Prolux

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 19. 12. 2009 18:26

Nemy_bobes: pochopil si to spatne. Nehodnotil jsem psani o firme (to muze kdokoliv a taky je za to zodpovedny), ale hodnotil jsem "necteni toho, co kdo podepisuje" :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod -HoNY- 19. 12. 2009 20:26

salam01 píše:Zatím ne, naše paní prodávající svou smlouvu ještě nenašla. Až to bude, hodím to na proluxovat.kvalitne.cz.

Přikládám odkaz webarchiv: http://web.archive.org/web/200807300549 ... index.html
-HoNY-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 12. 2009 22:27

Mno, tak tady jsem našel mailík od Proluxu...:

velmi nás těší Váš zájem o naši zakázku, zakázka je stále aktivní. Prosíme o zaslání telefonního čísla a poté Vás bude v nejbližší době kontaktovat naše telefonní operátorka,která s Vámi domluví termín prohlídky.V případě jakéhokoliv dotazu neváhejte a kontaktujte nás.Děkuji.

Krásný den Vám přeje
Michaela N-----------
PROLUX Consulting Int. s.r.o.
Nejrychlejší prodej Vaší nemovitosti!
telefon --- --- ---, http://www.prolux.cz

Zaslání telefonního čísla bylo dobré jen k tomu, aby mně sdělili, že na majitele bytu nemají telefonický kontakt, že mně sdělí adresu a mám si byt dojet prohlédnout sám, a potom k tomu, aby mně posílali SMS spamy...
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 21. 12. 2009 10:37, celkově upraveno 1
Důvod: Upraveno redakcí. Neuvádějte prosím konkrétní jména a kontakty, není to nutné.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rusttaf 24. 12. 2009 00:20

S firmou Prolux mám taky jednu úžasnou zkušenost, naštěstí s dobrým koncem. Prodávali jsme dům a dali inzerát na web. Za nějakou dobu se nám ozval realiťák, že mají databázi klientů a kdesi cosi a že by se přijel podívat.
Přijel, frajer non plus ultra, dům si nafotil a že nám nechá podepsat smlouvu. Řekli jsme, že nic podepisovat nebudeme, že jestli to chtěj vystavit, tak jedině bezesmluvně. No to nám začal vykládat, jak jsme blbý, že se to neprodá a podobně. Vyprovodili jsme ho, ale ještě asi půl roku mi pořád volali, že mě mají v databázi a jestli nemám zájem o spolupráci. Když jsem je naposledy už slusně poslal do *****, tak dali pokoj, ale byli hrozně dotěrný...

Když jsme se pozdějc doslechli o jejich úžasnejch obchodních praktikách, oddechli jsme si, že jsme se k tý úžasný smlouvě nenechali ukecat!

Zajímalo by mě, jestli někomu vážně prodali barák, nebo se soustředěj jenom na vymahání pohledávek z těchhle šílenejch smluv.
Už by jim to měl někdo zarazit!!!
Behold! The Internet!
Rusttaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 12. 2009 00:52

b) je správně...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 24. 12. 2009 12:17

Postřeh z realit obecně: čím více je tam ženských, tím méně důvěryhodná firma to je. Není to tím, že by ženy byly méně schopné, naopak - snáze ukecají a méně si na ně člověk dovolí. A také pracují pro šedou eminenci mnohem levněji. Tenhle model mělo hodně krachlej kanceláří, ale zde je to do očí bijící.
:-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 3. 2010 14:30

Zde je výsledek prvního soudu, kde se jednalo o diskuzi na webu společnosti Internet Info: http://www.lidovky.cz/kritizovat-smite- ... -media_jar

Na jednu stranu mě to trochu zklamalo, na druhou ale soudu rozumím. I kritická diskuze musí být slušná. Což je ale zrovna případ této na FinExpertu, kde moderátoři dbají na to, aby se zde neobjevovaly vulgarismy. Jsem tedy zvědavý, jak dopadne náš soud.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 3. 2010 14:52

Mluvit v případě Proluxu o dobré pověsti je něco podobného, jako mluvit v případě jistých politiků o vrozené inteligenci... Je vidět, že v téhle zemi jsou soudci opravdu nezávislí, a to zejména na právu a na zdravém rozumu.
Co se holt neprobíralo na VUMLu, tak je vulgární...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 3. 2010 15:00

Ačkoli bych byl radši, kdyby soud dopadl jinak, odůvodnění soudu mi připadá rozumné:

„Žalovanému muselo být zřejmé, že hrubě urážlivé informace se mohou dotknout dobré pověsti právnické osoby. Přirovnávání k domácímu zvířeti a hrozby likvidací nejsou hodnotícími soudy, které patří do demokratické společnosti. Na druhou stranu stranu soud zvažoval i to, že činnost žalující strany není nepodrobitelná veřejné diskusi, že ji opravdu kritizují i jiné zdroje a že je skutečně kontroverzní. O tom dokonce není sporu. Praktiky firmy mohou být podrobeny věcné kritice, zdůrazňuji ale věcné, bez urážlivých vulgarit“

Tohle neznamená, že se na internetu nesmí kritizovat. Jen to, že by kritika měla být slušná. S tím naprosto souhlasím, a proto je také toto fórum moderované.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 3. 2010 15:03

"hrubě urážlivé informace se mohou dotknout dobré pověsti právnické osoby" - i průměrně inteligentní cvičené opici by mělo být zřejmé, že Prolux žádnou dobrou pověst nemá. Pokud nějakou vůbec má, tak hodně špatnou.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 17. 3. 2010 15:05

Já teda plné znění rozsudku nikde nečetl a tak pořád netuším, zda bylo vyhověno požadavku žalujícího na kompletní smazání diskuse a finanční náhrady, nebo ten rozsudej pouze říká, že provozovatel MUSÍ diskusi promazávat, ale jinak ji smí ponechat.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 3. 2010 15:33

Přirovnávání k domácímu zvířeti a hrozby likvidací nejsou hodnotícími soudy, které patří do demokratické společnosti.

ale? a odkdy? doteď jsem žil v mýtu, že demokracie=vláda lidu, tedy většiny. A pokud většina bude souhlasit s přirovnáním firmy k domácímu zvířeti, pak je to demokratické...

Ncméně, pokud to staví takhle, tak se procenzuruje skot a jde se dál...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 3. 2010 19:54

Celkem zajímavý názor, a asi ne od věci, z iDěsu:
Prostě pokud napíšu na zeď, že Láďa je vůl, tak majitel zdi musí nápis umýt, nebo se s ním bude Láďa úspěšně soudit.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 3. 2010 20:22

Tomáš Marný: podle našich soudů: majitel ho bude muset umýt, zapaltit odškodné Láďovi a ještě nebude mít nárok na nájradu škody, protože pachatel bude neznámý a PČR to odloží jako přestupek a přestupková komise to odignoruje...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod papshop 17. 3. 2010 22:17

Tomáš Marný píše:Celkem zajímavý názor, a asi ne od věci, z iDěsu:
Prostě pokud napíšu na zeď, že Láďa je vůl, tak majitel zdi musí nápis umýt, nebo se s ním bude Láďa úspěšně soudit.

Nebo musím na zeď napsat, že Láďa je skot, brav apod. a to bude v pořádku. Ale to pak mám problém, jak psát v zemědělské diskuzi, když budu psát o konkrétním zvířeti - třeba praseti, nebo volovi, to také asi nepůjde. :mrgreen:
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka