Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jnm 12. 7. 2013 18:37

radecekh: Jak to u těch dividendových ETF vychází poplatkově ve srovnání s tím, kdybych si akcie těch firem koupil zvlášť? Při koupi je výhodnější ETF, protože platím jeden poplatek za celý ETF a ne za nákupy jednotlivých firem. Ale co při výplatě dividendy? Je dividenda z ETF přesný součet divident (či jejich poměrných částí podle zastoupení v ETF) bez dalších nákladů nebo se tam něco "ztrácí"?
jnm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod H.G. 14. 7. 2013 23:13

A také říká svým studentům
Doufám, že nikdo z Vás není tak blbý, aby vstupoval do druhého pilíře


Taky doufam
H.G.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 24. 8. 2013 23:45

Obrázek Moje dividendy

Portfolio mých 20 akcií na stálo pro dividendy jako důchod je jako celek dnes v plus.
Některé akcie jsou desítky procent v plus. HSBC +19.9%, Procter & Gamble +28.9%, Sanofi +34.3%, Pfizer +35.1%, United Technologies +37.7%, Johnson & Johnson +39.1%, General Electric +44.1%, Wells Fargo +62.2%.
Aby měl nepřítel radost, povim také, že poněkud v mínus mám akcie Barclays, Bank of America, Vale, Banco Santander, Banco Bilbao a Telefonica SA.
Však jako celek je portfolio v plus. A vynáší mi to několik stovek euro měsíčně dividendy. A tyto akcie nejsou na prodej. Důležité je jen, aby Bank of America mi už konečně začala platit několik stovek euro ročně dividendy.
Moje 20 dividendové akcie na stálo jako důchod z dividend: Bank of America, Wells Fargo, AT&T, General Electric, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, Barclays, HSBC, BP, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Billiton, Vale.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 12. 2013 13:13

Jistě může každý předražené akcie prodat a čekat, že je po velkém dvouletém krachu koupí 2x levněji, jenže ty dva roky nebude mít žádný příjem z dividend. A kdo má vyšší příjem z dividend než z důchodu od státu, ten si pak bude muset hledat výnos jinde na dva roky z těch milionů korun. A také bude muset navést mladou paní a děti, aby ty akcie při předražení prodávali a za pár let levně zas nakupovali.
Hlavně však ten kdo všechny akcie (pro dividendy jako důchod) při předražení prodá a později koupí levně zas, nikdy nezažije zdesetinásobení kurzů a zdesetinásobení dividend za 30 let.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sniper76 9. 12. 2013 16:53

Milý pana Ladislave,
co to tu poslední dobou placáte! Nesmysly o životu s mladou paní s dětmi z dividend jsou nesmyslné bláboly. To Vaše zdesetinásobení je jen lakování lidí. Kolik akcií v jaké hodnotě musíte mít nakoupeno abyste měl dividendu těch min. 300 kkč ročně? No a to ještě pomíjím diverzifikaci investic, protože jen blázen naivestuje všechny své peníze do akcií, že?
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 12. 2013 17:40

Já pořád narážím tady na jednu věc - divideny, dividendy ... - to jsou nějaké jiné poníze, než ty v ceně akcií? Co zajímá investora? zisk, zisk = (nárůst ceny portfolia + dividendy) / minulá cena portfolia. Lidi si tady dělají strandu z knih pana Ladislava - možná by mohl napsat jak mu vychází uvedená rovnice za poslední rok, za posledních x let - pokud to bude nějaké zajímavé procento, tak tím snad obhájí svoje knihy 8-P
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 12. 2013 18:56

Ladislav 1. píše:Jistě může každý předražené akcie prodat a čekat, že je po velkém dvouletém krachu koupí 2x levněji, jenže ty dva roky nebude mít žádný příjem z dividend.


Kam se hrabe divi když se nakoupí 2x levněji (je pak vůbec divi ??) :D :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 12. 2013 19:05

Nebuďte takový extremisti - může postupně prodávat, jak se ta bublina postupně nafukuje ...
Na investování je blbý, že když je ztráta tak je člověk ***** a když je zisk, tak je *****, že do toho nedal víc ...
Zajištění na důchod? - zajištění to evokuje něco bezpečného - tak nevím jestli zrovna akcie. Není to investování do akcií spíš pro lidi co mají tolik peněz, že případná ztráta je nijak existenčně neohrozí??? Těžko asi uvažovat způsobem "když budu 20 let šetřit, tak v důchodu nebudu mít co žrát, tak to budu dávat do akcií a možná budu mít co žrát a nebo možná nebudu ani mít kde bydlet ..."
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 9. 12. 2013 21:48

My jsme spíše realisti :-) A když pořád chceš něco bezpečného, co by to jako mělo být? Který pilíř? :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 12. 2013 21:53

Nevim - možná je to "filozoficky" úplně špatně - chtět se zabezpečit na důchod formou investice do akcií. Koupit byt, naspořit ... ale akcie - nevim
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 9. 12. 2013 22:19

No, to by bylo dobré si ujasnit. Své cíle, možnosti atd......dělat se dají různé věci.

-- 9. 12. 2013 22:22 --

Můžeš část dávat na termináky, část dávat na stav.spoření, pak za to koupit garáž (stání) na pronájem nebo zaplatit akontaci na byt na pronájem, můžeš kupovat fondy, ETF, samotné akcie, můžeš to dát na spořák, můžeš koupit pozemek, můžeš koupit podíl ve firmě, můžeš s někým do start-upu, můžeš koupit gold nebo silver do xmarta :-), můžeš investovat do vlastního nápadu, můžeš ti prachy utrácet a nečekat.......záleží kolik máš, co máš, jaký máš vztah k riziku, co by tě bavilo, čemu rozumíš, co se chceš učit atd.....
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alexpraha 9. 12. 2013 22:52

Většina investic do akcií a akciových fondů, co držím déle než 10 let jsou ziskové a to i v realitě českého trhu. Několik je ztrátových, ale zisky ostatních to dalece převyšují, v součtu si troufnu tvrdit, že jsem výš než je inflace. Vemte si HN staré 10, 15 let, nahažte opičí portfolio 10 až 15 akcií a pak se uvidí.
Byt, nemovitost je také skvělá investice, v dobré lokalitě vynášejí příjemný zisk, ale mají své nevýhody - likvidita, péče náročná na čas. Hlavní problémem je však otázka - když si všichni koupí investiční nemovitosti, kdo v nich bude bydlet? Žádný trh není nekonečný.
Také drobný rozdíl je v rychlosti a snadnosti obchodu - nakoupit české akcie či akcie na americkém, německé, čínském trhu je otázka vteřin. Nakoupit nemovitost ve jmenovaných lokalitách (od Prahy po Peking) je dřina, práce, čas, nezanedbatelné až obrovské náklady.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inev 10. 12. 2013 09:02

alex....nepiš blbnosti :-) Nikdy se nestane, že si investiční nemošku koupíme všichni. To je utopie.Žádný takový hlavní problém neexistuje. Mám akcie i nemošky a tak to i zůstane. Velikou výhodou, pro mě, u nemošek je stabilní a pravidelný příjem. Což se u dividend nedá vždy říci. Další výhodou je využití hypo, čili nemusím investovat své peníze. Co se týče té dřiny, práce, času, obrovských nákladů, nevím...ale ty se asi bavíš o letišti v Pekingu, ne? :-) Akcie jsou super, protože ti stačí PC za 850 kč, připojení na net za 200 kč/měsíc a nějaký prachy (otázka kolik :-)). Nikdo neví, že to děláš a nemusíš vytahovat paty z baráku :-) Prostě každé má svoje a každý do vnímáme jinak. Ale nepište prosím katastrofické scénáře :-)

-- 10. 12. 2013 09:08 --

A když píšeš, že máš akcie a fondy více jak 10 let, můžeš říci jaké? Pro zajímavost.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mariner 10. 12. 2013 10:22

stormborec: http://www.grada.cz/osobni-finance_6712/kniha/katalog/

Zabezpečení je potřeba řešit komplexně. Největší ztráty vznikají, když nemáš představu o svých cílech. Pak se necháš zlákat k nějaké "výhodné" investici, která vlastně vůbec nedává smysl. Akcie i nemovitosti obvykle mají své místo v portfoliu. Důležité je chápat, proč.
mariner
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmart 17. 12. 2013 01:15

Inev píše:My jsme spíše realisti :-) A když pořád chceš něco bezpečného, co by to jako mělo být? Který pilíř? :-)


Bezpečné dnes není vůbec nic. Paradoxně dnes nejméně bezpečnou investicí je bankovní účet, hlavně s přibývajícím množstvím prostředků na něm. A na tom se shodnem dokonce i s panem Kohoutem.

Jinak souhlasím, že finanční plán je důležitý, hlavně vědět na jakou dobu je vaše investice.

alexpraha píše:Většina investic do akcií a akciových fondů, co držím déle než 10 let jsou ziskové a to i v realitě českého trhu. Několik je ztrátových, ale zisky ostatních to dalece převyšují, v součtu si troufnu tvrdit, že jsem výš než je inflace.


Myslíte tím oficiální inflaci nebo tu reálnou? Ani mnozí ekonomové si neuvědomují, nebo nechtějí vidět, jak závažné důsledky má neustále reportovaná uměle nízká inflace. Inflaci si totiž můžeme představit i jako zmenšování délky metru, kterým měříme ekonomické veličiny. Jistě budete se mnou souhlasit, že když máme kratší metr,měli bychom vždy naměřit více. A když ne, tak jsme v ... něco musí být pořádně špatně.

I známý portfolio manažer Puru Saxena otevřeně přiznává, že v traderské komunitě nikdo datům z Fedu nevěří. (sám řekl, že jde o "bogus number") Jak sám podotknul, nejde o to jak zkreslená čísla FED zveřejní. Spíše je důležité, jak lidé tato čísla vnímají. A dokud jim většina věří, povezou se tradeři v trendu, přestože ví, že fundamenty aktuálnímu vývoji vůbec neodpovídají.

Podle mého je to pěkně úchylná hra - předstírat, že vše je OK, hlavně když na tom vyděláme. Bohužel takhle dnes funguje většina nejen finančních firem.

Já dnes do akcií neinvestuji hlavně z toho důvodu, že dnešní ceny akcíí jsou značně nafouklé neustálým tiskem nových peněz centrálními bankami po celém světě. Je pravděpodobné, že akcie, hlavně ty americké, ještě jistou dobu, díky tomuto vlivu porostou. Ale hlavně nevím, kdy tato důvěra trhů v tisk peněz pomine, a to může nastat velmi rychle a pak uvidíme pěkný sešup dolů.

A každému, kdo chápe, jak dnes vznikají peníze a chápe i jaké to má důsledky, je jasné, že tenhle systém dále moc dlouho fungovat nemůže. Jen neznalost a mediální výplach udržuje tento zločinný systém ještě při životě.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků