Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 18. 4. 2020 19:46

Akcie Raytheon Technologies (RTX) roste a roste,
od minima do maxima na svíčkovém grafu +41%
od minima do maxima na čárovém grafu +32%

a já stále nemohu akcii koupit, protože koupím za 1.000 €, mám konto přetaženo o 2.400 €, smím přetáhnout jen o 2.800 €.
Ale není zle. Protože nejprve koupím akcii za 1.000 € na dluh v květnu, snad i za 2.000 € do června a další 4.000 € přidám
během 4 roků. Takže první rychlá investice 1.000 € bude dělat jen 1/6 celkové investice do akcie během 4 roků. Vždyť musím současně přikupovat i akcie Walgreens, Enbridge, Scotiabank, Mitsubishi Corp. za 20.000 €.
Ale snad akcie zase klesne v květnu, protože prolhaní analytici čekají letos pokles zisku 57% a den ode dne víc.
Růst zisku letos https://finance.yahoo.com/quote/RTX/analysis?p=RTX
Graf https://www.comdirect.de/inf/aktien/US7 ... ION=289920
Přílohy
RTX-candle.png
RTX-candle.png (7.57 ) Zobrazeno 3922 krát
RTX-line.png
RTX-line.png (10.36 ) Zobrazeno 3918 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 20. 4. 2020 08:49

Corona se šíří po Mexiku už mnoho let. A nikdy se na ni neumřelo. Zvláště corona light se lehce stráví. To si asi mysleli také dlouho ve Švédsku a tak zakázali pouze dovážet coronu extra.

U nás doma jsou dnes od 20.4. všechny obchody zase otevřené, ale asi jen s náhubkem. Náhubek se však nemusí používat v potravinách, drogerii a v lékárně. Pokud je obchod větší než 800 m2, smí se zpřístupnit pouze přízemní patro a popřípadě ho zmenšit ohradou s ostnatým drátem na 800 m2. Ke vchodu se dá malý počet nákupních košíků a když je lidé zaberou, další lidé musí čekat před obchodem. Je tedy omezen počet zákazníků v krámu. Je to hloupé, že obchody nad 800 m2 nesmí být otevřené celé, protože tam lidé snadno vytvoří minimální odstup 150 cm mezi sebou. Zatímco v malinkém obchodu 1-euro-shop budou lidé blíže, nebo pár sekund.

Já se samozřejmě podívám dnes do města do obchodu Kik hledat peněženku pod 5 euro a do 1-euro-shop hledat lopatičku na květiny na balkonu a koupit podložku pod myš computeru s obrazem bankovky 100 euro.
Hospody a školy jsou zavřené u nás. V jiném kraji už školy otevřeli. Ale potřebuju, aby otevřeli důchodový úřad. Protože mi podepíšou, že jsem dosud naživu a pošlu to do Prahy, odkud mi přijde najednou mini-důchod za minulých 5-6 měsíců, který použiju na nákup akcií Raytheon Tec. - RTX.
Přílohy
corona.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldapo 20. 4. 2020 20:51

Hele, neva když tu dám veřejně jednu osobní otázku?
Někde jsem tuším viděl jak jsi psal že už budeš zakládat dětem nebo dítěti jeho první akcie (možná se pletu) a k tomu nebo někde jinde jsi dával jejich roztomilou fotku. A teď ta otázka - ty jsi jejich biologický otec?
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 21. 4. 2020 02:12

Nakupovat se melo pred mesicem...

Ted se akorat ceka, kdy bude ten druhy vyplach, zda ted anebo az na podzim :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 21. 4. 2020 10:09

Ladislav 1. píše:Člověk může být se všemi svými akciemi ženatý a všechny je mít rád.
Ať už jich má člověk 20 nebo 30. Tyto akcie člověka nikdy neopustí, dokud je člověk nevykopne sám.
Být doma s akciemi je výhodnější než s nějakou zlou mrchou. Ta akcie je zticha a nic od člověka nechce.
Při nákupu každé akcie by měl člověk plánovat, zůstat s ní až do smrti v dobách veselých i v dobách zlých.

Ladislav 1. píše:A člověk ženatý s akciemi není vůbec úchylný. Ale zcela normální.


Normalita je pojem čistě subjektivní, co je pro jednoho normou, to pro druhého může být úchylkou. Totéž platí pro celé národy nebo kultury. Mění se i v čase-co je dnes normou, bylo před 200 lety zvrhlost.

Ladis, připojuji se k tématu Aldapa. Mě ale nezajímá, zda jsi biologickým otcem dětí v Asii. Spíše mě zajímá, jak jsi tam často, jestli tě ty děti berou jako otce nebo sponzora z ciziny a podobně. Určitě tě nesoudím ani neobdivuji, zajímají mě různé příběhy z mého okolí. Soused si přivezl manželku z Malaysie, ale on ji má tady doma, to chápu víc, mít rodinu tisíce kilometrů daleko neznám a zajímají mě ty myšlenkové pochody s tímto spojené.
Tak zkus napsat o své asijské rodině se stejným nadšením, jako píšeš o svých akciích ^^
Třeba někoho inspiruješ.........to je přece cílem stovek příspěvků na web o investování-aby jsi šel veřejnosti příkladem, tak třeba se ti to povede, když se rozepíšeš o tomto zajímavém tématu.
A také by mě zajímalo, co ve svém věku děláš pro pevné fyzické zdraví(strava, cvičení, mysl), protože vysedávání u grafů moc ke zdraví nepřispívá, že? Otevři se a udělej ze sebe LEGENDU. Kdybys napsal biografii o sobě, tu bych si koupil, knihy o investování jsou nudné. Ale abys věděl, že mě opravdu zajímáš, dávám sem alespoň reklamu na TVOJI KNIHU.
https://www.databazeknih.cz/knihy/akcie-a-burza-374197
Ta fotka u jména jsi ty, když jsi byl mladý?
Jsi vlastně vůbec důchodce? :hm
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 21. 4. 2020 15:17

Na 90% jistě Joe Konecny a Bill Konecny jsou moje vlastní děti.
Ale platit 2x 120 € za testy otcovství nechci, dokud chci kupovat akcie za každé euro a třeba i na dluh.
A kdybych měl jednou už akcií dostatek a zbývalo mi 120 € nebo 240 € na jeden test nebo dva testy, tak pak by to nebylo vůbec potěšující, kdybych zjistil, že Joe Konecny má jiného otce.
Možná, že polovina chudých mladých jihovýchodních Asiatek je v Evropě svému muži o 20-50 let staršímu nevěrná s nějakým mladým člověkem.
Mně se na Filipíny 11.000 km daleko už nikdy víc nechce. Třeba by mladá paní snadno sehnala za pouhých 100 € vraha, který by mě zamordoval a když by nebyla odsouzena za zaplacení vraždy, koupila by za moje akcie domek, hotel, hospodu, auto.
Crazy Pinay když pracovala v Evropě, posílala sestře peníze na školu. Pak přestala pracovat koncem září 2019 a snížila investici 10.500 € do akcií na 6.500 €, platila letenky na Pinas a zpátky, byla na Pinas celý prosinec a platila otci asi víc než 1.000 € na chatrč postavenou na prknech přes strouhu. Zřejmě je pozemek na prknech přes strouhu zadarmo. A po velkém dešti je asi strouha plná a povodeň chatrč odplaví do moře.
Já jsem na Pinas už 5 let peníze neposlal a nechce to nikdo ode mne.
Přílohy
Joe-43-a.jpg
Joe Konecny 2 starý
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 21. 4. 2020 15:40, celkově upraveno 3
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldapo 21. 4. 2020 15:27

Hezkej klučina. Já ho mít tak 120Eček není problém a ani za toho druhého dalších 120 ne... .

Btw to ani po těch všech letech (tedy nevím kolik Ti je přesně) nemáš těch akcií dostatek (nechtěl jsem napsat nad hrobem a že ta strategie moc teda nenese)? :) Resp. kolik by bylo osobně z dividend dost (i když nikdy není dost:) )? Abys to pak strkal i jinam (myslím výdělečně, pokud odhlédnu od Afriky kde investice do mnoha dětí je jakoby na důchod:) ).
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 21. 4. 2020 15:44

Na obrázku nevěsty z Manily, s dítětem, které hledají ženicha. A mých 30 dividendových akcií.
Seznamka dateinasia.com je 100% zadarmo od registrace až do dopisování a furt pryč.
Já budu možná s akciemi spokojen, když budou z nich dividendy 12.000 € čistého během roku a nebudu mít najitou novou levnou dividendovou akcii, kterou budu chtít co nejrychleji za 6.000 € až 7.000 € koupit.
Jakmile budu mít mých 5 nových akcií za 4 roky nakoupeno, každou za 6.000 € nebo 7.000 €, třeba bude zrovna po velkém dvouletém krachu kleslá akcie Microsoft na P/S < 3, P/B 3, dividendu > 3% a pak budu rychle potřebovat zase kupovat za 6.000 €.
Nyní tedy potřebuju 22.000 € na zakončení nákupů :arrow: Enbridge, Scotiabank, Walgreens, Raytheon, Mitsubishi Corp.
Ale třeba MSFT bude i za 5 let drahý, mých akcií bude koupeno dost a pojedu na dovolenou na Benidorm, Altea, Alicante, Villajoyosa, Calpe.
Přílohy
My30stocks.jpg
My30stocks.jpg (64.34 ) Zobrazeno 2027 krát
Date-in-Asia.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldapo 21. 4. 2020 16:22

Taky krasavice, přeji jim víc zabezpečovatelů z Evropy :) .

Takže kolem akcií jsi mi odpověděl hezky a věcně, což jsem ani nečekal,díky. Tedy potřebuješ cca 600 papírů za 4 roky aby jsi dokoupil na pomyslně dost a sypalo to cca 27-28tisíc měsíčně. OK, není to moc, ale moc málo taky k důchodu ne. Pro představu - kdybys to své portfolio chtěl dneska střelit, kolik to je aktuálně? A případně kolik kdy to bylo nejvíc (předpokládám dnes kvůli krizi kterou nikdo zde nečekal nejsi na maximech).
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 21. 4. 2020 16:38

Kdybych prodal dnes moje akcie, dostal bych několik milionů korun, nebo několik stovek tisíc eur.

Nejlépe se zotavila z korona-krachu akcie Johnson a Johnson.
Asi neměla vůbec žádný důvod klesat a klesla jen omylem. :)
Kdybych se dnes podíval na moji performanci, viděl bych tam: JNJ je 192% v plus.
Jenže já píšu všude, že se dívám jen na Silvestra na moji performanci.
Přílohy
JNJ.png
JNJ.png (14.04 ) Zobrazeno 1948 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 21. 4. 2020 16:57

Tak to je tedy slabota.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 21. 4. 2020 17:19

Dík, bylo to někdy při pomyslném prodeji i nad 8 míčů?
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inev 21. 4. 2020 17:28

Co se dá najít na diskuzích :-) Jinak prosím o opravu :-)


Ladislav měl loni 65 let ( ať mu slouží zdraví). Do akcií investuje dlooouho (nechci střílet, ale min.20 let? ). Pracoval a žije v Německu (nevím jak dlouho, ale asi taky min15 let? ) Nemá rád jakékoliv pojištění a ani hypotéky (je to zbytečné a drahé). Stále žije v nájemním bytě (nebo se něco změnilo?). Před pár lety (7 let? ) si pořídil "nízkonákladovou" ženu z Filipín a má 2 syny (gratuluji). Loni odešel do důchodu (tedy myslím si to). Někde jsem na diskuzi 2018 našel, že má v akciích 60 tis. EU? Nevím zda to je pravda, ale jelikož píše že by chtěl cca 12 tis. ročně z DIVI a nemá je, tak to možná cca sedí s tím co tam do dneška dal i na kredit. Jeho strategie, neoblomnost, styl vyjadřování jsou naprosto specifické a natolik odlišné, že je nepřehlédnutelný. Nevím zda má kromě akcií jiné koníčky. Napsal jedinečnou knihu. Na současného důchodce to s investicemi dosáhl poměrně daleko. Kolik taky znáte současných důchodců co jim chodí dividenda a tvoří poměrně velikou část příjmu. Takže je to svým způsobem zajímavé a mnohé to zaujme.

Ale......můj pohled na vše je tento. Mnozí zde mají o 1/4 století méně a možná i ještě míň. Už dávno bydlí ve svém a mnozí mají i nějaké ty byty, v kterých mají podobného Ladislava na nájmu, který platí jim. Mají už své děti možná i na studiích (že to je tedy balík někdy) nebo dokonce vystudované. Mají asi jinak "nákladové manželky" i děti. Samotný jejich život je občas hýřením peněz. To není žádná urážka, pouze fakt. Spousta z nich mají své investice a nedělají je tolik let. Do důchodu mají ještě daleko, ale díky investicí by do něj mohli jít už teď nebo o dost dříve. Neznám přesně situaci a vycházím z toho, co tu kdo napíše a co znám já.

Na svých stránkách má Ladislav napsáno : Proč investovat do akcií? 1) Pomocí akcií znásobit svůj kapitál a koupit vlastní byt za hotové peníze bez kreditu. 2) Odebrat se do důchodu už daleko před 65. rokem a žít z dividend z akcií. Ale nemám pocit, že by se mu něco splnilo.

Závěr : tím nechci znevažovat ani zesměšňovat Ladislava. V principu dosáhnul více něž naprostá většina obyvatel. Nic méně dle mého osobního názoru udělal v plánu některé chyby :

1. Nikdy nepoužil hypotéku jako levný zdroj peněz.
2. Neoblomně se drží své strategie, jakákoliv jiná je špatná.
3. Nikdy se nepustil do jiných investic než akcií.
4. Nikdy neuvedl žádné relevantní data,dle kterých by šlo jeho strategii porovnat.
5. Nikdy nepřizná svou chybu a trvá na svém.

Pokud jsem Ladislave něco napsal špatně, prosím o opravu a předem se omlouvám. Tímto tě opravdu nechci nijak ponižovat nebo zesměšňovat, naopak si vážím tvých nezaměnitelných příspěvků. Jde mi pouze o porovnání tvé strategie versus dosažené výsledky. Nic víc. NENÍ to nic osobního. Zajímají mě pouze fakta. Těším se na konstruktivní diskuzi.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aldapo 21. 4. 2020 17:54

Sakra, taky nemám v plánu použít hypo, pač bydlím ve svým a chalupu jsem platil hnedle a poslední auto taky hotově. Asi bych se nad tím měl zamyslet a něco si k hotovosti vzít i pak na hrb (když se něco investičního naskytne). Ale mě to stejně nedaj, tuhle mě nedali ani kreditku a to sem měl pár míčů na rostoucím kontě taky. Hold nemám systémově adekvátní příjem.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 21. 4. 2020 18:30

''''Někde jsem na diskuzi 2018 našel, že má v akciích 60 tis. EU?''''
Zde je veliká chyba.
60.000 € jsem měl zaplaceno za akcie asi roku 2005.
0d 2000 do 2012 jsem neměl 12 let dovolenou, pracoval 52 týdnů ročně, šetřil peníze a kupoval akcie.

Já chci bydlet v Mnichově. Stěhování na Costa Blanku by bylo velice komplikované.
V Mnichově jsou byty stále několikrát předražené. Několikrát předražený byt nechci kupovat.
Asi by byl byt také ošklivě předražený, kdyby ho soud neplatiči kreditu zabavil a byl ve dražbě.
V některých částech východního Německa je polovina domů ve vesnicích a maloměstech prázdná a domek nebo byt téměř zadarmo, nebo za 10.000 €. Jenže já chci bydlet v předraženém Mnichově a nechci dát všechny akcie za předražený byt, nebo být polovinu života vysoce zadlužený.
V Německu polovina lidí byty najímá, protože nechtějí dělat dluhy, nebo jen splácet auto. Rádi asi utratí všechny peníze za cestování po světě. Moorea Tahiti Bora Bora Maupiti.
Já jsem 1984-1999 utratil všechny peníze za cestování po světě: 2x Havaj, 2x Tahiti, 2x Rio, 2x Aca, 2x Kuba, 2x Hongkong, 10x USA, 10x Filipíny, 1x Kapské město, Egypt, Maroko. Nepočítám ani Martinik, Guadalup, St.Lucia, Dominika, Dominik.Rep., Kanáry, Španělsko, Itálii, Řecko, Švýcarsko, Francii, Belgii, Holandsko, Anglii, Norsko atd.
Cestovat bylo mnohem hezčí, než platit mnoho let hypotéku na předražený byt a sedět doma. A tak to dělají asi miliony lidí v Německu a proto nemají vlastní domek či byt, když ho nezdědili.
Tedy já nechci kupovat na důchod levný byt ve východním Německu ani na Šumavě, ale raději dávám důchod za nájemné bytu v Mnichově. Moje děti taky nechtějí bydlet tam, kde se byt koupí levně. Třeba se moje děti budou stěhovat za 20 let na Filipíny.
Přílohy
Moorea.jpg
Moorea
Moorea.jpg (27.31 ) Zobrazeno 3661 krát
Naposledy upravil Ladislav 1. dne 21. 4. 2020 19:15, celkově upraveno 10
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků