Realitní kanceláře - nutné zlo?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 3. 2008 20:03

[quote="Lukáš Hampl"t Kdyby to šlo opravit tak to udělám - ale nevím jak!j/quote]
Komiku, hádej, k čemu je u tvého příspěvku tlačítko "Editovat"? Můžeš 3x... Podle mých zkušeností jsou prostě realitky sbírka neschopných blbů (v České Banánové Republice), v civilizovaných zemích na západ od Rozvadova je tomu jinak.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod trojan 16. 3. 2008 20:35

Ja osobne jsem mel tu cest, ze znamy co ma realitku mi prodal tak sikovne byt, ze jsem malem prisel o 550000 Kc a bylo to o fous.

1. Spatne sepsana smlouva u ktere tvrdili, ze ji psal pravnik
2. Po shrabnuti provize absolutni nezajem
3. Na nasledne reklamace zadna reakce, jenom mi bylo receno: Drive to tak slo a mi sme nevedeli, ze uz je to jinak, tak si to zaridte sami kdyz vite jak.

Takze muj nazor na realitky: CHAPU, ZE NEJSOU VSICHNI STEJNI, ALE JSOU TO PORAD JENOM 3 ZBYTECNI LIDI V OBCHODE MEZI DVOUMA, ALE SCHRABNOU PENIZE OD OBOU UCASTNIKU.

Souhlasim, ze v cizine realitky maji spickovy servis a sluzby, ale tady v CR, jsou to vetsinou lide, kteri si jdou jenom pro provizi, neumi jednat, u obchodu stoji jako tvrde Y a pouze opakuji to co Vam rekne prodejce, casto jim neni ani 18 let jelikoz si je realitky najmou na jednaci brigadu apod.

Chapu, ze tohle vse hazi spinu na ostatni kancelare, kteri to delaji dobre. Ale to uz jine v cechcach nebude, je to jako dobrej cikan, ktery maka a zije normalne, ale je to proste cikan a ostatni nemakacenka cikani mu vzdy budou delat spinave jmeno.

Ja se jenom ptam, ukazte mi jednu realitni kancelar, ktera si veme vse na sebe v pripade, ze se nekde udela chyba a ze Vam vrati penize nebo zaridi navraceni bytu. Moje zkusenost je takova, ze o zadne nevim.

Proste to delaji pouze jako prekupnici, jelikoz behem poslednich 3 let se byty zvedli na vysoke ceny, spousta mest privatizovala byty a kazdy najednou dela realitniho maklere. Pisou smlouvy jako u firmy AAA auto, kdyz se kupuje auto a to tak, ze kdyz se neco podela, tak utecou a reste to sami.

Naposledy jsem chtel kupovat byt a zavolali jsme na inzerat a ze nekoho z realitky poslou. Cekame pred domem a najednou pribehl duchodce v teplakach a na otazku kdyz jsem se ho zeptal, zda je to jeho byt, tak odpovedel: Nee, ja jsem realitka. Otazka: A ktera?
No proste jsem realitka a me ten byt nepatri.........dal psat nebudu :D ja myslel ze padnu

Na dalsi realitni schuzce prisla mlada holka, ktery bylo sotva 17 a po prichodu do bytu zaznelo: Tak se ptejte. Prvni otazka: Ten byt je v osobnim vlastnictvi? Odpoved: Ne neni, nesmi se jeste 2 roky prodat jelikoz je mesta, ale nase firma to zaridi, hlavne nam musite slozit 50 000 Kc jako rezervacni poplatek a pak se to zacne resit. Otazka: Tech 50 000 Kc je vratnych? Ano, ale nesmite odstoupit po dobu reseni te smlouvy z mestem Otazka: A jak dlouho to budete resit? Odpoved: No, mame na to 2 roky.....

Nastal vybuch smichu u vsech co tam byli, holka zcervenala a vsichni odesli...........

Proste ja si myslim, ze jsou to pouze zbytecni 3 osoby, kteri berou penize za nic

1. Pravnika si sezenete sami
2. Katastr nemovitosti take
3. Odhadci jsou v kazdem meste
4. Hypoteky zaridi banky nebo sporitelny take vsude

Proste par telefonu a schuzek a hlavne usetrene penize.

Nezlobte se na me, ale platit nekomu takove penize, provize 20 tisic a vice jenom za to, ze prijde koukne, rekne a odejde, jelikoz stejne musite behat do realitky nema cenu :wink:
Spyware nemá šanci!!!
trojan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VladimírO 19. 5. 2008 20:30

1. Kupoval jsem byt od realitky (živnostník). Inzerát se jevil spíše jako soukromý, ale nebyl. Žádný velký problém se neobjevil, ale provize za to co všechno udělal se mi zdá příliš velká.
2. Chtěli jsem koupit chalupu. Dohodli jsme se s prodávajícím makléřem, že máme určitý čas na rozmyšlenou, že on stejně jede na dovolenou a že jsme první v pořadí. Rozhodli jsem se už dříve, ale nechtěli jsme obtěžovat na dovolené nebo přímo majitele. V dohodnutý čas jsme dali vědět, že to bereme a odpověď byla dobře, vše zařídím. Za hodinu jsme se ale dověděli, že majitele uhnali nějací pražáci, nevěděl totiž, že makléř je na dovolené a jak je s námi domluven. O nabízené slevě majitel také nevěděl, naopak ten nám tvrdil, že takhle bude mít z prodeje míň, protože to jsou údajně příbuzní a jiné výmysly. Jedná se o RS Partner, pana Plcha.
3. Ačkoliv na schránce mám cedulku "Nevhazujte prosím reklamní letáky", tak velmi často tam nacházím letáky od firmy Mádl reality. Slušně jsem ho upozornil a žádal, aby se to nedělo, ale odpověď byla, že mu to nemůžu nijak dokázat, protože to neroznáší on. Kontrole z Živnostenského úřadu tvrdil, že to roznáší sám a že to dává jen na poličku u schránek. Jenže tam je také cedule. Při druhé kontrole jim tvrdil, že to dává do schránek i na poličku. Ten člověk prostě nemá soudnost, dává letáky i všem autům za stěrače, kam se hrabou supermárkety...
VladimírO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod salam01 20. 5. 2008 14:23

františka píše:Já mám realitku. Zásadně nesděluju lživé informace, nenatahuju cenu. ono to ani moc nejde. Realitka je ZPROSTŘEDKOVATEL, tedy v naprosté většině případů nestanovuje cenu, tu si vždycky vymyslí majitel nemovitosti a většinou vůbec nedá na rady makléře, že je fakt o 50% výš, než by měl.
Má zkušenost je opačná. Dům, o který jsem měl zájem, stál v den zveřejnění inzerátu 3m a v poledne již 3,5m. Na můj dotaz reaitce mi bylo sděleno: "Majitelka na prodej nespěchá, proto jsme po konzultaci s ní upravili cenu. Uvidíme. Každopádně jednejte rychle, rezervaci půjde provést jenom jednu."

františka píše:Dále - informace o nemovitosti předá majitel realitce a ta předává dál. Většina majitelů lže.
Opět mám opačnou zkušenost - dům má v inzerátu napsáno užitná plocha 140m2. Podle fotografií se mi to nezdálo, požádal jsem teda o plánek. I když jsem dostal pouze přízemí, bylo mi jasné, že něco nehraje. Až na můj další dotaz mi makléř sdělil, že "těch cca 140 m2 je včetně horního patra (2NP) a terasy." Terasa je přes více než půl patra.

františka píše:Taky chodíš třeba do bazaru si koupit auto a nepřipadá ti to jako že majitel bazaru se jen přiživuje.
V bazaru jsem si koupil auto jednou a až tam vícekrát nepůjdu, ačkoli jsem tehdy nekoupil až tak zle. Ale obecně až na naprosté výjimky jsou majitelé autobazarů naprosto tragická cháska, která nejen že se přiživuje, ale ještě dělá z lidí hlupáky, když už je přímo neokrádá.
salam01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 28. 6. 2008 10:54

Lukáš Hampl píše:PS: musím důrazně varovat před pokusy prodat si nemovitost sám pokud tomu OPRAVDU NEROZUMÍTE! Prodávat nemovitosti není to samé jako prodávat rohlíky. UŽ JSEM POTKAL SPOSTU ZOUFALCŮ CO DOSTALY SEBE A KUPUJÍCÍ DO VELKÝCH PROBLÉMŮ! Neušetřily a tratili mnohem více než by daly normálně za provizi RK.LH
Hm, hm, hm. Při prohlídce bytu jsme zástupce realitky vyhodili ze dveří (majitelé neměli exklusivní smlouvu) a byt koupili/prodali napřímo, jen mezi sebou. Oběhal sem pár úřadů a šlo to hladce.
Zbytečně "důrazně" varujete.
krtenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fogele 9. 8. 2009 20:34

POZOR !!!! Nápad jak jednat s RK takříkajíc "obráceným" způsobem. Jedná se o to že pokud chceme koupit jakoukoliv nemovitost nebo byt atd. je zde praxe že kupující tedy ten co má peníze je zde postaven do role "ponížené" tedy člověka který musí přistoupit na podmínky RK. Ale pozor není tomu tak. Zkuste následující postup. Když chcete koupit nemovitost a pod. tak jednejte s RK takovým způsobem který je pro kupujícího nanejvýš výhodný. Běžný dnešní způsob je takový že platíte realitce peníze zálohu, pak peníze za koupi a nakonec taky provizi. To v jakém je to pořadí je ted jedno..... Zkuste jiný systém. Po jednání s RK jim řekněte že zálohu zaplatíte jedině majiteli nemovitosti i s celkovou cenou. Selsky řečeno vše budete platit Majiteli co Vám prodává nemovitost. RK je jen prostředník a jako takový může pouze sjednat obchod mezi dvěma a více partnery. Nikde v zákoně není řečeno že RK musí inkasovat peníze od kupujícího nebo prodávajícího. A to je ten háček. Takže v případě koupě vše platit s PRÁVNÍ ÚSCHOVOU PENĚZ prodávajícímu a ten pak následně vyplatí RK provizi. Tento způsob je výborný pro toho kdo chce kupovat. A boří současný špatný systém kdy kupující je nucen díky vychytralosti RK jak platit cenu tak ještě provizi. JEN AT SI PROVIZI PLATÍ PRODÁVAJÍCÍ VŠAK MÁ S RK SMLOUVU NA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ NIKOLIV KOUPĚ ALE PRODEJE.....A v tomto je celý fígl. Když chci koupit nemovitost tak si kladu podmínky já protože jsem ten kdo platí. A platím jen majiteli nikoliv RK. A majitel ten ať si z RK dohodne co chce. Tak a nakonec řeknu jen jedno že tento způsob funguje protože RK a kdokoliv jiný nesmí bránit skrupulemi vznikajícímu obchodu. Kupující chce koupit ale to neznamená že se musí cíti ponížený lichvářskými podmínkami RK navíc když RK není majitelem nemovitosti. Ta pouze umožní kontakt mezi dvěma a více subjekty pro obchod a vždy by měl platit RK ten co inkasuje z obchodu nějaké hodnoty v tomto případě prodávající. A každá RK si rozmyslí jestli přijde o kšeft a provizi od prodávajícího a nebo jestli bude kupujícího masírovat nevybíravým způsobem a lichvářskou provizí atd atd. TADY JSEM CHTĚL VYSVĚTLIT ŽE SE DÁ NA SOUČASNÉ PRAKTIKY RK VYZRÁT A ZPŮSOBY OBRÁTIT PROTI NIM. KDO KUPUJE KLADE SI PODMÍNKY. NAOPAK NE.
fogele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 10. 8. 2009 07:55

fogele: resil jsem neco podobneho, az se do toho zamichal i pan majitel RK a nejak to nedovedl, spise nechtel, pochopit. Dokonce zacal "upozornovat" i na to, ze pry "umi zneprijemnit bydleni" apod. To jsem se uz fakt musel smat. Chudak netusil, ze si ho celou dobu nahravam a jeste jsem se smichem dodal, ze se tady nebudeme predbihat v tom, kdo co umi :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 10. 8. 2009 16:24

fogele: RK se mi vysměje a namítne, že zájemců o byt/dům má desítky...
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 20:40

stanislav.stribrny: a prot nejsou rok schopni prodat byt, nebo dům?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 10. 8. 2009 20:58

no ale vysmát se mi můžou :-)

Třeba čekají na bohatého katarského prince a nechtějí prodat pod cenou.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 21:03

stanislav.stribrny: jo? a proto slevujou o 30% a více? sousedka taky prodává přes rok byt, slevili z 900k na 600k (za 2+1 po rekonstrukci bylo i 900 dobrá cena) a doteď nebyli schopní najít kupce. Jenomji pořád říkají ať slevní (a provizi má zaplatit z původních 900k).
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 8. 2009 11:30

V realitkách pracují opravdu odborníci, tohle je třeba z jednoho čerstvého inzerátu:
"vytápění dálkové na TUV"...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 11. 8. 2009 12:46

Já myslím, že zlatokopové jsou i mezi majiteli. Ten když napálí nemovitost o milion, tak to má pak RK docela těžkou práci. Je to tzv. čekání na blbce.

Kdyžtak vám sem můžu hodit pár odkazů pro pobavení - není to Praha, kde jsou podobné móresy ještě jakžtakž pochopitelné :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 1. 2010 21:41

mikicz: Pokud je to tak super koupě, jen se po tom zapráší, přeci jen 300K nevyděláš tak lehce každý den. A nebo je pravda jinde? ;-)
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 1. 2010 22:11

Jack111: super koupě to není a nebyla a ani jsem to nikde netvrdil. To o vydělání 300k nechápu. Pravda o čem? O tom, že realitka nebyla schopna byt prodat ani po 33% slevě? Nebo to, že trvali na tom, že i když prodají za 600k tak provizi chtějí z 900k? To platí pořád, akorát se mezitím rozhodli, že tu zůstanou a neprodávají to.
mikicz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka