FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fodi 9. 9. 2013 15:00

Trochu jsem se ztratil. Jaky je rozdil mezi Fio MasterCard (krome poplatku)?
MasterCard Debit PayPass
MasterCard Standard PayPass 99 Kč jednorázově.

Tusim, ze v CR je to jedno a v zahranici by mohl byt problem se slovickem DEBIT. Na pobocce Fio jsem dostal info, ze je to vlastne uplne jedno a jen kvuli tomu, ze se placene karty vydavaly i drive.

A druha vec, klient se pri porizeni PayPass karty u Fia dozvi, ze karta ma bezkontaktni limit 500 Kc/ den bez PIN, cokoli nad jen s PINem.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 9. 2013 15:05

V IB lze změnit PIN, ale pokud se nepletu je tam tčeba zadat i původní PIN. Předpokládám, že zapomenutý PIN se asi jinak než vzpomenout si na něho zjistit nedá a asi ani na pobočce to nepůjde zjistit.

Fodi:
Ten limit 500 Kč pro bezkontaktní platby není denní, ale na jednu bezkontaktní platbu v Česku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 9. 2013 15:23

Z FAQ na webu FIO

21. Zapomněl/a jsem PIN k platební kartě. Jak mám postupovat, abych mohl svoji kartu opět používat?
Nový PIN k platební kartě si můžete zvolit v Internetbankingu v sekci Karty - Detail karty. Změna PIN kódu je platná okamžitě. Na tyto změny PIN se vztahuje poplatek „Změna PIN elektronicky" dle aktuálního ceníku Fio banky.

V případě, že klient nemá přístup do internetbankingu, zároveň nikdy neměnil PIN v bankomatu, je možné znovuvydání původního PINu v papírově podobě za poplatek dle aktuálně platného ceníku (položka "Příplatek za vydání PIN korespondenčně"). V případě, že byl PIN změněn přes internetbanking nebo v bankomatu, není možné znovuvydat změněný PIN.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 9. 9. 2013 18:45

vlazy píše:Fodi:
Ten limit 500 Kč pro bezkontaktní platby není denní, ale na jednu bezkontaktní platbu v Česku.

Prodavam, jak manzelka nakoupila. FIO ma denni limit na bezkontaktni kartu 500,- Kc.
Informace z 6.9.

Vyslovene jsem se ji ptal. Ale je mozne, ze to ona takhle pochopila a pres to dostala puvodne spravnou informaci :-[

-- 9. 9. 2013 19:50 --

origenes píše:Dobrý den. Nevíte někdo, jak mohu zjistit pin na kartě? Na pobočce? Mám kartu, ale zapomněl jsem pin bo používám jiné karty. .

Tusim, ze to FIO bude smerovat na zaslani PINu za poplatek.
Pak je otazka, jestli neni vyhodnejsi tuto kartu "ztratit" a poridit si novou.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 9. 9. 2013 18:50

zase prisla zprava:

Vážený kliente,

dovolujeme si obrátit se na Vás jako na majitele účtu, resp. oprávněného zástupce majitele účtu, k němuž existuje aktivní platební karta Maestro vydaná Československou obchodní bankou, a.s. (dále jen ČSOB). ....

jakou doporučujete bezplatnou kartu nebo link na vlakno? Je karta bezpoplatkova co umi zdarma z jejich bankomatu a za 7,- z CSOB bankomatu - něco jako byla ta puvodni? :-)

Anebo same lepsi služby? MasterCard Debit PayPass neumi CSOB za 6,- ze ne? A puvodni podmínky jsou volitelne docasne... Platit u obchodniku s tim nehodlam.

Umi Fio kartu zaslat postou?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 9. 9. 2013 19:31

Bezplatne vydani je pouze u jedine karty, takze odkaz na vlakno nepotrebujes.
Zadna nova Fio karta nema tak levny vyber u CSOB.
Vybery z cizich bankomatu jsou zadarmo za kazdych 4000 utracenych kartou, max. 5 vyberu v mesici.
Ty to chces tedy pouze na vybery z bankomatu? Pokud mas FIO bankomat blizko, tak OK, jinak v cizim to bude za 30,-
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod origenes 10. 9. 2013 10:45

xtonda píše:Z FAQ na webu FIO

21. Zapomněl/a jsem PIN k platební kartě. Jak mám postupovat, abych mohl svoji kartu opět používat?
Nový PIN ...


Děkuji, nicméně toto jsem také našel, ale platit za nový pin se mi moc nechce.

Je možné pokud mám 4 čísla, dojít k bankomatu, zkusit tři čísla a pak přerušit celou operaci. Předpokládám, že bankomat mi kartu na den zablokuje a druhý den to zkusit znovu. Pokud mi ovšem bankomat tu kartu nesežere a já si nebudu muset vyřídit kartu novou.

O.
origenes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fodi 10. 9. 2013 12:02

Nejsem si jist, ze se pocitadlo pokusu vynuluje ten samy den.
A tak nejak bych se bal, ze po 3. spatnem to kartu sezere.
Ale ted tu kartu stejne nemuzes pouzivat, tak je to asi jedno.
Nevyjde te nova karta vyhodneji, nez zaslani PINu?
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 10. 9. 2013 12:52

Zmena pinu v ib stoji 20kc...
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 9. 2013 13:10

origenes:
Pokud nechceš riskovat, že ti bankomat kartu "sežere" tak by asi bylo lepší to zkoušet u bankomatu s pouze dvěma čísly. Nevím na jak dlouho se karta zablokuje ale předpokládám, že to bude asi víc jak 1 den.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Fodi 10. 9. 2013 15:48

Jestli jde menit PIN bez stareho, tak neni co resit.
Ja mam kartu mBank, kterou jsem puvodne ani nenosil, protoze je to Visa payWave.
Pred dovolenou jsem chtel mit kartu jine asociace do zalohy, takze jsem ji musel "rozchodit". Nepouzivanim jsem si nebyl jist PINem. Za 20 Kc jsem zmenil PIN bez znalosti stareho.
***
BTW. musim se priznat, ze me bezkontaktni placeni docela chytilo, takze ji ted opravdu vyuzivam. Nejvetsi pruda je v "IKEA", protoze tam se hlasi jak "bezkontaktni", tak "VISA". To trochu zdrzuje. Ale jinde je to bleskurychle.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 9. 2013 07:22

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 12. 9. 2013 07:56

A prý bude mít nové IB :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 9. 2013 08:08

lemming píše:A prý bude mít nové IB :D

Toho se děsím :(. Už poslední upgrade byl krokem zpět - doufám, že nechtějí jít cestou Air Bank a podobných - použitelnost je mizerná!
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 12. 9. 2013 08:24

Souhlas s Patrikem, taky mi to starší IB víc vyhovovalo.
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků