Co PŘESNĚ Vám pomohlo?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 10:19

Elara píše:A když se ho ptám, co jako blázní, tak řekl, že neumé vařit: dva roky jen pražil mandle, protože ředitelka měla kámoše, co je ve velkém dovážel (a u ní takle prodával ty druhé jakosti) a třetí rok jim, za neustálýho nadávání, vecpali do hlavy nějaký recepty na závěrečný zkoušky.

jsme kdysi měli cukrárnu a když jsme sháněli cukrářku, tak přicházely dívčiny vyučené v oboru, co neuměly uvařit ani puding. Prý celou dobu plnily kremrole umělou šlehačkou. Jaký to byl pro ně šok, že šlehačka se má v cukrárně šlehat ze smetany a pro některé výrobky šlehačku dokonce vařit.
Elara píše:Takový lidi pak dělaj výučákům ostudu. Měl by bejt utvořen učební obor "operátor ve výrobě" (jak se dnes honosně říká dělníkům) a bylo by to. Takle kdejaká škola pustí do světa lidi, co obor vůbec neumějí, ale mají papír který jim dává právo to předstírat, a dělat tak ostudu.

brácha studoval tento obor (maturitní) a když šel do fabriky, která je zřizovatelem školy, tak ho nevzali, protože toho moc ví, takže by chtěl moc peněz a byl příliš ambiciózní (to se dozvěděl přes jednu známou, co tam dělá jednu z personalistek). Až nedávno se tam dostal přes personální agenturu, která se následně rušila a tak pár lidí "přeteklo" mezi kmenové zaměstnance. A už snad leze nahoru.
Elara píše:No, jenže to je právě ono: pak jsou výsledkem lidi, co jsou schopný lízt málem pod buchary, jen proto, protože "Šéf řek že se víroba nezastavuje, a já chcy mýt na na víplatje o 400kč výc."

jsem dělal v jedné fabrice brigádníka a měl jsem na povel pár externích zaměstnanců (vím, trochu zajímavá situace, ale ... taky jsem čuměl). Jednomu jsem z legrace řekl, ať si dojde na údržbu pro azbestový oblek a jde vyčistit pec od střepů. Důrazně jsem mu řekl, že se musí s tím oblekem nejprve hlásit u mne, abych v té peci stáhnul plyn. Měl jsem i podchycené, že o tom vedoucí údržby věděl, takže ho měl zrubat s jakou kravinou přišel. Jenže vedoucí si chtěl udělat srandu i ze mě, tak mi ho poslal zpátky v papírovém obleku (ten se bere na pracoviště se zvýšeným stupněm čistoty). Přesvědčit toho troubu, že v té peci je 800°C a shoří jak papír i kdyby měl nejlepší oblek na světě ... skoro nemožné. Prostě dostal úkol, musí ho splnit. Radši jsem mu dal jiný, že to teď nejde, protože operátoři zvedli teplotu pece.
Vím i o expertech, kteří nedokáží správně odečíst hodnotu z digitálního měřáku a zapsat ji do tabulky. Chtít po nich základní rozhodovací logiku - tady na těch pěti měřácích najdi nejvyšší hodnotu a tu zapiš sem do této kolonky ... ne, nereálné. Byla-li nejvyšší hodnota v době zadání a předvedení úkolu na měřáku č.2, tak opisuje celou dobu hodnotu z měřáku č.2 :roll:
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 11:50

Hele, já jsem ročník 1993, takže defakto to, na co Satan nadává.
Největší problém podle mě je v tom, že dneska jsou na děti kladený extrémní nároky... vy jste to měli daleko víc klidu, ten rozjezd. Po nás dneska chtěj kdo ví co, a navíc je na člověka kladen obrovskej tlak. Holky maj vyjebaný hlavy z tý současný "Bieberovský" kultury, a myslej si, že je to obraz reálnýho života. Vy jste třeba s holkama šli do přírody, či k táboráku... dneska je to jen samý FB či obchoďáky.

Holky maj na sobě kdo ví co, ale jakmile otevřou pusu, je to hrůza.

Z dnešní doby mám pocit, že se plánuje nějaká redukce lidstva, a tahleta pošašaná doba má oddělit dva druhy lidí: lidi na hraní (krásné a hloupé ženy, co roztáhnou nohy na požádání, pokud budeš mít odpovídající Adio kšiltovku) a lidi na myšlení (to bez rozdílu pohlaví). Ale všichni ostatní, ti co něco umí udělat rukama či vymyslet, budou nahrazeni strojema či otrokama v Asii. To není nějaká fantasmagorie, ale koukněte se na to, kdo se má dnes nejlíp: vyžírkové v politice a bárbieny.

!! Prostě dostal úkol, musí ho splnit. Radši jsem mu dal jiný, že to teď nejde, protože operátoři zvedli teplotu pece. !!

To je přesně to, o čem mluvím... prostě lidi, neshcopný ži od-vychovaní myslet vlastní hlavou. Jen mě zajímá, co z těch dvou příčin v tom je.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 13:01

já 1983, ale ženskýma je to taky těžký. Sehnat nějakou na "zábavu" není zas až takový problém. Ale sehnat babu pro život ... to dřív možná vydělám na vytouženého Aston Martina. Je to taky bohužel převážně o marnotratných pipkách, co se povolností snaží dostat někomu slušně vydělávajícímu do srdce. Pak ho samozřejmě při rozvodu oberou i o trenky, čemuž nové zákony spíše napomáhají.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 13:51

Elara: no vidis, sam to vidis kolem sebe. Mimochodem, nemyslim si, ze byste to meli tezsi, spise naopak. A je to videt i zejmena v tech skolach, kde si decka nevazi informaci a kantori na to potom kaslou. Opravdu obdivuji trpelivost nekterych kantoru, ze vubec vyucuji.

S zenskyma to hosi je tak tezky, jak si to sami nastavite. Ono i zde plati okridlena pravidla, v tomto pripade: "Chces priceznu? Tak se musis chovat jako princ, protoze na vola ceka jenom krava".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 13:54

Hele, vést elegantní a smysluplný dialog na úrovni mi nedělá problém... ale mě se zdá, že holky chtějí násilnické magory, co s nima budeou jednat jako Richard Gere... prostě nereálné představy.

A co jde o školy: já třeba sem slušnej člověk, tak sem do učitelů neryl... ale ti, co to dělali, měli pravdu v tom, že je stejně ti učitelé učej hovna... zatím jsem v životě využil asi tak 15% středoškolskvý látky... a to ještě X procent z toho byly moje koníčky, co se zrovna protly s osnovama... nový znalosti, který jsem předtím neměl, se vejdou za nehet.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 13:59

Chtit muzou, tak se proste "rozhlizis" v blbe cilovce.

Co se ucitelu tyce, to je obecny problem celeho naseho skolstvi. Rozhodne vic by prospely prakticke informace do zivota, nez to, kdy se narodil Jan Hus. Mimochodem, financni negramotnost je toho jasnym dusledkem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 14:11

S474N píše:"Chces priceznu? Tak se musis chovat jako princ, protoze na vola ceka jenom krava".

to jsem nikdy neslyšel. Krásně a asi i výstižně napsáno.
Tak přemýšlím, co jsem, když jsem doposud balil spíše taková telátka :D
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 24. 2. 2014 14:20

Nejdřív si ujasni jestli chceš holku nebo tu kariéru. Na obojí najednou to chce teda mít opravdu štěstí.
:-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 14:21

eLzyx:no a kdes je balil a jak? Mozna zjistime, co delas spatne :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 14:28

já, nijak. Ony samy. A mě to přišlo jako dobrej nápad. Převážně klientky (resp. dcerky klientů). Případně SŠ studentky na společné VŠ koleji.
Horší je to teď, když o nějakou sám stojím a ne a ne ji získat. Vlastně ... sám, sám ... kdybych o ni usiloval sám, tak je to asi v pohodě. Horší je, že má přítele. (čímž porušuju jedno ze svých pravidel, ale tahle za to stojí).
A co dělám špatně? Hm, no asi to, že jsem nikdy nějak moc o vážný vztah nestál. A do těch chvilkových jsem se nechal bez protestů uvrtat. A teď mi ty vztahové zkušenosti trošku chybí.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 14:33

No vidis, o vztahl si nestal, takze si dosahl toho, co si chtel. Ted stojis asi o neco jineho, tak musis opetovne zmenit pristup, jinak budes porad tam, kde poprve.

Mimochodem, co si mam predstavit konkretne pod "usilovat o babu"? Ja jen, tak to vidis ty.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 14:38

Tak finanční negramotnost, ĎÁBLE: u nás jsme měli (poslední ročník 4 letého elektrooboru) základy ekonomiky.
Těšil sem se, že nás právě naučí jak správně uzavírat smlouvy, jak se nenechat napálit a podobně.

Místo toho jsme se učili o vzniku peněz, o tom, jak hospodaří stát (neužitečný pro ty, co k financím přičichnou výhradně coby jejich příjemci) a podobný sračky...
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 14:41

Prosimte, jak si mohl doufat, ze se neco naucis, kdyz ta financni negramotnost je i mezi samotnejma kantorama!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 24. 2. 2014 14:41

Elara píše:Mě někdy vrtá hlavou, jestli je blbost (když pominu nemocný lidi, ale prostě taková ta omezená forma primitivismu) víc o genech anebo o výchově.

Dost těch lidí, co sem poznal, nebylo v pravém slova smyslu neinteligetních, spíš měli velice úzký rozhled a velice ubohý systém hodnot.

Jestli je to výchovou - že je doma rodiče mlátili (ono totiž, v jednu chvíli je člověk dost zranitelnej: když jeho rodiče na dětské otázky typu "Proč je tráva zelená." reagují bitím či nadávkama, tak to dítě se pak naučí, že se nemá o nic zajímat a nad ničím přemýšlet - já měl štestí na tátu, co mi vždy všechno vysvětlil, a proto sem nikdy neměl problém s chápáním věcí. Když ale dítě trestáš za zvědavost, tak se nediv, že pak zůstane hloupé). anebo fakt genama.



No taky bych to chování chtěl od někoho vysvětlit.Jestli to je z dětství.Prostě od malička se doma a ve škole tak všude bojím zeptat. Vychází to ze zakořeněnýho podvědomí. Bojím se té reakce okolí co řekne,co mi udělá.Trpim nesoustředěností a křečovitostí. Nedokážu to vysvětlit kde se to vzalo.Špatná výchova? Přitom v soukromí když potřebuji informace tak si je dokážu vyhledat :hm :nenapadne
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 14:48

Marvy, pokud si neděláš *****, tak je to o tom, co sem ti psal.

A Satane, člověk musí mít v sobě vždy naivní, dobré víry kapku, aby dokázal věřit ve funkčnost okolí.

Bez toho by škola byla jen pouze fabrikou na glejty...
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků