Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 2. 2014 20:00

Dlouho jsem vybíral nové hodinky, jednoduché classic, přesné, spolehlivé, CH, aby dobře vypadaly. Nakonec jsem si vybral tyto 8-D 8-)
http://www.timestore.cz/Znacka/Tissot-3 ... ition-9117
a tyto, které jsou mi ještě o kus sympatičtější :love:
http://www.timestore.cz/Znacka/Tissot-3 ... tion-19781
ale když se podívám na cenovku, tak přestože jsou 10x levnější než Patrikovi, tak stále přemýšlím esli sem byl tak hodnej... :hm :nenapadne
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 25. 2. 2014 20:20

DrumSession: Tissoty mám rád a mám ;-) - obdodbu toho co odkazuješ už cca 20 let - pořád přesné a to ustály dost "pádů" a jediné poškození je moje blbost, že jsem je dal do ruky běžnému hodináři.
Asi logicky je třeba brát pásky jako spotřební materiál
Největší problém je nechat si vyměnit baterku - momentálně je posílám do Brna, nikde jinde na Moravě už důvěru nemám.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 2. 2014 21:31

libol píše:Just Tissot - Největší problém je

že se mi líbí ty dražší 8-P
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2014 22:13

Koukam, ma oblibena znacka. Ja jsem zatim verny pres 8 let titanovym T-Touch.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal 26. 2. 2014 00:24

Patriku,doufam,ze jsi nemel moc Bitcionu v Mt.Gox!
To by z peknych hodinek asi seslo,co?
luboal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2014 04:14

S474N píše:Koukam, ma oblibena znacka. Ja jsem zatim verny pres 8 let titanovym T-Touch.

No vidíš a já zrovna Tissot považuji za "navoněnou bídu". Cenu, za kterou se prodávají, si, dle mého názoru, nezaslouží, minimálně některé modely, které používají úplně nejlevnější plastové ETA strojky. Byť jde o strojky švýcarské (jinak by na hodinkách nemohlo být "swiss made") a spolehlivé, tak si je podle mne tato cenová kategorie hodinek nezaslouží. Chybí ji ta "duše" :). Ale pokud je chce někdo jako "pracovní nástroj", proč ne.

-- 26. 2. 2014 04:20 --

luboal píše:Patriku,doufam,ze jsi nemel moc Bitcionu v Mt.Gox!
To by z peknych hodinek asi seslo,co?

Nejsem magor, abych šel to Bitcoinu. A o problémech Mt.Gox se vědělo už dávno, na PC Tuningu o tom vyšel článek http://pctuning.tyden.cz/hardware/site- ... lu?start=6
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 26. 2. 2014 04:39

Od doby, co ma kazdej mobilni telefon, tak nosi hodinky jen metrosexualove. Kdyz se chce normalni clovek podivat, kolik je hodin, tak proste koukne na displej telefonu. :-P
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 26. 2. 2014 08:38

Už jsem uvedl, že rozhodně nejsem objektivní, ale tady si dovolím Patriku nesouhlasit. Moej stály před těmi cca 17 lety asi 5 000Kč - dokud jsem "nevyspěl" tak jsem je prakticky nesundával (ani při sálové kopané). Sundávat jsem je začel až pojedné ráně, které mi je strhla z ruky (přetrhla pásek) a skončily na druhé straně tělocvičny.
Nejsem odborník, nevím co je vevnitř, ale pokud jsou to plasty - tak za mne palec nahoru.
hongmi: když myslíš ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2014 08:47

Však každému, co se mu líbí :). Psal jsem, že jako "pracovní nástroj" super, jen si myslím, že hodinky honosící se "swiss made" by měly trochu více klást důraz i na to, jak to vypadá uvnitř i když to není vidět.

Ony ty quartzové plastové strojky vydrží opravu hodně, je tam minimum pohyblivých součástí, takže se tam toho má málo co porouchat. Lepší jsou už jen digitálky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 2. 2014 09:51

hongmi píše:Od doby, co ma kazdej mobilni telefon, tak nosi hodinky jen metrosexualove. Kdyz se chce normalni clovek podivat, kolik je hodin, tak proste koukne na displej telefonu. :-P

Souhlas, mě hodinky na ruce vadí, takže kdykoliv sem mohl, sem si je sundaval, což vedlo k tomu, že sem je zapomínal a ztrácel. Co mi poslední vydržely tři měsíce sem si už další nekupoval a vystačím s mobilem a hodinami na PC.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 26. 2. 2014 10:04

Já taky hodinky nenosim,ale pro toho kdo to mYslí vážně,nejsou digitálky hodinky. :-)) 8-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 2. 2014 12:11

marvy píše:
eLzyx píše:11,5% (400t na 3,5mio odhad pro stav. spořitelnu ... nákup byl za 2, reálně prodejné za 3)

jak může být něco co nakoupíš za 2 prodejné za 3?ty tam něco dostavíš a vylepšíš to? :shock:

cena ze známosti ;-)
btw - na tom tebou popsaném principu je přeci postavená celá řada obchodních společností. Nakoupí za 500, prodá za 1500. Mnohdy ani nemusí nic dodělávat, vylepšovat, strhávat nálepky původního výrobce atp.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 2. 2014 13:19

Stačí prodat barák státním úřadům :mrgreen:
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 26. 2. 2014 13:32

PatrikChrz: no ta navonena bida mi umi zobrazit vysku, nevypada jak sportovni hodinky od vietnamce a hlavne, zatim jsem u jine znacky nevidel to, ze by rucicky byly pouzity jakozto strelky kompasu. Pokud tohle nazves navonenou bidou, tak mi ukaz v cene 20+ neco srovnatelneho, co navonena bida nebude :mrgreen:

BTW a ano, kompas jsem uz realne nekolikrat pouzil.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 26. 2. 2014 13:42

eLzyx píše:
marvy píše:
eLzyx píše:11,5% (400t na 3,5mio odhad pro stav. spořitelnu ... nákup byl za 2, reálně prodejné za 3)

jak může být něco co nakoupíš za 2 prodejné za 3?ty tam něco dostavíš a vylepšíš to? :shock:

cena ze známosti ;-)
btw - na tom tebou popsaném principu je přeci postavená celá řada obchodních společností. Nakoupí za 500, prodá za 1500. Mnohdy ani nemusí nic dodělávat, vylepšovat, strhávat nálepky původního výrobce atp.


Nevim sem naivní a nemam s tim zkušenost, ano běžný obchody takhle chodí to je pravda. I k baráku se tak dá dostat?, ale o tolik?,jedině že bys někoho zbavil dluhů. :mrgreen: .No a jinak to je novostavba? nebo starší barák?.nechal sis ho stavět ,nečetl sem to celé. :-)
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků