Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tramin 10. 2. 2014 18:10

Řeším teď ještě podobnou záležitost a potřebuji poradit Bylo vyhlášeno insolvenční řízení proti dlužníkovi.Jeden z oprávněných jsem i já.Na zákládě rozsudku soudu a exekučního příkazu má uhradit jednak jednu sumu+úrok z prodlení ve výši 7.50% (rozhodnutí je ještě z roku 2002)a dále částku za soudní řízení a náklady na exekuční řízení.
Teď ale nevím,jaký typ pohledávky mám v tomto případě použít,jestli se zde počítá úrok z prodlení i na částku za soudní řízení a konečně,jestli mám přihlásit i ty náklady na exekuční řízení,nebo to mám nechat na exekutorovi?Díky všem za pomoc.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtc_ 12. 2. 2014 07:46

Zdravím,
jsou nějaké názory na Zlaté konto u Raiffeisen stavebního?
xtc_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VVNP 12. 2. 2014 08:30

xtc_> Vcelku slušná nabídka, ale ničím nevybočující od případné konkurence. Garantovaná sazba 1 % p.a., vyhlašovaná variabilní sazba aktuálně +0,3 % p.a. (tedy nyní celkem 1,3 % p.a.), avšak úročení pouze do tuším 200 000 Kč. Limitovaný počet odchozích operací. Pro přesné a aktuální informace doporučuji navštívit stránky RFST.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtc_ 12. 2. 2014 08:32

Díky, no úročení jen do 200 000 je teda šaptná zpráva:(
xtc_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtc_ 12. 2. 2014 10:19

A co to převéstna EUR a vložit na spořící účet "extra EUR" u Equa? Popř. mít část financí na jejich korunovém spořícím účtu (do 1,25mil) Jsou nějaké názory?
xtc_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vit.spinka 12. 2. 2014 10:26

Převodem na EUR podstoupíte kurzové riziko, které je mnohem vyšší než pár desetin procenta úroků, které tím získáte.
A ještě zaplatíte spread při konverzi na EURa, a tam se ani s devizovkou nedostanete pod 0.3% (za oba směry).

Kolik že je ten Equa úrok? 1.5% p.a.?
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VVNP 12. 2. 2014 10:53

Přesně tak. A spořicí účet extra EUR je s úročením 1,5 %, kdy standardní CZK s úročením 1,4 %. Pro ty, kteří si ho založili v akci, ještě existuje spořicí extra CZK se sazbou 1 + 0,6 % p.a. Limit v obou případech 1,25 mil. Kč.
A zkušenosti? Sám tam mám uloženy peníze. Je nepříjemný systém počítání úroků, jejich připisování je zbytečně zpožděné, ale nějak to funguje.

Další možností je spořicí účet plus od Zuna, aktuálně se sazbou 1,5 % p.a. Ale v případě odčerpání je úrok v daný měsíc nulový. Poté, co změnili podmínky k získání účtu plus zdarma, jsem se s nimi rozloučil. Úročí do výše 750 tis. Kč.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtc_ 12. 2. 2014 10:58

jj, je tam 1,5%. To kurzovní riziko je dost ošemetné, ale je spousta názorů, že EUR bude za 28 a více :)
xtc_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vit.spinka 12. 2. 2014 11:17

Jestli si myslíte, že na nákupu EUR vyděláte - klidně do toho jděte. I když taková sázka jde levněji udělat na Forexu (ale tam to svádí k přecenění svých sil, takže radši asi ne).
Ale pak půjde o spekulaci, nikolik konzervativní uložení peněz.

Na riziku není nic špatného, pokud mu odpovídá možný výnos a hlavně: pokud si ho člověk uvědomí a jde do něho vědomě.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kocoour 27. 2. 2014 12:43

POZOR POZOR pro případné potenciální klienty MPU ZLIN upozorňuji na asi blížící se problémy v Moravském peněžním ústavu kde za minulý rok byli neustále ve ztrátě každý měsíc a vypadá to na nedostatek financí v družstvu,protože vydali jejich spořící účet plus s velmi vysokou sazbou na nynější situaci,která je na trhu financí. Mají velké množství klientů ,kteří jim nesplácí úvěry. Doporučuji velkou obezřetnost při využívání služeb tohoto družstva !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pozor :pozor :pozor !
kocoour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 27. 2. 2014 13:07

Kocoure,

1. to píšeš do špatného vlákna, toto je o MSD, které to má již za sebou.
2. rizikovost záložen je dnes všem známa. Že MPU nebude tak stabilní jako například ČS je známé, hodně věcí lze dočíst z jejích čtvrtletních výkazů. Ale tvůj příspěvek je spíš výkřik do tmy.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal 27. 2. 2014 16:14

filip 893-
Mozna Kocour napsal do spatneho vlakna ale mel bys brat zretel na jeho snahu informovat a ne hned to kvalifikovat jako "vykrik do tmy". :roll:
luboal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 2. 2014 17:29

snaha se možná cení ve škole, v reálném životě málokdy... a vlákno na MPU tu máme
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal 27. 2. 2014 18:43

Tady jde spis o to,ze,arogance odradi casto mnohe,kteri by radi polozili otazku nebo neco chteli v dobre vire zdelit.
A s tim,ze se v zivote snaha neceni,s tim uz absolutne nemohu souhlasit!
Je to slabomyslny nazor.Zamysli se.
luboal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Treborr 27. 2. 2014 19:40

řekl bych, že s vyjádřením luboala se dá souhlasit
Treborr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků