Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 1. 2014 19:25

Akorát jsem nepochopil, proč v těch seznamech jsou "staré" údaje. Já např.tam mám dva řádky. Jeden je zůstatek na "běžném" účtu a druhý řádek je termíňák co skončil 31.10. a následně se peníze objevily na běžném a termíňák zanikl. Takže nechápu, proč tam není řádek jen jeden.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1jorgos 8. 1. 2014 19:27

to filip893:
prosel jsem 5 str. pred a 57str. po tzn. vsechny co zacinaji pismenem meho prijmeni a fakt jsem se nenasel. to jsem zvedav co me ceka.
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 8. 1. 2014 19:51

Co píše motejlek.com, jak to bude dále probíhat?

Fond pojisteni vkladu mozna zacne za tyden vyplacet veritele padle zalozny MSD, postupne se stane nejvetsim veritelem a tim padem se bude moci zbavit insolvencniho spravce Ivo Haly. O co se bude snazit Ivo Hala? Co nejdrive prodat pohledavky MSD, nejlepe peclive domluvenemu zajemci
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 8. 1. 2014 20:51

1jorgos: pokud mas nejaky titul pred jmenem, tak hledej podle pismena, kterym zacina ten titul a ne podle prijmeni...
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 1. 2014 20:55

Jednou z příloh insolvenčního návrhu je i prvoinstanční rozhodnutí ČNB (přečtení je na delší dobu :-) ).
https://isir.justice.cz/isir/doc/dokume ... d=10108573

Teda ale, že si ta ČNB (ve spolupráci s MF a VSZ) tu záměrnou likvidaci pěkně připravila, že? :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod 1jorgos 8. 1. 2014 22:32

to miho:
nemam titul a tak jak pisu na predchozi strane mam tam pouze spor. ucet (spravne podle abecedy) a nikde nemam 12 mes. revolving.TV.
jako by tam ten TV zapomeli napsat. tak nevim co si mam o tom myslet a co pripadne delat.
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 8. 1. 2014 22:35

Firma Varoxa s.r.o. zapsána v OR 2. ledna 2013.
Smlouva o úvěru ve výši 186 mil. Kč uzavřena 4.4.2013.
Datum čerpání prvního úvěru 8.4.2013.

Bydliště jednatele firmy Varoxa s.r.o.
:arrow: http://goo.gl/maps/25P2W
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 1. 2014 23:07

lumídek píše:Na pana Turečka nemáte ani Ň. Je mně ze závistivých vulgárních individuí Vašeho typu na zvracení. Je mi moc líto, že jsme v listopadu 1989 zvolili samet a nevyužili vzácnou příležitost fanatické levičáky Vašeho typu pověsit.



... Je tomu přesně naopak: lidé jako pan Tureček živí přívěšky systému, jako jste Vy.

Takže všechny závistivé parchanty na tomto fóru důrazně vyzývám, aby přestali s ničím nepodloženými urážkami a obviněními. Být na místě poškozovaných, najmu si právníky a finančně Vás na základě těchto pomluv zlikviduji.



Vazeny pane, vasim slovnikem jste ukazal svoji podstatu a zaradil se dobrovolne mezi ty zrdy a deprivanty , o kterych jsem psal. Ja jsem nepouzil jedineho vulgarniho slova(***** je veda), zato vy by jste vesel lidi, co je ukazka agresivity a primitivizmu. O mne nevite ani mekke F a o moji politicke prislusnosti tuplem....A kdo jake plati dane je irelevantni, muzu zaplatil i 100mega na danich, ale kdyz oberu stat o 10mld se to jaksik anuluje.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod klap 8. 1. 2014 23:21

1jorgos píše:to miho:
nemam titul a tak jak pisu na predchozi strane mam tam pouze spor. ucet (spravne podle abecedy) a nikde nemam 12 mes. revolving.TV.
jako by tam ten TV zapomeli napsat. tak nevim co si mam o tom myslet a co pripadne delat.

to 1jorgos:
Já jsem své jméno v seznamu v přílohách insolvenčního návrhu vůbec nenašla!!! S titulem ani bez. Mám v MSD už jen spořící účet, protože mi v září termínovaný vklad skončil. Je to divné. Nevím, co s tím, zda počkat do zahájení výplaty či kontaktovat insolvenčního správce, nebo likvidátora... Poradíte?
klap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 8. 1. 2014 23:23

Havers: Já se díval na justici.cz na firmy, o kterých psal Motejlek cca 3 dny nazpátek. Minimálně polovina z nich byly takové firmy, které jsou s.r.o s minimálním vkladem 200 000, podle všeho ready-made, žádná činnost a pak převedeny na nějaké "chudáky"... nejednou Slováky. Když jsem si vyhledával jejich bydliště, skoro furt to byly obecní úřady.

Jak jsem do VSZ a ČNB kopal, byť částečnou vinu jim stále přisuzuji, je vidět, že na tom něco bylo. Že ta hlava, co *****í, je fakt u MSD. A ty čachry okolo Haly to jen potvrzují.

klap: Počkal bych na výplatu FPV, což je za chvíli, maximálně napsal na info@imsd.cz - ještě odpovídají
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 1. 2014 07:28

Ano, v části dohledové/kontrolní považuji ČNB také za vinnou. Toto ukazuje, že kdyby v podstatě namátkově zkontrolovala nějaký poskytnutý úvěr, pravděpodobně by odhalila tyto skutečnosti. Ovšem teorii o záměrné likvidaci tímto způsobem považuji za nesmyslnou. Podle lumídka a spol. zřejmě ČNB založila i tyto ready-made společnosti, aby mohla MSD zlikvidovat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jmh43 9. 1. 2014 09:12

Na těchto stránkách je možné si prohlédnout seznam věřitelů:

http://insolvencni-rejstrik.cz/metropol ... 6628-2013/
jmh43
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gogospk 9. 1. 2014 10:15

Státní zástupci se odvolali proti vyhlášení insolvence Metropolitní kampeličky

" Pražské Vrchní státní zastupitelství se odvolalo proti vyhlášení insolvence Metropolitního spořitelního družstva. Zastupitelství chce vrátit kampeličku do likvidace kontrolované Českou národní bankou. Podle ČNB poskytovala kampelička úvěry v řádech desítek i stovek milionů korun na neověřené a nereálné podnikatelské záměry. Fond pojištění vkladů zřejmě vyplatí klientům MSD náhrady ve výši rekordních 12 miliard korun.
ČNB v prosinci odňala družstvu licenci, soud pak na návrh ČNB jmenoval likvidátorem MSD Davida Termera. Vedení záložny ale mezitím podalo na svou firmu insolvenční návrh, takže se MSD dostalo pod kontrolu insolvenčního správce Iva Haly, který je podle Hospodářských novin známý kontakty na kontroverzního podnikatele Petra Sisáka, což se ČNB a státnímu zastupitelství nelíbí. Proto se zastupitelství proti rozhodnutí o insolvenci odvolalo. O odvolání bude rozhodovat Vrchní soud v Praze, což může trvat měsíce, píše deník.
Hala krok zastupitelství nechtěl komentovat. "Zatím jsem nikdy neregistroval případ, že by se státní zastupitelství odvolávalo proti rozhodnutí o zjištění úpadku," řekl deníku. Uvedl, že ve středu již předal soudu databáze potřebné pro výplatu náhrad klientům MSD. "Nejzazší termín termín zahájení výplaty je 27. leden," doplnil."

http://byznys.lidovky.cz/statni-zastupc ... penize_mct
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Plmx 9. 1. 2014 10:58

jmh43 píše:Na těchto stránkách je možné si prohlédnout seznam věřitelů:

http://insolvencni-rejstrik.cz/metropol ... 6628-2013/


Kde? Myslíte tím těch pár věřitelů (ostatní závazky) na jednu stránku?
Plmx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ski1961 9. 1. 2014 11:13

No, v článku v lidovkách insolvenční správce Hala říká : " že ve středu již předal soudu databáze potřebné pro výplatu náhrad klientům MSD. " ,tedy včera 8.1. V odpoledních hodinách se pak v IR začaly objevovat seznamy věřitelů.

Pokud tedy ty včerejší seznamy z IR jsou ty částky určené k výplatě, tak to rozhodně nejsou částky včetně úroků do 27.12., jak se zde dříve psalo, ale dle mých propočtů jsou to částky, které byly ke konci listopadu.

Nikde jsem se zatím nedočetl oficiálně, dokdy se tedy úročilo.
ski1961
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků