KAM INVESTOVAT 1000 000,-

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SocPredator 8. 4. 2009 14:34

fanes64 píše:Už jsem tady několikrát napsal, že se nejedná o pronájmy ale koupě a prodej a je to naše myšlenka jak dobře zúročit volné finance. Pokud bude mít někdo zájem o toto zhodnocení ať se ozve. Jinak je to pro mě jen tlachání skoro o ničem. A v byzmysu se netlachá ale koná!

Tak si tlachej ve svém vlákně, tady investujeme 1M - stručně řečeno tvojí nabídku jsme neřešili :D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 8. 4. 2009 15:00

S-Tony: To jako majitel bytu neplatí nájem? Nemluvím o daních ze zisku, takže místo 10% se ti smrskne na 5, a to je prd.
Slávek
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfonz333 20. 10. 2009 21:57

Minulý týden jsem ulozil volný mega na ClearDeal termíňák u J&T. Mají teď všude plno bannerů, tak jste už o tom asi taky slyšeli. Když to tam člověk dá na 2 roky, má 4,5% p.a.

S investicema do nemovitostí jsou jen problémy a navíc bych potřeboval víc než mega aby to za něco stálo. Takhle to sice není moc velký zúročení, ale aspoň to je jistý a nemusím se o nic starat.
alfonz333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 10. 2009 21:59

alfonz333: 4.5% nic moc. jsou záložny, které na 2 roky dávají z mega víc...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod papshop 20. 10. 2009 22:36

Např. WPB, nyní 5,95% na 60 měsíců
Na 2 roky je to za 5,55%
na 18 měsíců 5,25%
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 10. 2009 22:57

zrovna WPB jsem měl na mysli. nebo unibon, na 18 měsíců 5.2% p.a.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gotesák 23. 10. 2009 12:03

Nečetl jsem toto vlákno celý, ale k tomu začátku-investice do vína:

http://www.investicniweb.cz/alternativy ... -investic/
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 10. 2009 13:21

to bych teda raději investoval do vinice, než do vína jako takového...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 23. 10. 2009 15:01

To vino nezatracuj. Ty neznas poucnou historku:

Kdo investoval v roce 1999 1000 dolaru do akcii Enronu, mel v roce 2002 14 dolaru.
Kdo investoval v roce 1999 1000 dolaru do akcii Wordcomu, mel v roce 2002 44 dolaru.
Kdo investoval v roce 1999 1000 dolaru do piva a v roce 2002 vratil prazdne lahve, mel 89 dolaru...
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 10. 2009 15:17

Nemy_bobes: znám ji s pivem, ale pointa je stejná... :D nic proti vínu, mám ho rád, ale nějak nechápu ten hype kolem předražených a v podstatě nepitných flašek a nazývání to investicí... To radši investuju do vinotéky, vinařství, nebo vinice.

EDIT: a co si vzpomínám, tak vína u nás nemají vratné láhve...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 23. 10. 2009 18:15

mikicz: Nemy_bobes ji zná viditelně taky s pivem ;-) - proto mu nevratné láhve od vína nevadí :-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 24. 10. 2009 09:34

Osobně uznávám pouze dvě investice do fyzických komodit a víno mezi nimi není.
Domnívám se, že pro běžného investora je rozumné investovat pouze do likvidních trhů, kde existuje dostatečně široký okruh zájemců, kteří si investiční aktivum budou chtít koupit.
Stejně tak se vyhýbám aktivům, u kterých dokáže rozeznat kvality pouze specializovaný odborník. Je tam velký problém s odhadem hodnoty - každý odborník bude mít na hodnotu aktiva rozdílný názor. To je mimochodem problém i u investičních diamantů.
U vína bych se bál i možnosti znehodnocení v čase (může se zkazit).

Takže pro mě připadají v úvahu pouze nemovitosti a drahé kovy. Ostatní fyzické investice nedoporučuji.
Nemy_bobes
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 10. 2009 11:41

Nemy_bobes: amen... diamanty se tu rozebíraly už mnohokrát a podle mě to je jenom past na blbce...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod abrak 25. 10. 2009 23:28

alfonz333 píše:Minulý týden jsem ulozil volný mega na ClearDeal termíňák u J&T. Mají teď všude plno bannerů, tak jste už o tom asi taky slyšeli. Když to tam člověk dá na 2 roky, má 4,5% p.a.

S investicema do nemovitostí jsou jen problémy a navíc bych potřeboval víc než mega aby to za něco stálo. Takhle to sice není moc velký zúročení, ale aspoň to je jistý a nemusím se o nic starat.

Já jsem to udělal taky, tj. vložil jsem mega na ClearDeal a moje důvody byly úplně stejné jako ty, co popsal alfonz333. Ještě k těm kampeličkám a družstvům typu WPB apod. Vklady jsou sice pojištěné i tam (do 50.000Euro), ale šance, že tyhle nebankovní instituce, které audituje "pan Novák", padnou je daleko větší, než že padne regulérní banka - a JT regulérní banka je...Jasně, že pak ty peníze od té padlé kampeličky dostanete, ale může to trvat až 3 roky.
abrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 10. 2009 23:38

abrak: audituje je ten samý auditor co banky a dohlíží na ně stejné ČNB jako na banky... J&T je asi stejně důvěryhodná banka, jako Cayman Bank Limited. Navíc pokud padne kampelička, tka to fond pojištění přežije, tolik peněz v něm je. Pokud padne větší banka je to v háji.
mikicz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka