podvodná nabídka RSTS

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 07Petr 10. 1. 2017 13:06

Tak ty ...ové zavádějí poplatky za vedení pro všechny. :twisted:

Dobrý den, dne 1. 4. 2017 nabývá účinnost nový Sazebník úhrad za poskytované služby č. 171.
https://www.rsts.cz/download/585bb34e49 ... 4_2017.pdf
Co se změnilo?
1) Úhrada za vedení účtu čtvrtletně pro smlouvy o stavebním spoření po uplynutí 72 měsíců ode dne jejího uzavření (bod 1.3).
2) Výrazně jsme omezili maximální úhradu za změnu tarifu (bod 1.5.) - díky tomu můžete snadno získat nižší úrokovou sazbu u úvěru ze stavebního spoření.
3) Uvolnili jsme podmínky na ukončení přespořené smlouvy o stavebním spoření (bod 1.6).
4) Snížili jsme úhradu za případné upomínky (bod 3.6).
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 1. 2017 13:36

Co tím myslíš? Nevidím tam žádné "zavádění" poplatků, ale "jen" zdražení o 8 Kč (u stávajících tarifů) za čtvrtletí vůči současnému stavu... :hm

Mě se třeba líbí to omezení maximální úhrady za změnu tarifu - mám starší úvěrový tarif U 122, u kterého chci čerpat úvěr s úrokovou sazbou 3,5 % p.a. - podle tohoto bych měl zaplatit jen 1500 Kč (a nikoliv 9/10 připsaných úroků) za změnu tarifu a mohl bych čerpat úvěr ze sazbou 2,99 % p.a. (ale nechci s tím moc pospíchat, protože hodnotící číslo mi dostatečně naroste až za další 2 roky a do té doby se mi může uspořená částka pořád zhodnocovat 1 % p.a. místo 0,1 % p.a., ale pak je zase možné, že za 2 roky bude ten sazebník zase jiný, takže to budu muset časem přepočítat jak a jestli by se to vyplatilo).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 10. 1. 2017 14:20

Jo sorry, překoukl jsem malou poznámku 1) "pro tarify výše neuvedené". Máme doma M01 z roku 2002 a už jsem se bál, že budu platit 88,- Kč
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 8. 1. 2020 17:14

RSTS poslala dopis, že se mé SS blíží cílové částce (chybí necelých 5000 Kč), že po dosažení cílové částky SS automaticky zanikne, a poslala k tomu časově omezenou nabídku zvýšit cílovou častku se slevou na poplatku za zvýšení cílové částky až 1500 Kč. V sazebníku je poplatek za zvýšení CČ 1% z navýšení CČ. Zdá se mi to překvapivě výhodná nabídka, zvýšit cílovou částku o 150000 Kč zdarma na SS, kde je spořící úrok 2% p.a. Nedostal někdo takovou nabídku také? Je někde nějaký háček?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 8. 1. 2020 18:46

Obvykle mají snahu po 6 letech snížit úrokovou sazbu, tak se podívej, co ti v tom dopise slíbili.

Nejvyšší efektivní úrok je při vkladu 1700/měs. na 6 let. Když zvýšíš CC a prodloužíš dobu spoření, efektivní úrok klesá. Tady je na to kalkulačka.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 8. 1. 2020 19:04

O efektivní úrok mi nejde, nechci se dostat do situace, kdy mi automaticky ukončí SS kvůli dosažení CC, protože zároveň by pravděpodobně ukončili i navázaný tzv. Zlatý účet a o ten nechci přijít. Navíc SS s úrokem 2% p.a. nenabízí žádná stavební spořitelna, většina má úrok přibližně poloviční. Jedinou nevýhodu oproti nové smlouvě vidím ve zvýšení poplatku za vedení účtu po 6 letech spoření na dvojnásobek. Ale to je dáno sazebníkem tak jako tak, nezávisí to na cílové částce. Nejsem člověk, který vkládá na SS 1700 Kč měsíčně, pokud zvýším CC o 150000 Kč, tak provedu např. jeden vklad 100000 Kč a mám na 5 let vystaráno.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 15. 2. 2020 08:48

Musím konstatovat, že dopis RSTS byla pěkná habaďůra, píšou tam o nabídce zvýšit cílovou částku na současné smlouvě o 150000 Kč zdarma, to mě fakt navnadilo, ale byla to jen ztráta času, ověřeno u jejich poradce i na jejich infolince, že v dopise jaksi zamlčeli, že to nejde udělat bez: zaprvé přechodu na aktuálně nabízený tarif, zadruhé poplatku za změnu tarifu a zatřetí samozřejmě změny úročení. A mám obavu, jestli úročení mění jen do budoucna, jestli náhodou nepřepočítávají úrok i do minulosti. Jsou to podivné praktiky u této stavební spořitelny. Ale jinde to bude nejspíš obdobné. Název tohoto tématu byl zvolen opravdu výstižně.
suram
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků