Co PŘESNĚ Vám pomohlo?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 14:54

S474N píše:No vidis, o vztahl si nestal, takze si dosahl toho, co si chtel. Ted stojis asi o neco jineho, tak musis opetovne zmenit pristup, jinak budes porad tam, kde poprve.Mimochodem, co si mam predstavit konkretne pod "usilovat o babu"? Ja jen, tak to vidis ty.

njn, mám co jsem chtěl.

znáš to ... takový ty řečičky. Jů, tobě to dneska sluší. Ono ti to teda sluší vždycky, ale tak jsem tě chtěl pochválit. Jsem si podle nepříliš povedeného rána myslel, že to bude nic moc den, ale když vidím tvůj nádherný úsměv, hned je líp, díky. Přijdeš i příští týden? Já bych byl moc rád, kdyby jo. A tak podobně, jak to vyplyne z našeho setkání.
Občas nějaký ty letmý dotyky. (facku jako odpověď jsem zatím nedostal)
Pak takový ty klasický pozvánky na akce. Občas to vyjde, občas ne, občas přijede i s přítelem. Nicméně to beru jako pozitivum, protože on je žárlivec a jí to vadí.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 15:07

Ja ti nevim, na tyhle cukrbliky jsem nikdy nebyl a prijde mi to doslova jako zavedene cliche. Ja bejt baba a tohle na me nekdo zkusit, tak u me okamzite skonci (a ver, ze pokud hledas nejakou rozumnou babu, tak presne s timhle u ni narazis). Co podle me opravdu funguje, tak spis babu prehlizet, nez se ji vnucovat. Pokud te muze mit na prvni ukazani, tak je to spatne a ani nebude mit zajem. Baba chce neco, co mit nemuze a ne nekoho, kdo je "sluzebnicek, tady jsem si dovolil hrusticky ze zahradky". Samozrejme, nemuzes ji fuckovat zas az moc, ale proste nejak v mezich. Docela zajimavy je taky si zahrat na spokojenej vztah s jinou. Tohle ji nikdy neda a proste podvedome si bude rikat "safra, kdyz je s nim spokojena jina baba, tak to bych byla taky". Chce to proste od kazdyho trosku. Nejakym dvorenim a cilenym podbizenim nic poradnyho neziskas, to ti dam klidne pisemne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 15:11

tak spis babu prehlizet, nez se ji vnucovat

Na h0vn0 způsob, když ji chci oslovit jako první.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 24. 2. 2014 15:23

S474N píše:Elara: no vidis, sam to vidis kolem sebe. Mimochodem, nemyslim si, ze byste to meli tezsi, spise naopak. A je to videt i zejmena v tech skolach, kde si decka nevazi informaci a kantori na to potom kaslou. Opravdu obdivuji trpelivost nekterych kantoru, ze vubec vyucuji.

S zenskyma to hosi je tak tezky, jak si to sami nastavite. Ono i zde plati okridlena pravidla, v tomto pripade: "Chces priceznu? Tak se musis chovat jako princ, protoze na vola ceka jenom krava".

Člověk to tu tři dny nesleduje, a o co přijde... Nechcu rýt do terminologie, ale na vola nečeká ani ta kráva, když už, tak ta aspoň na bejka :mrgreen:

O hodnotě, vzniku peněz, směně a dalších věcech: http://www.uloz.to/xitdVVPh/ekonomicke- ... rypted-pdf
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 15:30

Elara: tak to je snad jasne, ze ji nejprve musis necim oslovit. Ale rozhodne uz i u toho prvniho osloveni clovek nesmi hlasit neco o tom, jak mooooocinky moc ji to slusi. Spousta chytrej a peknejch bab je na tohle navic doslova alergicka, protoze to slychavaji dnes a denne ("sla bys na kafe/do kina/....?"). Zkus si prehrat nejaky tvuj scenar a potom si predstav, ze ses baba a otevrene rekni, jak by to na tebe pusobilo, ha?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 24. 2. 2014 15:40

Elara píše:Marvy, pokud si neděláš *****, tak je to o tom, co sem ti psal.



proč bych si dělal srandu?. O tom se nežertuje,právě rodiče mi toho moc nevysvětlovali. Protože se každej z nich staral sám o svý problémy.. :hm teda výchovou prostředim,zkušenostma?
Naposledy upravil marvy dne 25. 2. 2014 09:55, celkově upraveno 1
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 15:53

Satana, to záleží, co bych jako od kluka čekala... pokud jen kolík, tak hledám někoho výkonýho, pokud partnera, tak společný zájmy či jiný "společný vlny".

Ale jak ze ženský na prvním randeti vypáčit společný zájmy to jako nevím.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 2. 2014 16:04

fáze ignorace je v tom mém "projektu" :D už dávno za mnou. To mi jde velmi dobře, kolikrát se sám sebe ptám jestli mi tak vyrazila dech, nebo jestli to jen umím tak hrát.
Teď je zapotřebí být aktivní a hlavně lepší než ten její současný. Nelze ji ignorovat do nekonečna, resp. lze, ale to bych to asi nedopracoval tam, kam chci.
Naposledy upravil eLzyx dne 24. 2. 2014 16:09, celkově upraveno 1
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 16:08

Hmm, to je vždy alchymie... proč si prostě není možno sednut, zvážit co by ten vztah spojovalo a co spíše rozleptávalo, a procentuálně zvážit zda má cenu se do něj pouštět.

Nejsme přece pávové! :)
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 16:10

Elara: co treba vhodna volba mista? Ocekavat odusevnelou debatu s holkou, kterou bavi cetba (kdyz ty budes ctenar) na diskotece za revu hudby, to asi neklapne, ze? Respektive pravdepodobnost blizici se limitne k nule.

eLzyx: ale to neni o ignoraci.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 24. 2. 2014 18:04

Já bych jen dodal k diskuzi o několik příspěvků zpět, že okopávat mladé je strašně jednoduché. Já, když jsem nastoupil, jistě si nejeden kolega to samé myslel o mě. Je třeba si uvědomit, že kopnout si do nováčka je daleko jednodušší, než se mu věnovat a něco z něj vychovat. Ale právě proto Vás většinou v té práci platí.

Pokud bych jako manažer nebo majitel firmy viděl, že si třeba mistr na dílně honí ego na nováčcích, tak by to jistě bylo na pohovor mezi 4 očima a pokud by přístup nezměnil, tak by šel, protože majiteli firmy nejde o to, aby tam měl jednoho nenahraditelného a pár nesamostatných přicmrndovačů, ale o přesný opak.

No a k těm ženám... To je opravdu složité a čím jsem starší, tím víc mám pocit, že ženám nerozumím. Kdysi jsem chodil s jednou, která byla jako obrázek. Běhala půlmaratony, takže od pánve dolů tak trochu jako Eva Samková. Nádhera. :-)

No jo, jenže k čemu to, když dotyčná tu pánev měla především na čůrání... :-\

To pak vyjde na stejno, když si ji člověk vyfotí a pověsí si její obrázek na zeď....
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 18:10

" měl jednoho nenahraditelného "

No jo, jneže šéf v minulé práci dělal přesně to, že mi znemožnil se cokoliv naučit, a pak všude vytruboval, jak málo toho umím. A vedení se zmohlo jen na to, že občas vynadalo těm, co si dovolili sedět v okamžiku, když stroje měly poruchu a stály.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 24. 2. 2014 18:28

Elara: Tak to asi rychle pryč, pokud je kam.

Já třeba vzpomínám na jednu manažerku a jejím hlavním cílem byla nahraditelnost a zastupitelnost každého jednoho zaměstnance, přestože jsme každý dělali něco trošku jiného. Tak to podle mě má být, pokud někdo pracuje v rámci týmu, jehož cílem je nějaký společný úkol.

Samozřejmě jiné to asi bude ve službách a prodeji, kde by asi bylo kontraproduktivní potlačovat určitou soutěživost prodejců, nebo obchodních zástupců.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 18:33

Byla to dělnická profese, výroba dílů do aut. Nejlepší bylo, když mi vyrval z ruky vzorek (dělal jsem kontrolu kvality) co dokazoval, že on tu mašinu nastavil blbě, vzorek stopil, a pak o mě všude vyprávěl jak se flákám s testováním.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 2. 2014 21:33

Napiš si seznam všech konkrétních cílů, kterých bys chtěl dosáhnou. A mohou být přes tvůj současné možnosti. Seznam krátko-, středě- a dlouh- dobých cílů si obnovuj třeba měsíčně/kvartálně. Z každé situace se snaž poučit, vytěžit, v nevýhodách hledej přednosti nebo možnosti. Plánuj budoucnost, změny, posun, úspěch...
Snaž se vyhrávat, ale ne za každou cenu. Pokaždě jednoduše nelze vyhrát. Důležité je se poučit. Často prohrává ten, kdo se z prohry dosud nepoučil, a proto si to musí zopakovat, aby se poučil...
Dělej to, co tě baví, a to co ti jde mnohem snadněji než ostatním.
Mysli globálně, jednej lokálně ve svém okolí.
S nejtěžšíma úkolama začni nejdříve.
Zaměř se na kvalitu.
Uč se z chyb ale raději z úspěchů ostatních.
Někdy je lepší se rozhodnou špatně a rozhodnutí později opravit než se nerozhodnout vůbec.
Když přijde příležitost, chť ji za pevně pačesy, protože další může přijít až za dlouho.
Neboj se dělat chyby !
Nauč se říkat NE !
Neboj se říci nebo ukázat, že nemáš finance. Je to osvobozující.
Nehádej se (hlavně ne s blbcem) !
Buď pokorný. Jednej vždy férově. Nikdy nelži ! Ale nemusíš říkat vždy úplně všechno.
Uč se od bohatých, chytrých, moudrých, úspěšných... Sleduj příběhy konkrétních lidí v tvém okolí.
Dluhy ? Jen minimálně ! Zdravý dluh je vlastně investicí. Spotřeba není investice.
Měj oči otevřené na příležitosti a možnosti. Neboj se žádné práce. Na té nejméně populární nebo těžké práci si lze udělat nejlepší jméno. Neflákej práci, okrádáš hlavně sebe.
Až velké překážky tvoří velké muže (i ženy).
Snaž se práci udělat jak nejlépe umíš. Snaž se práci udělat vždy o trochu lépe než kolegové.
Když vyděláš odměň nejprve sám sebe něčím konkrétním. Když vyděláš vrať finace na dobročinné účely, a to nejlépe do vlastní rodiny (rodiče, vlastní potomci, děti v širší rodině).
Vzdělávej se aktivně praxí i teorií a to až do konce života, možná i potom...
Z úspěchu se snaž udělat si zvyk.
A úspěch a finance si Tě najdou...

Motivace od Arnolda Schwarzeneggera - Six rules to success. Break the rules, no the law. To mi pomáhá každý den... http://www.youtube.com/watch?v=iBzthH4bGMU
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků