Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 30. 11. 2008 21:15

No nevim, prase byl spis ten "poradce", ktery danou smlouvu pred par lety "vylepsil" tim, ze urok ze sporeni je aktualne 2%

Limity někde jsou a někde nejsou a nebo nebudou
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 30. 11. 2008 21:20

30kveten2004: tva reakce k dane citaci je jaksi mimo misu, nemyslis?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 30. 11. 2008 23:22

Citace byla odpověď na to, kde jsem to vyčetl, že jde o tvou smlouvu, sice to tam konkrétně není, ale přišlo mi to tak:-)
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 1. 12. 2008 08:28

30kveten2004: no to opravdu netusim, z ceho ti to tak prislo, kdyz tam o sobe vubec nepisi. Navic kdybys opravdu pozorne cetl toto forum, tak bys musel vedet, ze sam mam smlouvu, kde beru 4,5% p.a. plnymi hrstmi, takze je nesmysl, abych si navysoval CC a ztratil tak tuto podstatnou vyhodu.

BTW nejak nechapu vyznam techto offtopic zprav, kterymi to tady ted zasobujes. Takze jeste jednou, ma-li nekdo zajem o polovinu provize z navyseni cilove castky na jednom stavebnim sporeni, at se mi ozve. Pokud se to nevyresi do 15.12. tak tu smlouvu necham rozsirit na pobocce :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdibrid 11. 12. 2008 14:09

jen tak pro zajímavost co jsem našel ve VOP Wüstenrotu § 7, odst 5:
"Wüstenrot je oprávněn účtovat účastníkovi úhradu za výpověď smlouvy dle Sazebníku platného v době učinění návrhu na ukončení smlouvy. Zaplacená úhrada za uzavření smlouvy se nevrací."

Takže až se soudruhům bude zdát, že mají malý zisk, tak jim v podstatě nic nebrání aby zavedli další poplatek. ]:-< Myslel jsem, že tyto nešvary už vymizely v souvislosti s aférami kolem poplatků za "úrokové zvýhodnění" či jak se ta lumpárna jmenovala.
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 11. 12. 2008 16:01

Zdibrid píše:jen tak pro zajímavost co jsem našel ve VOP Wüstenrotu § 7, odst 5:
"Wüstenrot je oprávněn účtovat účastníkovi úhradu za výpověď smlouvy dle Sazebníku platného v době učinění návrhu na ukončení smlouvy. Zaplacená úhrada za uzavření smlouvy se nevrací."

Takže až se soudruhům bude zdát, že mají malý zisk, tak jim v podstatě nic nebrání aby zavedli další poplatek. ]:-< Myslel jsem, že tyto nešvary už vymizely v souvislosti s aférami kolem poplatků za "úrokové zvýhodnění" či jak se ta lumpárna jmenovala.


Nebyl bych tak paranoidní. Tahle položka se v sazebníku nemění a nejde o spořitelnu, která by si mohla dovolit tento poplatek zvednout. Mají ho všechny stejný - 0,5% z CČ.

Dále: Kolikrát jste rušil smlouvu o SS? Já jednou a zrovna Wustenrot mi vyplatil peníze do týdne. Buřinka by vás dusila celou výpovědní dobu i kdybyste tam měl 5% úrok z úspor :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zdibrid 11. 12. 2008 16:45

SocPredator píše:Nebyl bych tak paranoidní. Tahle položka se v sazebníku nemění a nejde o spořitelnu, která by si mohla dovolit tento poplatek zvednout. Mají ho všechny stejný - 0,5% z CČ.

Pokud vím tak zatím žádný takový poplatek neexistuje (mám na mysli výpověď po uplynutí vázací doby)

SocPredator píše:Dále: Kolikrát jste rušil smlouvu o SS? Já jednou a zrovna Wustenrot mi vyplatil peníze do týdne. Buřinka by vás dusila celou výpovědní dobu i kdybyste tam měl 5% úrok z úspor :-)

Dík za info ohledně rychlosti výplaty. Rušil jsem 2x lišku, myslím že do výplaty to nějaký ten měsíc trvalo ale přesně už si to nepamatuju.
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 11. 12. 2008 17:44

Zdibrid píše:Pokud vím tak zatím žádný takový poplatek neexistuje (mám na mysli výpověď po uplynutí vázací doby)


Tam je to zjevně myšleno tak, že po uplynutí vázací doby se smlouva neukončuje výpovědí, ale dohodou nebo splacením úvěru.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod drasil 7. 3. 2009 13:17

Zdravím. Má tu někdo konkrétní zkušenost s chováním ČMSS při přespoření cílové částky na starém stavebním spoření (s úročením 3%)? Navýšením cílové částky bych přišel o 50% úrokové zvýhodnění, což dělá skoro 10 tisíc, takže tato varianta v úvahu nepřichází. Jsem smířen s tím, že už nemohu přidávat další vklady (ty by mi podle obchodních podmínek byly vraceny zpět), ale chtěl bych tam alespoň ty peníze nechat ležet a nechat nabíhat úroky. Nedávno mi přišel dopis, kde ČMSS tvrdí, že smlouva při dosažení cílové částky zanikne a peníze mi budou vyplaceny. Podařilo se někomu jim tuto představu rozmluvit?
drasil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 3. 2009 18:07

Obávám se, že ČMSS nepřemluvíš, protože ta měla ve svých obchodních podmínkách ustanovení "Překročení cílové částky není přístupné" a při překročení měla právo peníze nad cílovou částku vrátit. S nějakým rušením smlouvy ale podle mého názoru mají smolíka, nic takového v OP neměli, maximálně mohou vracet peníze nad cílovou částku, tj. pokud se na smlouvu dále nespoří, tak připsané úroky nebo státní podporu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sejky 16. 5. 2009 10:00

No ja bych potreboval zrusit celkem 5 smluv SS od Wustenrotu. Muzu nejak ovlivnit tu rychlost vyplaty? Dle VOP jsou to 3 mesice
sejky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2009 16:15

sejky: nemuzes a ver, ze te doby vyuziji maximalne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 5. 2009 18:12

No nevím, ale pokud je to stará smlouva s 3% úrokem a ještě nějakým úrokovým zvýhodněním za nečerpání úvěru, tak velmi rádi vyplatí vklad do měsíce.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2009 18:56

TM: no dalsi veci je, jestli je to opravdu stara smlouva. Me to spis prijde, ze se nekdo dostal do financni tisne a resi to touto formou (tim, ze vypovi sobe a cele sve rodice SS). Preci normalni clovek nema 5 smluv SS, ne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sejky 16. 5. 2009 20:08

no ver tomu ze ma.-)))...chystam se na nakup nemovitosti takze tim to je....ano jsou to stare smlouvy z roku 98 - 2002
sejky
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků