Stavební spoření - od koho uzavřít vyhodně?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 15. 12. 2013 17:57

vypověděl jsem unor 2012
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 15. 12. 2013 18:06

Tak to jo.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 15. 12. 2013 18:13

a co teda ta účelovost?. ano není,ale třeba jí zavedou.a jak si spočítám optimální cílovou částku?,jediný co vim,tak je jasný že při založení tam pošlu 20 000kč abych získal podporu za rok 2013 ale pak už nevim jestli tam posílat každej rok 20 000kč nebo mín,podle mě bzde stačit míň. :-)
Naposledy upravil marvy dne 15. 12. 2013 18:15, celkově upraveno 2
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 15. 12. 2013 18:13

Neni.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 15. 12. 2013 18:54

marvy píše:a co teda ta účelovost?. ano není,ale třeba jí zavedou.a jak si spočítám optimální cílovou částku?


Jdeš na to dobře, už víš, že politikům se nedá věřit :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod chjoo 15. 12. 2013 19:12

marvy píše:... posílat každej rok 20 000kč nebo mín,podle mě bzde stačit míň. :-)
Jo, bude. Je to počtářské cvičení. Nejjednodušší je, když si koncem každého roku z výpisu zjistíš očekávaný úrok z peněz na účtu k budoucímu 1. lednu a o ten ponížíš vklad 20000 k letošnímu 31. prosinci. Rozdíl ve výpočtu podle spořitelny je v řádu korun, když budeš vkládat v prosinci, pak v řádu haléřů. Ale při současném úročení vkladů jinde bych zatím tohle vůbec neřešil.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 15. 12. 2013 21:31

Nejjednodussi je se na to podivat v nahledu online bankingu, pripadne se zastavit na pobocce a zeptat se.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 15. 12. 2013 21:38

SocPredator píše:
marvy píše:a co teda ta účelovost?. ano není,ale třeba jí zavedou.a jak si spočítám optimální cílovou částku?


Jdeš na to dobře, už víš, že politikům se nedá věřit :-D


nedá to vim dávno a matika nebyla nikdy moje silná stránka. O:-)

-- 15. 12. 2013 21:40 --

mě dělá spíš vítr,abych nepřespořil cílovku před koncem vázací doby, ale zase nechci zbytečně velkou CC.

-- 15. 12. 2013 21:42 --

chjoo píše: Nejjednodušší je, když si koncem každého roku z výpisu zjistíš očekávaný úrok z peněz na účtu k budoucímu 1. lednu a o ten ponížíš vklad 20000 k letošnímu 31. prosinci. Rozdíl ve výpočtu podle spořitelny je v řádu korun, když budeš vkládat v prosinci, pak v řádu haléřů. Ale při současném úročení vkladů jinde bych zatím tohle vůbec neřešil.


chápu super dík.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 16. 12. 2013 08:47

misaan píše:První rok,nepočítám poplatky za vedení, mi vychází zhodnocení 12,5% p.a. Pro 6. rok je zhodnocení vkladu pouze 3,9% p.a. Průměr za celé období je 6,3 % p.a.


Průměrné čisté zhodnocení u SS za 6 let je u W. při 2,2% cca 4-4,5% p.a., jak jsem psal výše. Nevím jak jsi příšel na 6,3% ? V reklamních akcích nabízí W. až 5,58 % průměrné roční zhodnocení. Toho se dosáhne tak, že se neodečítají poplatky, daně, 0% poplatek a částka se tam nedává měsíčně, ale vždy na začátku roku celá. Pak to udělá zázračnách až 5,58 % p.a.

Co se týče kolik dávat. Tak orientačně jsem spočítal úroky postupně po rocích při úložce 1700 Kč měsíčně....cca 180kč, 560 kč, 960 kč, 1360 kč, 1780 kč, 2190 kč. Je to bez úroků ze SP, ale ta dělá za těch 6 let cca jen 500 kč. Ještě SS úročí denně (já počítal měsíčně), což taky udělá nějakou korunu navíc. Nic méně o tyto úroky by jste tam měli dávat každý rok méně svých peněz. Podle mě to nemá smysl, jelikož se jedná o pár korun. Možná v tom 5. a 6. roce snad. Ale bavíme se o částce, která nemá většího významu. Ono to v celkovém zhodnocení udělá nějaké setiny (možná desetiny) navíc.

-- 16. 12. 2013 08:52 --

Co se týče účelovosti, tak ta není zatím. A pokud bude, tak snad bude jen na SP, čili za 6 let je to 12 tis. Kč. To by neměl být problém sehnat účet. Pokud někdo nevymyslí, že se má dokazovat celá naspořená částka včetně úroků :-) A mám pocit, že i školné bude možné použít jako účelovost. Ale to jsou jen doměnky. Co bude, uvidíme.

U dítěte. Obecně může uzavřít smlouvu pouze jeden zákonný zástupce, ale u výpovědi musí být oba. A to někdy může být a je problém. A dost veliký.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 16. 12. 2013 10:09

chci zvolit cílovku, nechci velkou,ale bojím se jejího přespoření? :--
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 12. 2013 10:34

marvy: Tak pokud jsi neměl stavebko v letošním roce, tedy nebudeš mít státní podporu na starší smlouvu a vložiš tam nyní těch 20.000 Kč (a pak ještě v r. 2020 tolik, abys vyčerpal maximální státní podporu za ten rok - tzn. ji dostaneš celkem 8x) a zároveň tam nechceš dávat více, než na získání maximální státní podpory, tak si zvol těch 180.000 Kč, pokud bys tam měl v plánu sypat o něco více, tak třeba těch 200.000 Kč (tedy rozdíl za uzavření 100 Kč).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 16. 12. 2013 10:44

V tom případě opravdu 200-220 tis. Kč (nechtějí se mi počítat úroky).
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 16. 12. 2013 12:05

marvy píše:chci zvolit cílovku, nechci velkou,ale bojím se jejího přespoření? :--


Tak si jí zvedneš. Bonusy už stejně žádné nejsou - nebo ty je máš (?), takže není žádnej problém, natož tady o tom diskutovat stránku. Dej si 150tis. Můžeme se bavit o tom, že při zakládání máš poplatek 0,5% a při zvýšení 1%, ale můžeme taky říct, že ti jí možná nechaj zvednout zadarmo - stejně jde o pár stovek.
:-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 16. 12. 2013 12:38

Vrátil jsem se z W. Uzavřel smlouvu na malého. Potvrdil mi, že pokud budu chtít na sebe smlouvu, je schopen dát 0,5% poplatek. Ještě něco naznačoval, že se příští rok bude měnit zhodnocení na nižší. Obecně u SS. Mluvil o 1-1,5%.

Mezi 150 tis. a 200 tis.je rozdíl 500 kč (případně 250 kč u 0,5%) u poplatku. To fakt nemá smysl řešit. A kdo ví co bude za 6 let. Jak píše Predator.

-- 16. 12. 2013 12:52 --

Pokud tam dáte teď 20 tis., dostanete za 6 let 2 tis. SP a úroky cca 2700 kč. Je to cca 3,8 % p.a. Bez poplatků.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 16. 12. 2013 15:48

SocPredator píše:
Tak si jí zvedneš. Bonusy už stejně žádné nejsou - nebo ty je máš (?), takže není žádnej problém, natož tady o tom diskutovat stránku. Dej si 150tis. Můžeme se bavit o tom, že při zakládání máš poplatek 0,5% a při zvýšení 1%, ale můžeme taky říct, že ti jí možná nechaj zvednout zadarmo - stejně jde o pár stovek.
:-)


jo máš pradu,ale já to raději rád řešim. nevim jakej bonus myslíš?... :-)) ,akorát jsem chtěl tu online slevu na poplatku
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků