Prolux

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod salam01 28. 5. 2008 12:46

Rád bych zde vytvořil prostor k diskusi o této realitní kanceláři a k varování před jejími praktikami.
Já sám s nimi ještě nejsem zcela hotov - až budu, veškeré své zkušenosti zde hodlám podrobně popsat.
salam01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 5. 2008 13:09

O Proluxu se "moc hezky" psalo na iDnes minulý rok... BTW na svůj zdvořilý e-mail z té doby, jestli ty 3 roky staré inzeráty na prodej na jejich webu jsou skutečné neprodané nemovitosti nebo je jenom "zapomínají" dávat pryč, jsem dodnes nedostal odpověď :-S .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod salam01 28. 5. 2008 13:46

Ještě nemám hotový právní rozbor smluv a dokumentů Proluxu*, ale zatím to podle mě vypadá tak, že Prolux není primárně realitní kanceláří, ale že se spíše živí vybíráním smluvních pokut. Donutí prodávajícího podepsat exkluzivní smlouvu a potom dělají vše proto, aby k prodeji nedošlo. V našem případě třeba volal do Proluxu zájemce a tam mu řekli, že už je to prodáno. Prodávající chce nemovitost prodat dříve než za rok, kdy s trochou štěstí může vypovědět s Proluxem smlouvu a proto se postará sám. Pak nastoupí Prolux se svými smluvními pokutami nad rámec cca 7% provize v podstatě za nic.
Ale jak říkám, ještě jsem s nimi neskončil

* protože chci koupit dům a prodávající bohužel uzavřela smlouvu s Proluxem, raději jsem si najal advokátní kancelář, která se specializuje na nemovitostní právo. Stojí sice 2500 Kč na hodinu, ale možná to budou nejlépe investované peníze v mém životě.
salam01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 11misak 2. 6. 2008 13:35

tak uz jste prisli na to jak se da odstoupit od smlouvi aniz by jsme nemuseli platit nejake sankce??????????????????????????????
11misak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod salam01 2. 6. 2008 14:18

Zatím ne, naše paní prodávající svou smlouvu ještě nenašla. Až to bude, hodím to na proluxovat.kvalitne.cz.
salam01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alexandr.I. 20. 7. 2008 18:44

my měli s nimi také smlouvu, jenže jsme ji podepsali poté, co u nás byl první zálemce a na to jsme proluxáka upozornili, když se pak ukázalo po cca 2 týdnech od podepsání, že jsou to zájemci opravdu vážní a snažili se kontaktovat Prolux, dokonce i jejich právníci, zjistili jsme že Prolux odmítá jakoukoli spolupráci, a to byl prodej za 3,5 mega. když jsme je opakovaně žádali by se dostavili k prohlídce a jednání s kupujícími, tak pokaždé odmítli. Řekl mi že dokud neuvidí prachy na stole tak tomu nevěří. Díky tomu že to ale bylo s odposlechem v realitní kanceláři, kterou jsme si nakonec společně vybrali, prodali jsem dům před koncem ročního zívazku. Je fakt že to celé se protáhlo díky hypotéce, kterou si brala druhá strana a my poslali výpověď před ukončením 1 roku. ALe hleďme hned se začali zajímat proč, zač a nač.....nakonec nám poslali sankční "dohodu" abychom podepsali že jim dlužíme pokutu za prodej mimo smlouvu........no nemám v hlavě bramboračku tak jsme to poslali zpět s tím, že oni jednoznačně odmítli spolupráci s kupující stranou....ad té doby už 3 roky ticho....jen ať se ozvou a zažaluju je za podvod
Alexandr.I.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2008 19:01

po 3 letech je to promlčené a netřeba se tím nadále zabývat...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Alexandr.I. 20. 7. 2008 22:38

no taky se tím nezabývám, jen jsem chtěla napsat že mám svoje zkušenosti a jejich agent nám tehdy sám řekl že se nemáme ani pokoušet prodat to mimo že mají smlouvu s nějakou exekuční kanceláří a že prý funguje velmi rychle že se člověk ani nestačí otočit...no my se otáčíme jak divý, ale myslím si že to zůstalo na mrtvým bodě tím že jsme nepodepsali to co nám poslali, normálně drze pošlou smlouvu, něco jako uznání dluhu a čekají že jim to podepíšete.....no nevim jak si můžou myslet že všichni jsou dementi.... ;-)
Alexandr.I.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 7. 2008 06:46

salam01 píše:ale zatím to podle mě vypadá tak, že Prolux není primárně realitní kanceláří, ale že se spíše živí vybíráním smluvních pokut.

Tak to bych řekl taky, že nemají zájem prodávat. Měl jsem zájem o jeden byt, zavolali mně, že na prodávajícího nemají telefon, že mně řeknou jméno a adresu, ať tam jedu "na blind", přitom inzerát byl na webu jako "nový". Měl jsem zájem o další, odepsali, že domluví prohlídku a víc už se neozvali.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod salam01 8. 8. 2008 12:50

BTW, stránky proluxovat.kvalitne.cz byly zrušeny. Citace odpovědi provozovatele hostingu:
"Web byl zrusen na zadost firmy Prolux, ktera k jeho zruseni podnikla pravni kroky. Jejikoz web poskozoval jejich dobre jmeno a hlavne byl vystaven anonymne, zadosti o zruseni jsme vyhoveli.
...
Hrozili zalobou a soudem o usly zisk. Nevim, nakolik jsou tyto hrozby plane, ale chapejte ze se nam nevyplati riskovat."

Zdá se, že stejný postup uplatnil Prolux i vůči iDnes a Centru.
Na obou odkazech byly zajímavé diskuse (hlavně o Proluxu) a obě diskuse před časem zmizely.
salam01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 8. 2008 18:06

Poškodit dobré jméno Proluxu? To je snad vtip, ne? Vždycky jsem si myslel, že poškodit lze jen to, co existuje...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cohen1 4. 9. 2008 18:34

Nemáte někdo kopii, nebo nějaký článek na ten bývalí odkaz proluxovat.kvalitne.cz.
Cohen1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod salam01 5. 9. 2008 08:25

Něco je ještě v Google cache, ale už se chystají nové stránky.
salam01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod salam01 3. 10. 2008 10:32

Tak nové stránky o Prolux reality byly spuštěny.
salam01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod udivený 1. 12. 2008 20:54

Máte zkušenosti s formulací výpovědi "Zprostředkovatelské smlouvy" s Proluxem? Ráda bych se dostala z jejich sítí ještě během prvního roku trvání této smlouvy, když už jsem to podepsala :-[ Radu, prosím, zašlete na adresu: xcaj@seznam.cz
Díky J.
udivený
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 12. 2008 23:13

Obávám se, že tady je každá rada drahá... Odpověděl jsem na jejich 2 inzeráty:

1) ozvali se s tím, že na majitele nemají telefon, ať tam jedu na blind a domluvím si prodej = dopředu počítali s tím, že od majitele vyinkasují smluvní pokutu

2) ozvali se, že domluví prohlídku a dají vědět, jsou to už 4 měsíce a nic...

Pro mne prostě Prolux, Avareal a Kadlec neexistují, než se pokoušet koupit nebo prodat nemovitost přes ně, radši bydlet v zemjlance.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod udivený 9. 12. 2008 12:16

Mám dojem, že mi někdo poslal radu, jak tu "Zprostředkovatelskou smlouvu" od Proluxu vypovědět. Bohužel zpráva přišla do spamů a já jsem ji automaticky smazala :-S Prosím :oboze , poraďte mi ještě jednou. Děkuji. Jitka
udivený
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rolfea 11. 12. 2008 11:36

Výzva:
Původní trestní oznámení na pracovníky společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o., které bylo dne 2.10.2008 podáno na Státním zastupitelství pro Prahu 4 pod č.j.: 1 ZN 753/2008, bylo postoupeno odboru hospodářské kriminality.
Proto kdokoliv se k tomuto trestnímu oznámení doposud nepřipojil a má podezření, že na jeho osobě byl spáchán trestný čin ze strany společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o. se sídlem Václavské náměstí 819 na Praze 1, nechť se přihlásí na Polici ČR, Obvodní ředitelství Praha IV, Službě kriminální policie a vyšetřování, odbor hospodářské kriminality, ulice Přípotoční 300, Praha 10, tel.: 974 860 531 a připojí se k trestnímu oznámení č.j.: OR IV - 21925/TČ-2008-93.
Pomůžete tím nejenom sobě, ale i všem ostatním klientům, kteří se cítí být touto realitní kanceláří podvedeni a kteří již podnikli kroky ke své obraně.
Děkuji, A. Rolfesová
rolfea
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 18. 12. 2009 09:15

Chlapci, šlápli jste Proluxu na kuří očko:
http://www.finexpert.cz/Rubriky/Prolux- ... fault.aspx
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 12. 2009 09:35

Tady je o tom článek na Finexpertu:

http://www.finexpert.cz/Rubriky/Prolux- ... fault.aspx

I kdyby tohle nedejbože Prolux nějak uhrál, tak touto další kauzou se ty negativní zkušenosti tady na Finexpertu jenom posunou v pageranku nahoru a dostanou se tím k více uživatelům, kteří doteď o téhle firmě ani netušili.

A divím se, že ještě nezažalovali ČT :)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... re-prolux/
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 12. 2009 09:49

tak a teď nás všechny zavřou a jako zostření trestu bude mít každý v cele logo proluxu :D
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 18. 12. 2009 11:24

4honza, mikicz: Kdyby zazalovali konkretni autory prispevku, tak ti by sva slova nejspise dokazat mohli, proto to nedelaji. Proto zaluji Finexpert, ktery by tezko dokazoval, ze zkusenost nehoko kdo pise do diskuse je autenticka.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 12. 2009 11:37

lemming: mazaný.. a důvod proč chtějí jenom 50k je ten, že při počtu lidí a firem co žalují nemají na víc peníze na soudní výlohy.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PeterBlack 18. 12. 2009 14:00

Právník Proluxu zcela vaří z vody, viz. zmínka v žalobě o judikátu NS:
http://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodn ... 55040.html
Tento judikát se týká úplně něčeho jiného, resp. provozovateli fóra stačí dokázat, že tato diskuze není přímo objednána konkurenčním subjektem Proluxu. Pak stačí se odkázat na nadřízené právní předpisy a listinu práv a svobod. Soukromý subjekt nemůže omezovat svobodu tisku/médií nebo svobodu projevu/názoru. Svobodně vyjádřit názor je nadřazen právu na dobrou pověst soukromého subjektu. A jak už bylo uvedeno, navíc diskutující reagují i na další názory nebo na šetření Policie ČR vůči tomuto subjektu a příspěvky jsou datovány, vypovídají o aktuálním stavu věcí. Např. můj názor:
Realitní společnost Prolux tím, že zasílá prostřednictvím svého právníka výzvy médiím ke zrušení diskuzních fór, jedná nemravně, jelikož nerespektuje Ústavu ČR a lidská práva jako například právo shromažďovací (diskuzní fórum lze chápat jako dobrovolné shromáždění lidí za účelem výměny informací a to bez rozdílu formy, elektronické či fyzické).
Mimochodem osobně jsem měl právní spor s touto firmou jako kupující jejich nabízenou nemovitost, který jsem úspěšně dotáhl dokonce. Ale stálo mě to mnoha měsíční úsilí a peníze (právníka). Pocit zadostiučinění stojí ale za to.
Good luck.
PeterBlack
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 18. 12. 2009 17:10

Pokud to chapu dobre, ta pravni konstrukce zaloby je nasledujici:

1) Provozovatel serveru ma povinnost smazat prispevek, o kterem se dozvi, ze je protipravni
2) Pokud nekdo tvrdi neco, co firmu poskozuje, ma dukazni bremeno on, aby dokazal pravdivost svych tvrzeni.
3) Zkratkou z vyse uvedeneho soudi, ze pokud se jim nejake tvrzeni nelibi a provozovatel nema dukaz, ze je pravdive, tak je povazovane za nepravdive a tedy musi byt odstraneno, protoze byl porusen zakon.

To je IMHO ale dost brutalni zkratka, protoze poruseni zakona muze konstatovat pouze soud. Tedy, pokud neni zjevne (napr. otevrene rasisticke vyroky), ale to neni tento pripad. Ale nejsem pravnik :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlada13 18. 12. 2009 17:47

Rad bych popsal me vlastni zkusenosti se spolecnosti Prolux:

Podal jsem inzerat na sreality.cz o prodeji bytu 3+1 v Podebradech. Zastupce Prolux mi zavolal, ze ma zajemce, nicmene by si byt sam nejdrive rad prohledl. Ja osobne jsem na schuzce s maklerem nebyl, byl tam muj otec a rikal, ze makler mu nabidl smlouvu o zastupovani spolecnosti Prolux, kterou nakonec nepodepsal. (Podle toho co pisou ostatni ve foru diky Bohu !)

Samozrejme, ze zajemce o koupi bytu, ktereho Prolux mel kontaktovat, jsme nevideli. Osobne mam podezreni, ze zajemce nikdy neexistoval...
vlada13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2009 18:23

Na druhou stranu panove, otevrene - ti lidi to podepsali. Netvrdim, ze je to moralni, ale PROC proboha nekdo podepisuje neco, co si neprecte?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod kamtar 18. 12. 2009 19:54

ale v podstatě je to stejné jak kdybyste kritizovali nějaký dejme tomu mobilní telefon trochu by jste to přetáhly a hned by vás žalovaly zajímavé pomyslení.
a jenom mě tak napadlo k tomu webu to nikoho nenapadlo to založit u zahraničního poskytovatele (nějaký freehosting)?
kamtar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2009 21:09

kamtar: nejsme zeny, takze bychom urcite nic nepretahlY. A v Proluxu jsou koukam take panove:
:arrow: http://www.prolux.cz/prolux/index.php?param=kontakt

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 19. 12. 2009 14:20

S474N:
Ta poznámka je trochu mimo. Tady nejde o to, jestli ti lidé byli hloupí nebo nezkušení, ale o to, jestli smí své zkušenosti se službami firmy XY napsat na webu.
Nebo snad nesmějí o své zkušenosti napsat na webu?
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 12. 2009 18:26

Nemy_bobes: pochopil si to spatne. Nehodnotil jsem psani o firme (to muze kdokoliv a taky je za to zodpovedny), ale hodnotil jsem "necteni toho, co kdo podepisuje" :wink:

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod -HoNY- 19. 12. 2009 20:26

salam01 píše:Zatím ne, naše paní prodávající svou smlouvu ještě nenašla. Až to bude, hodím to na proluxovat.kvalitne.cz.

Přikládám odkaz webarchiv: http://web.archive.org/web/200807300549 ... index.html
-HoNY-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 12. 2009 22:27

Mno, tak tady jsem našel mailík od Proluxu...:

velmi nás těší Váš zájem o naši zakázku, zakázka je stále aktivní. Prosíme o zaslání telefonního čísla a poté Vás bude v nejbližší době kontaktovat naše telefonní operátorka,která s Vámi domluví termín prohlídky.V případě jakéhokoliv dotazu neváhejte a kontaktujte nás.Děkuji.

Krásný den Vám přeje
Michaela N-----------
PROLUX Consulting Int. s.r.o.
Nejrychlejší prodej Vaší nemovitosti!
telefon --- --- ---, http://www.prolux.cz

Zaslání telefonního čísla bylo dobré jen k tomu, aby mně sdělili, že na majitele bytu nemají telefonický kontakt, že mně sdělí adresu a mám si byt dojet prohlédnout sám, a potom k tomu, aby mně posílali SMS spamy...
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 21. 12. 2009 10:37, celkově upraveno 1
Důvod: Upraveno redakcí. Neuvádějte prosím konkrétní jména a kontakty, není to nutné.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rusttaf 24. 12. 2009 00:20

S firmou Prolux mám taky jednu úžasnou zkušenost, naštěstí s dobrým koncem. Prodávali jsme dům a dali inzerát na web. Za nějakou dobu se nám ozval realiťák, že mají databázi klientů a kdesi cosi a že by se přijel podívat.
Přijel, frajer non plus ultra, dům si nafotil a že nám nechá podepsat smlouvu. Řekli jsme, že nic podepisovat nebudeme, že jestli to chtěj vystavit, tak jedině bezesmluvně. No to nám začal vykládat, jak jsme blbý, že se to neprodá a podobně. Vyprovodili jsme ho, ale ještě asi půl roku mi pořád volali, že mě mají v databázi a jestli nemám zájem o spolupráci. Když jsem je naposledy už slusně poslal do *****, tak dali pokoj, ale byli hrozně dotěrný...

Když jsme se pozdějc doslechli o jejich úžasnejch obchodních praktikách, oddechli jsme si, že jsme se k tý úžasný smlouvě nenechali ukecat!

Zajímalo by mě, jestli někomu vážně prodali barák, nebo se soustředěj jenom na vymahání pohledávek z těchhle šílenejch smluv.
Už by jim to měl někdo zarazit!!!
Behold! The Internet!
Rusttaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 12. 2009 00:52

b) je správně...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 24. 12. 2009 12:17

Postřeh z realit obecně: čím více je tam ženských, tím méně důvěryhodná firma to je. Není to tím, že by ženy byly méně schopné, naopak - snáze ukecají a méně si na ně člověk dovolí. A také pracují pro šedou eminenci mnohem levněji. Tenhle model mělo hodně krachlej kanceláří, ale zde je to do očí bijící.
:-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 3. 2010 14:30

Zde je výsledek prvního soudu, kde se jednalo o diskuzi na webu společnosti Internet Info: http://www.lidovky.cz/kritizovat-smite- ... -media_jar

Na jednu stranu mě to trochu zklamalo, na druhou ale soudu rozumím. I kritická diskuze musí být slušná. Což je ale zrovna případ této na FinExpertu, kde moderátoři dbají na to, aby se zde neobjevovaly vulgarismy. Jsem tedy zvědavý, jak dopadne náš soud.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 3. 2010 14:52

Mluvit v případě Proluxu o dobré pověsti je něco podobného, jako mluvit v případě jistých politiků o vrozené inteligenci... Je vidět, že v téhle zemi jsou soudci opravdu nezávislí, a to zejména na právu a na zdravém rozumu.
Co se holt neprobíralo na VUMLu, tak je vulgární...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 3. 2010 15:00

Ačkoli bych byl radši, kdyby soud dopadl jinak, odůvodnění soudu mi připadá rozumné:

„Žalovanému muselo být zřejmé, že hrubě urážlivé informace se mohou dotknout dobré pověsti právnické osoby. Přirovnávání k domácímu zvířeti a hrozby likvidací nejsou hodnotícími soudy, které patří do demokratické společnosti. Na druhou stranu stranu soud zvažoval i to, že činnost žalující strany není nepodrobitelná veřejné diskusi, že ji opravdu kritizují i jiné zdroje a že je skutečně kontroverzní. O tom dokonce není sporu. Praktiky firmy mohou být podrobeny věcné kritice, zdůrazňuji ale věcné, bez urážlivých vulgarit“

Tohle neznamená, že se na internetu nesmí kritizovat. Jen to, že by kritika měla být slušná. S tím naprosto souhlasím, a proto je také toto fórum moderované.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 3. 2010 15:03

"hrubě urážlivé informace se mohou dotknout dobré pověsti právnické osoby" - i průměrně inteligentní cvičené opici by mělo být zřejmé, že Prolux žádnou dobrou pověst nemá. Pokud nějakou vůbec má, tak hodně špatnou.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 17. 3. 2010 15:05

Já teda plné znění rozsudku nikde nečetl a tak pořád netuším, zda bylo vyhověno požadavku žalujícího na kompletní smazání diskuse a finanční náhrady, nebo ten rozsudej pouze říká, že provozovatel MUSÍ diskusi promazávat, ale jinak ji smí ponechat.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 3. 2010 15:33

Přirovnávání k domácímu zvířeti a hrozby likvidací nejsou hodnotícími soudy, které patří do demokratické společnosti.

ale? a odkdy? doteď jsem žil v mýtu, že demokracie=vláda lidu, tedy většiny. A pokud většina bude souhlasit s přirovnáním firmy k domácímu zvířeti, pak je to demokratické...

Ncméně, pokud to staví takhle, tak se procenzuruje skot a jde se dál...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 3. 2010 19:54

Celkem zajímavý názor, a asi ne od věci, z iDěsu:
Prostě pokud napíšu na zeď, že Láďa je vůl, tak majitel zdi musí nápis umýt, nebo se s ním bude Láďa úspěšně soudit.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 3. 2010 20:22

Tomáš Marný: podle našich soudů: majitel ho bude muset umýt, zapaltit odškodné Láďovi a ještě nebude mít nárok na nájradu škody, protože pachatel bude neznámý a PČR to odloží jako přestupek a přestupková komise to odignoruje...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod papshop 17. 3. 2010 22:17

Tomáš Marný píše:Celkem zajímavý názor, a asi ne od věci, z iDěsu:
Prostě pokud napíšu na zeď, že Láďa je vůl, tak majitel zdi musí nápis umýt, nebo se s ním bude Láďa úspěšně soudit.

Nebo musím na zeď napsat, že Láďa je skot, brav apod. a to bude v pořádku. Ale to pak mám problém, jak psát v zemědělské diskuzi, když budu psát o konkrétním zvířeti - třeba praseti, nebo volovi, to také asi nepůjde. :mrgreen:
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 17. 3. 2010 22:29

mikicz píše:Tomáš Marný: podle našich soudů: majitel ho bude muset umýt, zapaltit odškodné Láďovi a ještě nebude mít nárok na nájradu škody, protože pachatel bude neznámý a PČR to odloží jako přestupek a přestupková komise to odignoruje...

Přesně tak. Majitel nemovitosti přece zodpovídá za to, co je na ni napsáno. Takže když tam napíšu M+K=VL, tak Marta milující Karla zažaluje majitele zdi, že to není velká láska, ale šílená láska a že cítí se poškozena. :D
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 3. 2010 16:11

Marek L. píše:Na jednu stranu mě to trochu zklamalo, na druhou ale soudu rozumím. I kritická diskuze musí být slušná. Což je ale zrovna případ této na FinExpertu, kde moderátoři dbají na to, aby se zde neobjevovaly vulgarismy. Jsem tedy zvědavý, jak dopadne náš soud.

Přestože většina mých příspěvků je slušných a bez sprostých slov, tak já bych naopak rozhodnutí soudu napadl.

Řekněme, že diskuse má být slušná, ale v tomto sporu jde o to, zda diskusí byla poškozena pověst firmy Prolux. Především bych řekl, že pověst této firmy by byla poškozena téměř jakoukoliv diskusí, neboť téměř všichni, kteří se v této diskusi vyjadřovali, tak jejich zkušenost byla negativní. Druhá věc je, že nešlo o poškození dobrého jména či pověsti, neboť tu si nestihla vybudovat u svých klientů a pravděpodobně nebyla vůbec předmětem zkoumání tohoto sporu.

Poslední věc je, proč soud nařídil smazat celou diskusi, pokud je v ní jakýkoliv neslušný příspěvek. Poté se může každá chytrácká firma zbavit nevhodné diskuse tím, že si tam napíšou urážlivý příspěvek sami, moderátor si toho nevšimne nebo nestihne včas reagovat a okamžitě bude žádáno a smazání celé diskuse i se slušnými a korektními příspěvky (ovšem negativními).
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 3. 2010 16:20

4honza: překvapen? Osobně třeba teď zírám na výkony naší justice u jednoho prostého platebního rozkazu, kdy místo jeho vydání soudem příslušným podle bydliště (sídla podnikání) dlužníka si ho přehazují s krajským soudem a dlabou na to...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zdibrid 19. 3. 2010 16:28

Nazorne.cz končí:
http://www.nazorne.cz/redakce/clanky/diskutujici-autori-clanku-pozor-koncime#comment-85037
Jestli to není jenom vhodná záminka pro ukončení webu z jiného důvodu, pak je to dost špatný příklad.
Zdibrid
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 3. 2010 19:44

Tomáš Marný píše:Celkem zajímavý názor, a asi ne od věci, z iDěsu:

V tom případě to teď před volbami bude obzvlášť zajímavé, protože já v metru viděl nálepku na dveřích: "Pozor na Pavla Béma, krade jako straka." upravené ve stejné grafice jako je tam varování před kapsáři.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 3. 2010 22:10

Jinak jsem si projel onu inkriminovanou diskuzi na Měšci, a ten výraz "Prolux lže jak svině" je nadpis reakce na vyjádření zástupce Proluxu. Přičemž v onom vyjádření zástupce Proluxu tvrdí, jací jsou bezvadní a křišťáloví, zatímco autor oné reakce na své konkrétní zkušenosti dokládá, že zástupce Proluxu lže (a nejspíš hodně, proto ten obrat "jak svině")...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 3. 2010 16:05

Tomáš Marný: sdilim tvuj nazor, ze obrat "jak svine" byl pouzit jakozto "ukazatel" velikosti lhani, nikoliv toho, ze by lhal jako ono hospodarske zvire.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod dalich 29. 4. 2010 17:33

Normálně nespamuji, ale ať je veselo: Diskuzi se slovy "Společnost PROLUX lže jak svině" server Měšec.cz prozatím nesmaže. 8-) Je tam reklama i na toto fórum.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 4. 2010 10:03

Heh, SEO analytici musí mít radost :-)

Teď už se výraz "Společnost PROLUX lže jako svině" dostává ze spodních míst žebříčku vyhledávačů stále dopředu, díky tomu, že se to objeví i v titulcích a také na ostatních serverech na netu. Firma Prolux získává zdarma bonus :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 4. 2010 11:45

Mne hlavně zaujalo, že soudce rozhodl o odstranění celé diskuze, nikoliv konkrétních příspěvků (a u té "svině" by dokonce stačilo odstranění nadpisu, protože ten příspěvek jinak popisuje jenom konkrétní zkušenost)...
Odvolání:
http://i.iinfo.cz/urs-att/PROLUX_-_odvo ... 313066.pdf
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Brambora Horka 6. 5. 2010 08:47

Dobrý den! Hledám lidi podvedené Proluxem, kteří by byli ochotni připojit svůj podpis ke Hromadné zápůrčí žalobě, aby byly aktivy této RK pozastaveny alespoň do doby, než její činnost bude prošetřena na OHK Policie ČR.
V případě Vašeho zájmu, kontaktujte mě prosím na zapurci@seznam.cz
Více o mých aktivitách v tomto směru na: http://glaserova.blog.idnes.cz/

Čím více podvedených klientů (ale i bývalých makléřů) se připojí, tím větší šance na úspěšnost této akce!
Rovněž jsem Vás chtěla poprosit o spolupráci! Kdyby jste znali někdo někoho, takto podvedeného, přepošlete mu prosím tento můj vzkaz. Děkuji! Světlana Glaserová
Brambora Horka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 5. 2010 19:54

Ta společnost je tak čistá a křišťálová, že začínám mít podezření, že je v ní zaháčkován nejbohatší strojvedoucí v ČR...
http://glaserova.blog.idnes.cz/c/140793 ... acuje.html
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod motolol 18. 8. 2011 07:48

Dobrý den,
také jsem byl podveden společností Prolux. Oslovil jsem ale sdružení práv podvedených HELP a už mám od této podvodné společnosti klid. Opravdu doporučuji!! Přikládám níže odkaz s rozsudkem od soudu ze stránek HELPu http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 955&type=1
motolol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 6. 2012 20:06

Bych napsal, jako co Prolux lže, ale zas by to skončilo až u Nejvyššího (soudu) :-D. Ale jinak potěšující informace, doufám, že jim to odvolání bude zamítnuto.

Občas si vzpomenu na to, jak mně řekli, že na prodávajícího nemají telefonický kontakt, že mně řeknou adresu, ať si za ním zajedu a domluvím se s ním. Pak jsem pochopil proč - pokud bych se s ním domluvil, dostal by smluvní flastr...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vigilantibus 17. 9. 2012 14:51

No znamená to také to, že policie odmítla kohokoliv z Proluxu trestně stíhat, nevidí v tom trestný čin, věc odložila a postoupila na ČOI jako podezření ze správního deliktu. To co Prolux po svých klientech vymáhá, se tím neruší a bude to dál předmětem občanskoprávních sporů.
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 10. 2012 20:56

Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klara009 6. 2. 2013 11:52

Přesně tak, Prolux nebyl založen za účelem prodávat nemovitosti, ale získávat peníze na porušování smluvních podmínek - a ty teda stojí za to. Někdy se divím, co všechno jsou lidi schopní podepsat.
Klara009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 6. 2. 2013 12:14

Dekujeme za reklamni vlozku od Klary009.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 12. 2013 10:02

Tomáš Marný
Diskutér