtít.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 9. 2013 08:34

Patrika manualne pracovat snad nikdo nevidel. Takze pokud by se do tohobpustil tak dejte vedet, beru kameru a jedu
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 11. 9. 2013 08:55

pech. píše:tak ať si koupí běžnou skládačku eska za 500, k tomu sobi za druhejch 500 a udělá prasopsa stylem "skládačka se řítíkama sobi" posez bude jako na čopru, vyšší řídítka jsem neviděl a ten představec má eska dlouhej jako tejden a lanko je tam jen jedno...

s investicí 1000kč se vyzkouší, jestli o to stojí nebo ne...

a potom si může naplést na ten ráfek náboj pro kazetu s vícekolečkem a dát přehazku s uchycením pod osu, aby se nemuselo nic vařit na rám - což tu skládačku naučí jezdit zajímavejší rychlostí...

všechno jde, jen chtít.


No, nevím. Na takových šrotech ho to asi moc bavit nebude. Nové krosové kolo bude lepší požitek z jízdy. A určitě by mu to i někde v prodejně půjčili. :-)
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Joezbrna 11. 9. 2013 11:56

pech. píše:tak ať si koupí běžnou skládačku eska za 500, k tomu sobi za druhejch 500 a udělá prasopsa stylem "skládačka se řítíkama sobi" posez bude jako na čopru, vyšší řídítka jsem neviděl a ten představec má eska dlouhej jako tejden a lanko je tam jen jedno...

s investicí 1000kč se vyzkouší, jestli o to stojí nebo ne...

Jo, to je taky levný způsob, jak zjistit, že kolmý posez je nah0vn0 i pro vyloženě rekreační ježdění...
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czhunter 11. 9. 2013 12:15

No, na holandských městských kolech je třeba dost kolmý posez a funguje to.

Ale jinak je to vše naprostá teorie. Patrik si žádné kolo nekoupí.
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 9. 2013 12:29

czhunter píše:No, na holandských městských kolech je třeba dost kolmý posez a funguje to.

Ale jinak je to vše naprostá teorie. Patrik si žádné kolo nekoupí.

Ano, přesně něco takového by se mi líbilo, jen ve skládací verzi.
A opravdu si to kolo chci koupit, cca před dvěma lety jsem tomu věnoval hodně úsilí a času - obešel jsem snad všechny krámy v Praze, ale krom Veloramy jsem všude narazil jen na "podavače" a z té Veloramy se už neozval, přestože to slíbil.
Zkusím ještě ten model H, jen nevím, jestli teď nebo až na jaře.

A z jiného soudku - ráno se mi strhlo SIPO, tak si říkám vyberu Citi odměny, co se mi nastřádaly - a v telefonu slyším 1498. Škoda tak o Fous, vybírá se jen po celých pětistovkách, musím ještě utratit 2 stovky, abych si tam zavolal pro další pětikilo :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 11. 9. 2013 12:49

A to se vyplati, kolik platis za hovor?;-)
Ta body se nacitaji jen po vypisu anebo ihned po utrate?
Nechces radsi bilou skladaci elektro motorku do tasky? Film Oblivion. 13:50 kdyz si pockas do r2017 :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 9. 2013 13:07

Body ihned po útratě (tedy po zaúčtování)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 11. 9. 2013 13:15

Až na to, že takové kolo je z důvodů nevhodnosti kolmého posezu skutečně vhodné pouze k jízdě po rovině po rovném povrchu na malé vzdálenosti, prostě na to pojíždění po městě a z toho důvodu má pak dost omezené převody, prostě se to hodí když někdo např. na menším městě dojíždí někam vlakem a na nádrží to má 3km, nebo na nákup do sámošky 2 km a zpět, na normální rekreační ježdění to není.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků