Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ka-spel 20. 12. 2013 08:40

K té prana. Zažil jsem jednoho takového počátkem 90. let na kolejích VŠ. Nešlo nám tehdy na rozum jak s takovým množstvím jídla využije a co má za vydání. Jeho večeře třeba byla syrový brambor a citron - zkusili jsme :D. Denně přitom běhal 15 km. Největší pecka byla, když nás kolejní pařiče učil meditovat. Pustil kazeťák, kde měl na mluvené svoje meditace v kombinaci s nějakou trapnou hudbou jak za socíku, takové instrumentálky z rádia. Když se ozvalo jeho hlasem necítím nohy tak jsme málem chcali smíchy. :D
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 20. 12. 2013 13:29

A nejlepší je když to vnucujou nám normálním :D
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czhunter 20. 12. 2013 13:54

anonymní až na IP píše:*[i]Většina lidí (pozn.: těch, co přešli "nadobro" na svit) se postupně k pevné stravě vrátila

Škoda, věčná škoda, Darwinových cen je omezené množství a člověk by si nikdy neměl nechat ujít příležitost jednu z nich získat.
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 20. 12. 2013 19:04

Bludny balvan jeden skutecne letos dostal a ve Fr pry po dalsim jdou a vyhrozuji mu likvidaci. Darvinovu cenu bhreatarian dostat asi nemuze, neslysel jsem, ze by nejaky zemrel na nedostatek vyzivy, vyjma par pripadu, kteri se pokouseli a nedodrzeli postup.

Drejkaa píše:A nejlepší je když to vnucujou nám normálním :D


Neni to nahodou naopak, ze "naši nejbližší jsou často jednou z nějvětších překážek"?

http://www.breatharian.cz/topic/35-petr-milek/ (psychiatr)
http://www.osud.cz/okoli-mi-neveri-hlid ... zcela-jist (inzenyr nevypada ze stradal, adepti asi)
http://www.google.cz/search?q=jericho+sunfire (ten je full a ma i svaly :-)

- a my normalni musime pomahat udrzovak konzum, jinak se kolecka zastavi...

Neznate nekoho, kdo dela na "univerzite v Praze"?

http://www.breatharian.eu/clanky/anfang.php - Film "Na počátku bylo světlo"
Dr. Michael Werner: "Studie vznikla v Praze, protože studie z Bernu nebyla dosud publikována. Tak jsem řekl: 'Otočme stránku a začněme znovu od nuly.' A shodli jsme se už od začátku, že všechny dokumentace budou zveřejněny. A na konci experimentu, když jsme měli výsledky, muž, který měl studii na starosti řekl: 'Nebudeme to zveřejňovat.' Bez jakéhokoliv vysvětlení."

Ve filmu myslim byl i zaber na univerzitu, z toho by slo zjistit, co to bylo za univerzitu a overit to.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 12. 2013 19:25

Takhle, věřím tomu, že člověk je schopen žít a dokonce i prospívat s výrazně nižším příjmem potravy, než je běžné, tak nízkým, že ostatním přijde, že vlastně vůbec nejí (v práci si to někdy myslí o mně). Případně se živit potravou, která není považována za úplně běžnou (kopřivy, byliny a jiné rostliny běžně se v přírodě vyskytující, které my za potravu nepovažujeme). Jsou lidé, co v důsledku nemoci nejsou schopni přijímat potravu vůbec a bez problémů si vystačí s různými ovocnými a zeleninovými šťávami.

Jestli k tomu může přispívat i dostatek světla, spánku, psychická pohoda, to nevylučuji. Otázkou jenom je, kam až jde zajít. Jestli je opravdu možné žít z jedné syrové brambory denně. Určitě také půjde o to, jak namáhavou práci člověk vykonává, pokud nedělá nic, než že jen medituje, bude mít jinou spotřebu, než člověk těžce fyzicky nebo duševně pracující.

Já bych se jídla zbavoval jen velmi nerad (i kdyby někdo vymyslel tabletku, co jí člověk sní a nemusel by rok jíst, tedy nesměla by být jak z toho ruského vtipu, co měla jednu nevýhodu - vážila 300 kilogramů), je to taková "univerzální radost", člověk si tím může dost zvednout náladu, navíc naprosto okamžitě, bez závislosti na čase, místě nebo kooperaci s někým jiným.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 12. 2013 21:41

Jestli je opravdu možné žít z jedné syrové brambory denně.
Existuje zákon zachování energie, takže žít z jedné syrové brambory denně je pitomost, i kdyby dotyčný celý den jen ležel (a normálně mu fungovaly všechny životní funkce).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 20. 12. 2013 22:46

Drejkaa píše:A nejlepší je když to vnucujou nám normálním :D

Oni (vegani/vegetariáni/breathariáni/vitariáni/makrobiotici/půstaři/...) to právěže nikomu nevnucují, zpravidla. Jediné, co jsem zaznamenal, je, že se vyjadřují o lidech (statisticky) normálních jako o žumpě, neb mají zanesená těla - nestarají se o ně. Sice bych čekal, že budou více nad věcí, ale to nic nemění na pravdivosti tohoto výroku. ;-)


Tomáš Marný píše:Existuje zákon zachování energie, takže žít z jedné syrové brambory denně je pitomost, i kdyby dotyčný celý den jen ležel (a normálně mu fungovaly všechny životní funkce).

Axiom je pořád jenom axiom. Jinak oni přece přijímají energii - ze Slunce, země, vody, vzduchu i věcí či osob okolo. :-P
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod czhunter 20. 12. 2013 23:04

Dokud neuvidím jediné zvíře-breathariána (a jepice s životností jeden den neberu), pro které by měl být přechod mnohem snazší než pro člověka (jsou přece blíž přírodě, vesmírné energii, nevaří, bla bla bla), tak neuvěřím.

Moje morčata žerou pořád (pravda, v podstatě vegetariánsko-fruitariánsky), a rozhodně ne proto, že by roztáčely kolečka konzumu. Kolečko roztáčí možná tak křeček.
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 12. 2013 23:20

Je zvláštní, že se nevyskytují tam, kde by je člověk očekával. Totiž v prostředí, kde je jídla málo, špatné kvality a kde je dostatek slunečního svitu. V Africe.

czhunter:Obrázek

EDIT: pro vysvětlení. Jmenuje se to kleptoplasty (plastid je v rostlinách. Jedním z typů je chloroplast. Co znamená klepto nebudu psát, když jsme na finančním fóru :-D). A princip je asi jasný. Řekl bych, že s tím přežijí o něco déle než lidský breatharián, který nepodvádí :-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czhunter 21. 12. 2013 10:52

Dobře, upřesním :)

Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) zvířetem každý živý obratlovec, kromě člověka, nikoliv však plod nebo embryo
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HonzaMo 21. 12. 2013 18:40

Patriku, kde kupuješ dálniční známky? Interspar? A kolik mají vlastně prodejci rabat na takové dálniční známce?
HonzaMo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 21. 12. 2013 19:57

V Kauflandu jsem si všiml nákupních poukázek po 200 a 500 Kč. Kdyby je Patrik koupil na svojí vracecí kreditku tak by je mohl vyměnit kolegům co tam nakupují a nemusel by se tak tahat.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 12. 2013 21:16

HonzaMo píše:Patriku, kde kupuješ dálniční známky? Interspar? A kolik mají vlastně prodejci rabat na takové dálniční známce?

Jo, v Intersparu. Včera jsem jich koupil ještě pět :). Je fakt, že minulý rok, když dávali deky, tak jsem byl úspěšnější, voda do ostřikovačů tolik nefrčí
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 12. 2013 21:35

HonzaMo píše:Patriku, kde kupuješ dálniční známky? Interspar? A kolik mají vlastně prodejci rabat na takové dálniční známce?

Rabat asi nebude nic moc, protože na spoustě pump je třeba na karty neprodávají.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 22. 12. 2013 03:03

czhunter píše:Dokud neuvidím jediné zvíře-breathariána (a jepice s životností jeden den neberu), pro které by měl být přechod mnohem snazší než pro člověka (jsou přece blíž přírodě, vesmírné energii, nevaří, bla bla bla), tak neuvěřím.


A mozna jim je lhostejno, cemu veris :-) Ktere zvire v prirode pravidelne konzumuje snidani obed veceri, a jeste k tomu syntetickou?

V mezicase zkus prijit na to, jak se to stane, ze z milimetroveho semene vyroste 100 metrovy strom :?:

Otazky nevericich Tomasu jsou stale stejne (Afrika, zakon zachovani energie) apod. Bylo vysvetleno, staci hledat...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků