Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanickses 8. 9. 2021 13:34

octaviampi píše:Myslel jsem email s tim, ze mam prejit na ucet misto FPT. Taky v prehledu uctu nevidim nic zvlastniho krom toho, ze je tam uveden prodej fondu. Asi je na ne jeste brzo,

Na listu portfolio jsou otevrene pozice/uzavrene pozice/vse. Takze ja uz mam to FPT pouze v uzavrenych pozicich. Zaroven v transakcich krome prodeje penezniho fondu uz je pouze cash sweep a nasledne prevod na flatex ucet.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aaischa 8. 9. 2021 13:49

Znamená to tedy, že odesílám Kč stále na stejný sběrný účet v CZK.. A ono se to samo prevede u degira do eur?

Jde mi o to zdali to stále odchází v czk na český sběrný účet.. A konverze stále proběhne u degira za jejich pěkný kurz..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 8. 9. 2021 13:53

ano
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aaischa 8. 9. 2021 14:06

Super díky, to je nejlepší :-)
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 9. 9. 2021 08:38

tom brava píše:Řešením by byla multiměna, ale na straně flatexu a/nebo zrušení omezení na pouze autorizované účty, ale čekat něco proklientského od nich asi nelze. Naštestí už tam mám zainvestováno 30% nad max.limit EU brok. pojištění, tak nové úložky stopnu, jen jsem zvědavý, jak mě "donutí" si ten účet u flatexu zřídit.

Ale ani u konkurence to není lepší, T212 multiměnu slibovali už před rokem a dodnes ticho po pěšině.


Kolik je limit? Neplati jen pro nezainvestovany penize?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 9. 9. 2021 09:16

20000EUR na investice,
ta vyšší ochrana je právě jen na peníze na Flatex účtu..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomocici 9. 9. 2021 12:57

Limit 100.000 EUR je poistenie vkladu v banke, tj. hotovosť na Flatex účte je chránená proti bankrotu banky, ktorá daný účet vedie.

20.000 EUR limit sa týka ako peňazí tak i cenných papierov, ktoré má Degiro v úschove pre daného klienta. Tieto peniaze a papiere by ale mali byť tak ako tak, tj. s limitom či bez neho, oddelné od majetku Degiro v prípade jeho bankrotu. Veritelia Degira sa proste nemožu uspokojiť zo zákazníckého majetku. Význam garančného limitu je teda len v tom, že do 20.000 EUR chráni zákazníka pred prípadným tunelovaním jeho zákaznického majetku zo strany Degiro.
tomocici
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojta.rylko 20. 9. 2021 14:32

Aktuálně nejde vkládat EUR :roll:

For clients who already opened their flatexDEGIRO Cash Account depositing in EUR will be temporarily unavailable. We apologize for the inconvenience and work to provide you with a solution soon.
BeoPlay H6 2nd Gen
vojta.rylko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czaki 20. 9. 2021 18:07

Funguje vám vkládání z Equa bank (v CZK)? dříve bez problémů připsáno ten samý den, ale naposled jsem posílal ve čtvrtek (na ten samý účet) a stále nic.
czaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 1Anonym1 24. 9. 2021 14:39

Zdravim všechny,

Chtěl bych se jen ujistit.
Nově při založení hotovostního účtu/zrušení FPT už se na toto nevztahuje limit prodeje 100 000 Kč?

Jde mi jen o to, abych při překročení 100 000 Kč(ročně) vkladu a následné investive nemusel vyřizovat daňové přiznání jen protože to jde přes FPT.

Díky za odpověd.
1Anonym1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 24. 9. 2021 18:17

Podle mého názoru se prodej FPT počítá do prodejů cenných papírů - tedy limit se vztahuje i na tento prodej.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 9. 2021 20:13

Ano, je to realne CP s vlastnim ISINem.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1Anonym1 25. 9. 2021 07:13

ANO, FTP se počítá do prodejů cenných papíru. Ale jelikož FTP bylo zrušeno tak už to tím pádem nemusím řešit?
Letos jsi tam poslal POD 100 000, abych se vyhnul daňovému přiznání. Takže pokud to chápu správně s tímto novým hotovostním účtem můžu jít přes 100 000 a neřešit to?

Ještě jednou díky!
1Anonym1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 25. 9. 2021 07:24

Jak bylo zrušeno? Prodal jsi FPT? Tedy poslal jsi peníze na hotovostní účet?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1Anonym1 25. 9. 2021 08:22

No to se právě snažím zjistit.
Ano, převedl jsem peníze na hotovostní účet a zaškrtl jsem kolonku zrušení FPT ve formuláři o založení hotovostního účtu.
1Anonym1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků