Realitní kanceláře - nutné zlo?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lukáš Hampl 20. 4. 2005 12:40

Jaký je Váš názor na realitní kanceláře. Myslíte si že je to nutné zlo bez kterého se obchod s nemovitostmi neobejde? Využily jste někdy služeb realitní kanceláře? Jak jste byly spokojeni? Byla RK dostatečně etická. Jsou jejich provize adekvátní? :roll:
Lukáš Hampl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L!bor 20. 4. 2005 12:49

Já osobně jsem využil jednu realitku, která dnes již neexistuje. Jejich servis, ochota a služby byly skvělé. Provizní poplatek přiměřený, myslím, že jsem dostal to, co jsem chtěl a zaplatil. A zda je to nutné zlo? Nenazýval bych to zlem. Jejich databáze potřebujeme a pokud se nechceme zaobírat tím veškerým hledáním a papírováním, přijdou prostě vhod. Jen se nesmí narazit na podvodníky. Pokud chcete kouknout na naši databázi nemovistostí, prosím... http://www.finexpert.cz/nemovitosti/
Libor Kříž, šéfredaktor Computer
L!bor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanaka 20. 4. 2005 13:06

Osobní zkušenost - vybrali jsme si nemovitost, realitní makléřka domluvila schůzku s majiteli, sjednala schůzku s neinformovaným, tedy nepřipraveným právníkem, neměla ponětí o fakticky neodstraněném zástavním právu váznoucím na nemovitosti a provizi má na účtu tak jako tak.
Tohle už moje zkušenost není, ale v Anglii prý dostanete za zaplacenou provizi nesrovnatelně kvalitnější a rozsáhlejší služby. Vyberete nemovitost a pak už se jen stěhujete. Zbytek zařídí realitka. Ty české jim prý nesahají ani po paty. Víte o tom něco?
hanaka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš(smazano) 7. 5. 2005 22:19

Co si myslet o realitní kanceláři, která do své nabídky zařazuje nemovitosti, na které nemá právo k prodeji nebo přímo kopíruje nabídky konkurence, vylepuje po sloupech na černo reklamy a její pracovníci se v nových silných autech prohání bezohledně městem a chovají se jako hulváti?
Bohužel, stačí trocha té "správné" reklamy a i takové firmy mohou existovat (a nejen v prostředí realitek, viz třeba AAA :(
"Všechno má svůj smysl..."
Tomáš(smazano)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sterbovalucie 9. 5. 2005 13:16

My jsme kupovali dům přes realitní společnost a nemůžu si stěžovat. Kvalitně připravené smlouvy, žádné problémy, převod a vše kolem toho proběhlo v pořádku.
sterbovalucie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iluzzionista 19. 9. 2005 22:25

No podle me to jsou podvodnici a nicemove,kteri jen parazituji na jinych.Moje zkusenost s nekolika makleri:lzive informace,cena velmi nadsazena,prodat za kazdou cenu.Tedy des a hruza.Jeste jsem se nesetkal s poctivou realitkou.
iluzzionista

Odeslat příspěvekod františka 10. 10. 2005 08:42

to jsi měl asi smůlu. Já mám realitku. Zásadně nesděluju lživé informace, nenatahuju cenu. ono to ani moc nejde. Realitka je ZPROSTŘEDKOVATEL, tedy v naprosté většině případů nestanovuje cenu, tu si vždycky vymyslí majitel nemovitosti a většinou vůbec nedá na rady makléře, že je fakt o 50% výš, než by měl. Dále - informace o nemovitosti předá majitel realitce a ta předává dál. Většina majitelů lže.
Takže ber realitku jako zprostředkovatele, to ony investují do reklamy a tak si můžeš svou nemovitost najít na různých inzertních médiích. Mají zkušenosti s převody, vědí tedy, co zajistit, jak.
Taky chodíš třeba do bazaru si koupit auto a nepřipadá ti to jako že majitel bazaru se jen přiživuje.
františka

Odeslat příspěvekod R.Ch. 14. 10. 2005 14:30

Hm porovnáváte tady služby RK u nás a na západě, ale zapomínate že na západě jsou veškeré transakce realizovány výhradně přes RK a kdyby tohle dodržovali jak majitelé tak klienti, který se snaží obejít Rk kde se to dá, tak by trh vypadal uplne jinak...
Věřím že v brzké době probehne regulace služeb, zruší se volná živnost na rk a slušné a poctivé realitky nebudou muset trpět za podvodníky a poslouchat a číst takové názory jako já dnes tady ...

(autor je majitelem RK)
R.Ch.

Odeslat příspěvekod Michal P. 18. 10. 2005 09:54

Před 2 lety jsme kupovali byt přes RK a vše probíhalo v pohodě, RK za nás vyřídila co mohla, poradili nám se vším souvisejícím, s hypotékou, s převodem služeb apod.
Naprostá spokojenost.
Michal P.

Odeslat příspěvekod Emil Zujkáč 26. 10. 2005 14:01

ano jsme spokojeni s olomouckou realitní kanceláří, vše nám zařídily a zajistily bezpečný převod peněz za naši nemovitost. Doporučuji všem Olomoucké Profi - REALITY Sokolská 7. Emil Zujkáč.
Emil Zujkáč

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 3. 2006 13:50

Kupoval jsem přes realitku byt a nikdy více, zkušenost naprosto otřesná. Lživé informace už v inzerátu (zahrada s chatkou, při prohlídce informace od majitelů - chatku si odvezeme...), ve smlouvách, které mně poslali mailem, byly jména klientů, adresy nemovitostí, kupní ceny... (dámy v realitce netušily, že ve Wordu existuje něco jako "sledování změn"). Takže RK Kadlec - doporučuji vyhnout se velkým obloukem.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psla 9. 7. 2006 13:39

No, já jsem zrovna teď četl příběh o jedné realitce - http://prazakuv.blog.cz/0607/jak-se-v-praze-kupuje-byt
psla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiří MARŠÁLEK 18. 7. 2006 00:12

Má trpká zkušenost s Chropyňskou realitní kanceláří a s jejím majitelem p. Rybníkářem trvá od roku 2003, kdy jsem prostřednictvím jeho RK koupil dům a až dosud máme za sebou několik soudních jednání a spoustu hořkých chvil. Stále však věřím ve spravedlnost a budu se bít až do konce. Škoda jen, že se jmenovaný majitel nejmenuje Podvodníkář, mohl jsem si ušetřit některé životní zkušenosti.
Jiří MARŠÁLEK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza25 31. 8. 2006 21:45

Dobrý den panbe Maršálek,
spojte se se mnou mailem ohledně unterwasemana Rybníkáře, mám stejný problém. Díky můj e-mail: obchod_invest@centrum.cz
Honza25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fily 18. 2. 2008 23:56

zdravim, no tak moje zkusenost s realitni kancelari jako takou je primo katastrofalni :!: jednak mam zkusenosti s realitni kancelari jejiz nazev ma v obsahu tri velka A, panove maklerimi zdelily lziveinformace, ten dotycny se choval jak dobytek, psal mi vyhruzne sms z internetu a tak podobne, naslibovali buhvico, byt si ve finale mezi sebou zacali prehazovat jak horky brambor, a kdyz jsme stim dotycnym mluvily tak nam rekl ze to neni pravda nechteli na prijmout vypoved smlouvy takze docela sranda.. Pak mam zkusenost z dalsi realitni kancelari z K.V. a muzu Vam rict neco tak strasnyho se popsat neda ve finale nabidly ze prodaji nas byt za odhadni cenu a tim to konci, nebo ze nam daji tzv. exkluzivni smlouvu a az najdou kupce tak mu to prodaji za jeho cenu, mimo jine nahodou se mi povedlo do teto kancelare omylem zavolat pod jinym jmene a z jineho cisla no dotycna maklerka nas klidne jmenovala a vypravela o nasi celkove situaci takze Vam radim asi takto kupovat pres realitku ano, ale pokud chcete prodavat tak si davejte hodne velky pozor aby se nestalo to co nam. :wink: tak to jsou RK v K.V. doufam ze jen dve se takhle chovaji..
fily
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků