Co PŘESNĚ Vám pomohlo?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 20. 2. 2014 19:31

Pocestny: Souhlasim s tim, co pises, jen bych to jeste rozvedl. Z tech 10 hodin vem 1-2 na dojizdeni/dochazeni do skoly, pokud ji nemas hned u baraku, dale dejme tomu 2 hodiny na ukoly a uceni pro skolu. Pokud se chces jeste neco ucit sam, vyuzijes cely zbytek toho casu. Cili musis zit pouze a jen ucenim, coz tobe treba vyhovuje, ale ja bych teda nemohl.

Joezbrna: Ja mluvil spise o SS nez o VS. Na VS je to pravda volnejsi, ale mam dojem ze trab na CVUT to bylo vic ne 4 hodiny denne. Ikdyz znam cloveka, co pri dennim studiu VS ma vyuku pouze 2 dny v tydnu.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 19:56

Noxik píše:Ikdyz znam cloveka, co pri dennim studiu VS ma vyuku pouze 2 dny v tydnu.

já taky, ale ve dny studia je to od 8 do 20h, což taky není žádné terno.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 20. 2. 2014 20:43

eLzyx: To co uvadim ja je zarucene mene nez 12 hodin, ale presne cislo uz nevim. Docela jsem na to koukal. No zase si to clovek odbyde za 2 dny a muze delat neco dalsiho. Pokud se z toho nebude 3 dny vzpamatovavt. Ale je to stejne vtipne jako rozvrh 1 hodina rano, 2 v poledne a 3 odpoledne a mezi tim clovek nikam nesmi, protoze by to nestihl zpatky.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 20:51

jo, to jsem měl na VŠ taky ... ráno od 7 do 7:45, pak dvě hodiny pauza (na Borských polích jsi mohl jít leda do Olympie, nebo co to tam bylo, nebo chlastat do místní študácké hospody), další hodina a zase dvě hodiny pauza a následovala další hodina.
Štvalo mě to, ale ještě více mě štve, že jsem tu VŠ nedokončil. Zrovna zvažuju nový start, ale zkoušel jsem přijímačky nanečisto a jestli dám nadpoloviční většinu otázek, tak je to moc :-l Nehledě na to, že jsem koukal na studijní předměty a u "Cizí jazyk I" mě překvapilo, že předpokládají znalosti na úrovni maturitní zkoušky. Mno ... ne :D
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eL Ká 20. 2. 2014 20:56

Mně k prvnímu full-time jobu (HTML+CSS kodér) pomohla souhra náhod.

1) Pohovor jsem dělal s přímým budoucím nadřízeným a ne s HR oddělením.
2) Hledali někoho hodně narychlo a já byl asi nejlepší volba.
3) Měl jsem "praxi" - i když to byla do té doby volnočasová aktivita.

Bylo to ale hrozné štěstí, hledal jsem předtím práci 8 měsíců a zcela bez úspěchu. V nové firmě pak stačilo ukázat, že nejsem lempl, a po 3 měsících přišlo povýšení, za dalších 12 měsíců další.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 21:25

A jaks ukázal že "nejsli lempl"?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eL Ká 20. 2. 2014 21:28

No, makal jsem jak debil :) Pozornost vůči detailům a dotahování záležitostí do konce jsou věci, na které dneska kde kdo kašle.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 21:36

"Pozornost vůči detailům..."

Mě za to šéf vždy zjebal, buďto byl hloupý, nebo byl vyhořelý anebo mi jen házel haluze pod nohy.

Jednou špatně nastavil mašinu, a nahnal nás, ať opravíme vznikoiu chybu (chybějící potisk).

Malovali jsme čáru fixama, a ještě se vztekal, že to neděláme dost rychle... o faktu, že lihovkou načmárá věc stejně se rychle odře už ani nemluvím.

Nejhorší na tom je, že to nikomu nepřišlo divné.

-- 20. 2. 2014 22:37 --

Jak je to vlastně s tou vejškou? Je težká, anebo kdo zvládal střední zvládne i ji?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 21:49

Elara píše:Jak je to vlastně s tou vejškou? Je težká, anebo kdo zvládal střední zvládne i ji?

musí být zvyklý se učit, alespoň v prvních ročnících. A to já moc nejsem. Raději pochopit problém a omáčku kolem si najít.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 21:54

Co je to "učit se"? Byflovat či co jako?

-- 20. 2. 2014 22:54 --

Já rychle chápu, ale i rychle zapomínám. Dokážu reagovat hodně rychle na situace, nebaví mě za sebou tahat tunu informačního balastu.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 21:57

jo, celkem to bylo o biflování. Ale je fakt, že jsem primárně pohořel na nebiflovacím předmětu - matematice.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 22:00

Těžká na pochopení nebo na stíhání se to učit?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 22:03

těžká na pochopení, ale ... když to zvládlo milion lidí přede mnou, tak jsem asi blbej, to je celý :D
Možná, že to bylo i kombinací profesora-génia, co popsal za hodinu šest tabulí, cosi si brumlal pod fousy, nikdo mu nerozuměl a mým "hendikepem" - co se nenaučím v hodině, to doma nedoženu, protože to v knížkách prostě nevyčtu.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 20. 2. 2014 22:20

eLzyx: Že by to byly jen výmluvy? :D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 22:24

Tak učitelé matiky jsou diagnózou, ne povoláním.
U nás na střední zase jedna mařena nablila příklad na tabuli, a zbytek hodiny nadávala jak jí nebavíme.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků