Udání na berňáku

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 12. 11. 2013 16:41

Lze se dostat k původnímu dokumentu, který udavač zaslal na FÚ? Z vlastností dokumentu by teoreticky mohlo jít vyčíst, kdo oním udavačem je. Nebo co třeba vyžádat přeposlání udavačského emailu s veškerými informacemi o dané zpráve (asi výjma mailové adresy), tj. IP adresa odesílatele a třeba i čas odeslání? Mám vůbec na něco nárok nebo jenom FÚ vzniká povinnost vše prověřit a více se k tomu nevyjadřovat?

Nějaké jiné páky na práskače? Filozofická otázka - koho podezírat?
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 11. 2013 20:32

Mno, v dobách minulých jsem pracoval v různých kontrolních institucích a nevzpomínám si, že by kontrolovaná osoba měla tu drzost požadovat informace o zdroji podnětu ke kontrole...
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 12. 11. 2013 21:48, celkově upraveno 1
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 12. 11. 2013 20:37

Zažil jsem desítky kontrol, kromě dvou byly všechny na udání. Aby se nedal zjistit původce, báby obvykle chtěly podklady jen za pár měsíců a až podle výsledku si vyžádaly třeba celý rok. Vždy šlo o křížovou kontrolu, zda to, co jsme vyplatili souhlasí s tím, co ti druzí přiznali. V té době jsme měli řádově 2000 příjemců, takže kontrol bylo fakt hodně. Takže nejenže jsme neměli možnost zjistit, kdo udal, ale neměli jsme šanci zjistit ani koho udal. A to jsme měli s bábama nadstandardní vztahy. Každé anonymní udání musí prověřit, nic do koše hodit nemohou. Máš jediný nárok, a to na vrácení dokladů po jejich kontrole. Jiná práva nemáš. Ani na doručení pošty...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 12. 11. 2013 21:07

Je to ve vyhledávací části spisu a k tomu se jen tak nedostaneš.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klient ps 13. 11. 2013 07:06

Udání na finanční úřad nesmí být annonymní. Na anonym nereagují. Musíš se pěkně podepsat.
Pokud na tebe finančák někdo poslal, tak jsi někoho musel pořádně nakrknout.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod alexpraha 13. 11. 2013 07:10

Pokud jsou přesně po něčem, kde je problém, tak je to udání od bývalého, naštvaného zaměstnance.
Konkurence, naštvaná manželka milenka některého z majitelů či manažerů, křížová kontrola, kontrola oboru - je toho hodně.
Dobrý účetní má vše OK, jen občas malou chybičku za pár desetikorun, aby kontrola měla čárku, že něco našla. :-)
Při kontrolách stavebního úřadu, ČOI a dalších, kdy na mne práskali sousedé v domě (!), jsem se vždy dozvěděl, kdo to je. resp. nebylo to tak těžké uhodnout, kdo to napsal a po nulovém výsledku kontroly jsem to z daného úřadu vždy nějak vypáčil.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 13. 11. 2013 07:17

alexpraha, taková kontrola bývá většinou od podvedeného nebo rovnou okradeného zákazníka.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 11. 2013 10:36

Já podal (podepsané) udání na řemeslníka, co mi pokládal koberec. Nedal mi paragon/fakturu a ještě se přiblble usmíval, že se to tak přece dělá.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod lobogoj 13. 11. 2013 13:25

Ze se nestydis, on jen nechtel platit dane na romy.
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 13. 11. 2013 13:33

Víš, co jsme dělali bonzákům ve škole?
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 11. 2013 13:50

Doporučili na ředitelskou pochvalu?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Klient ps 13. 11. 2013 13:58

Tak tohle mám nejraději.
Co si myslí česká společnost o tzv. bonzáctví. A že daně se platí na Romy.
Daně se platí na fungování státu. Zdravotní pojištění na zdravotnictví a sociální pojištění na důchody.
Např. mě zajímá proč já jako zaměstnanec musím platit neskutečné daně, zdravotko (s tím nemám problém, chápu, že někdo nemá to štěstí a není zdravý), sociální pojištění (nechápu proč nejsou rozlišováni lidé co mají děti a společnost rozvíjejí, narozdíl od např. ubožáků co se věnují tzv. pejskařství - proč musím jako rodič platit stejně odvody jako někdo kdo má psa a nemá dítě, a hlavně mé děti budou muset v důchodu živit onoho pejskaře co má místo dětí čokla, těch je troufnu si říct víc jak cikánů).
A úplně do nepříčetnosti mě rozběsňují zloději - živnostníci - co v životě nezaplatili ani korunu daně, zdravotka nebo sociálky. A mají stejná práva jako já, tvrdý plátce, zmíněného triptychu. Pak se někdo diví, že je lidi praší na finančáky nebo živnosťáky.
Jediný kdo živnostníky bral u tlamy byla ČSSD s minimální daní.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Joezbrna 13. 11. 2013 14:12

Stát ty prachy tak akorát rozfofruje. Něco pošle do EU, něco vydá na úplně zbytečné projekty, něco pošle na sociálních dávkách flákačům. K skutečně potřebným lidem se dostane jen zoufalá almužna.
Optimalizace daňového základu a snaha po platbu co nejnižších daní nutí stát rozfofrovat méně, tedy hospodařit lépe, účelněji. Takto ušetřené prostředky lze použít na skutečně potřebné účely, například vzdělávání vlastních dětí, podporu starých rodičů, nebo tvorbu kapitálu, který mne zajistí na důchod.
Neplatit daně je tedy záslužná činnost :mrgreen:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 13. 11. 2013 14:18

Klient ps píše:A úplně do nepříčetnosti mě rozběsňují zloději - živnostníci - co v životě nezaplatili ani korunu daně, zdravotka nebo sociálky


To jde, aby živnostník, oficiální, s živ.listem, OSVČ,.... nezaplatil ANI KORUNU na sociálním a zdravotním ? :D Jen se ptám
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 11. 2013 14:27

Joezbrna píše:Optimalizace daňového základu a snaha po platbu co nejnižších daní nutí stát rozfofrovat méně, tedy hospodařit lépe, účelněji.


Tak ale snad je rozdíl mezi legální optimalizací (ušetřené peníze můžu investovat do rozvoje podníkání, svého vzdělávání atpod.) a okrádání nás všech. Protože neplacení daní je okrádání nás všech. A jestli po fušce řemeslník v hospodě nadává na kmotry, jak neplatí daně, a přitom dělá naprosto totéž (neplatí daně), tak já teda nevím...
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků