Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 10. 2013 05:09

Inev píše:
PatrikChrz píše:Je otázka, jak by se na to díval soud, jestli by těch 1500 neshledal jako nepřiměřené ....Ano, každý nájem je o dohodě, ale nový Občanský zákoník do těchto dohod výrazně zasahuje, což se mi nelíbí


Takže když si koupím rohlík za 3,5 Kč, mám prodejce dát k soudu, že je to nepřiměřené??? Podle tvé logiky by tu pak nemohla fungovat ani jedna firma na půjčování peněz. Podepsal smlouvu a má si to přečíst. Podle mě nic víc, nic míň. Já mu právo neupírám, jen ho chci zaplatit.

Jak se říká, k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek. A zatímco koupě rohlíku je brána jako "společensky neškodná", u bydlení budou vždy různé "ochranné zákony" - viz nově připravovaný Občanský zákoník. Takže věřím tomu, že soud by takový mimořádný poplatek za zvíře označil za nepřiměřený a nevymahatelný.
Inev píše:A teď mě napadlo. Stanovy SVJ či družstva jsou taky v určitém smyslu "zákonem". Pokud by si lidé dali do stanov podmínku ohledně chovu zvířat, že je zákaz nebo musí mít souhlas vedení, co se bude dít? :-) Nebo mohli by si vůbec takovou podmínku tam dát?

Omyl - naopak v zákonu jsou přímo taxativně vyjmenovány situace, které nemohou ani stanovy určit odlišně. Zatímco v "normálních" družstvech může být omezeno nakládání s družstevním podílem (například prodej jiné osobě), je zde specifická úprava pro bytová družstva, kde družstvo nesmí žádným způsobem zasahovat do převodu členských práv (např. nesmí být vyžadován souhlas s převodem). I my, když jsme ještě byli družstvem, jsme se dostali do jedné kuriózní situace, kdy jsme na členské schůzi odhlasovali, že "družsvo nebere na vědomí převod členských práv mezi panem X a Y. Samozřejmě to nemělo na věc jakýkoliv vliv.
U SVJ je to ještě obtížnější, protože byty jsou v osobním vlastnictvím a SVJ nemůže žádným způsobem omezovat jejich využití, pokud není v rozporu se zákonem, případně nijak nenarušuje občanské soužití.
Třeba máme ve stanovách zákaz chovu nebezpečných zvířat. No a když bude někdo chovat třeba jedovaté hady, tak se mu stane co? No, nic. Protože takové pravidlo je nevymahatelné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 10. 2013 07:36

Tomáš Marný píše:Mno, tak jsem na tu "seznamku" taky juknul... A část jejích účastníků by rozhodně měla mít trvalý pobyt na některém uzavřeném oddělení léčícím sexuální devianty 8-) .


Však tebe taky nechávaj běhat, dopřej svobodu i ostatním. Ve skutečném životě to bývá i pestřejší než někde na seznamce.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 10. 2013 07:38

OS píše:
Tomáš Marný píše:Mno, tak jsem na tu "seznamku" taky juknul... A část jejích účastníků by rozhodně měla mít trvalý pobyt na některém uzavřeném oddělení léčícím sexuální devianty 8-) .


A, puritán je mezi námi. O:-)

To víš že jo... Tohle je třeba z diskuze na jednom serveru :-P :
Ale i tak ***** (lidské bytosti) inzerující na amateri.cz jsou ta největší ludra. Ani slepeckou holí...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 20. 10. 2013 09:45

Na jednom serveru nazvaném kurtizany.net? :-D
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 10. 2013 10:11

Jj :-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 21. 10. 2013 22:36

anonymní až na IP píše:
Tomáš Marný píše:Mno, tak jsem na tu "seznamku" taky juknul... A část jejích účastníků by rozhodně měla mít trvalý pobyt na některém uzavřeném oddělení léčícím sexuální devianty 8-) .
Nevím proč. Já mám
z doslechu
s tím dobré zkušenosti.


Patrik by si tam mohl v klidu najít milenku - má vlastní zázemí, což hodně věcí ulehčí. Není problém tam najít ženu, co by s k němu natrvalo nastěhovala, říkají. Doma toho moc na ukradnutí asi nemá, tak proč ne. Akorát by ji tedy musel zahrnovat čas od času nějakými drobnostmi (víno v akci, sýr na slevě, květiny ze zahrad atd.).


:hm taky jen z doslechu :hm :mrgreen:
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 30. 10. 2013 11:19

Patriku, už máš kolo? Nějaká další změna? Nebo jen pořád honíš body na Citi atd :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Drejkaa 30. 10. 2013 11:22

Co kolo, jestli má babu :D
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 30. 10. 2013 12:13

Plán byl, prvně kolo, pak baba :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2013 12:27

Kolo zatím ne (na zimu ho nemá smysl kupovat a třeba bude na jaře něco nového), baba taky ne a od 1. ledna snižuje Citi limit odměn na 1 000 Kč za měsíc. Celkem tedy celé nějak na houby :(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 30. 10. 2013 12:33

Bóže, to budu bez práce :-S
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 30. 10. 2013 12:42

PatrikChrz píše:od 1. ledna snižuje Citi limit odměn na 1 000 Kč za měsíc


Už máš nějaký plán co budeš celé dny dělat ? :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 30. 10. 2013 15:55

A neni mozne to nejak obejit, treba si nechat vydat vic karet?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 30. 10. 2013 18:22

Myslis doplnkovou kartu?
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Drejkaa 30. 10. 2013 18:47

Myslíš dodatkovou?
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků