Nejlepší broker pro menší objemy investic

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retros1 13. 3. 2020 10:13

Zdravím, chtěl bych se vás zeptat na zkušenosti s brokery, které využíváte. Já si nedávno založil účet u XTB, jakožto dobře hodnoceného brokera, a zatím jsem investoval do jednoho ETF a jsem s jejich službou spokojen. Jediné co mě trochu vadí, je min. poplatek za uskutečnění transakce. U ETF je poplatek 0,12 %, u akcií 0,2 %, což je super, akorát je k tomu ještě stanoven min. poplatek, který musí být 256 Kč, resp. 350 Kč u akcií. Takže když chci koupit jen menší objemy tak narážím na to, že u investice např. 10000 Kč to dělá 3,5 %, což se mi zdá poměrně dost. Tím jak teď aktuálně ceny na trhu padají střemhlav dolů, bych rád praktikoval strategii kupování po menších objemech a častěji. Znáte tedy nějakou platformu, kde nemají tento minimální poplatek a je to tak přívětivější pro tento typ investování? Snažil jsem se googlit, ale vždy jsem našel jen tu procentní sazbu, tu minimální nikde neuvádí. Předem děkuji :)
retros1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inev 13. 3. 2020 10:26

Interactive brokers, ale musíš být každý měsíc aktivní. Degiro má nějaké ETF každý měsíc zdarma. Pokud to tedy ještě platí. A Lynx nemá taky špatné poplatky.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ado130 13. 3. 2020 10:54

Za mňa DeGiro. Ako píše Inev, majú zoznam ETF, ktoré nakupuješ bez poplatku. Čo sa týka akcií, priemerne platím poplatok 0.55€, takže ideálne aj pre malý objem.
ado130
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomsln 18. 3. 2020 23:54

Tak u IB je minimální vklad tuším 50k, tomu se maloobjemáři většinou vyhýbají. Pokud hledáš někoho na CP a neplánuješ tam lít nějaký větší peníze, tak bych třeba zkusil eToro. Oni už nějakou dobu nabízí fyzické akcie a ETF úplně bez poplatku - viz eToro akcie . Nejsou tam ani správní poplatky nebo poplatky za převod pozice do dalšího obchodního dne. U Degiro jsou sice některý ETF zdarma, ale u akcií platíš vždycky, tady ne.
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod masterr 14. 7. 2020 11:56

No spíš na obchodování akcií doporučil XTB, než EToro. V česku mají kanceláře a patří mezi nejlepší firmy na českém trhu, můžete tam obchodovat i české akcie a podle recenzí uživatelů XTB - https://www.jakobchodovat.cz/forex-trading/xtb-recenze a i podle mých zkušeností, se jedná o férového brokera.
masterr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 18. 7. 2020 13:27

Ohledně toho Interactive Brokers, nezměnili teď ty limity? Původně tam bylo minimum vkladu a hlavně minimální měsíční marže tuším $10/$20. Teď mi ale podle jejich webu přijde, že člověku stačí využít IBKR Lite a tam není žádný minimální poplatek ani žádný minimální měsíční poplatek. Nebo je tam nějaký problém, že v ČR nemůžeme to IBKR Lite využít?
Nyní používám LYNX, ale tohle mi přijde výrazně výhodnější.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 19. 7. 2020 00:46

IBKR Lite je standardně jen pro US klienty.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 7. 2020 09:16

retros1 píše:Tím jak teď aktuálně ceny na trhu padají střemhlav dolů, bych rád praktikoval strategii kupování po menších objemech a častěji.

retros1: Neblbni. Nepouštěj se do naivních strategií. Vyber si levný + diverzifikovaný fond. Jakmile budeš mít nějakou úsporu, tak zainvestuj % dle tvého rizikového apetitu. Zbytek konzervativně.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 19. 7. 2020 22:57

jednadva píše:
retros1 píše:Tím jak teď aktuálně ceny na trhu padají střemhlav dolů, bych rád praktikoval strategii kupování po menších objemech a častěji.
retros1: Neblbni. Nepouštěj se do naivních strategií. Vyber si levný + diverzifikovaný fond. Jakmile budeš mít nějakou úsporu, tak zainvestuj % dle tvého rizikového apetitu. Zbytek konzervativně.

Vždyť to se přeci nevylučuje. Já bych to chápal přesně tak, že si vybere levný a diverzifikovaný ETF fond, kam bude investovat po menších objemech častěji, třeba každý měsíc.

Každý tu ví, že pouštění se do spekulací může skončit špatně a tak jsou právě pravidelné investice nejvhodnější způsob investování. Nebo snad ne?
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 7. 2020 23:14

peliculiar: Menších než co?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 7. 2020 14:09

OT: co rikate na Baldwin reklamu na eToro https://youtu.be/TK3r5vxtS5Y

Ale tohle maji vymysleny dobre https://youtu.be/gpmtrWbV780 - maji nejake fee za obchody?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 25. 7. 2020 12:07

jednadva píše:peliculiar: Menších než co?

Moje představa je dejme tomu v řádech nižších jednotek (1-5) tisíc každý měsíc.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 7. 2020 12:34

Ok. O absolutní částku nejde. Ta závisí na tom, jaký máš plat. Pouze se mi nelíbí omílaný mýtus pravidelného investování, protože to je samozřejmost: pravidelně nám chodí výplata, takže pravidelně spoříme (pokud něco uspoříme).

Pokud jsi to myslel tak, že máš teď třeba 100k ve Sporoinvestu a chceš si po zralé úvaze za těch 100k koupit rizikový akciový fond, ale někde ses dočetl, že se má investovat pravidelně (postupně), tak bys měl zdůvodnit (a spočítat), proč a jak hodně se ti vyplatí investovat do akcií postupně, mají-li zároveň vždy vyšší očekávaný výnos než ten Sporoinvest, ze kterého ty peníze přesouváš. A to ti nezávidím, protože se při tom zdůvodňování a počítání dost nadřeš.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 25. 7. 2020 15:39

“ samozřejmost: pravidelně nám chodí výplata, takže pravidelně spoříme”
Nechtels napsat: pokud vsechno neprozereme? (Jako 30% tech rozumem nejmene obdarenych lidicek - drive se rikalo blbych*). To ze se ma postupne, tak to tady radil nejaky radil, bo si to nekde precetl... doma jdu význam pouze v případě, že se bojím propadu nebo mám jinou nejistotu.
____
*Allgemeines bürgerliches Gesetzbuch 946/1811 Sb. zák. soud. § 21
Kdož pro nedostatek let, pro duševní vadu nebo jiné poměry nejsou způsobilí sami své záležitosti řádně spravovati, jsou pod zvláštní ochranou zákonů. Sem náležejí: děti, které ještě nedokonaly roku sedmého; nedospělci, kteří ještě nedokonali roku čtrnáctého; nezletilci, kteří ještě nedokonali roku dvacátého čtvrtého svého života; pak: zuřiví, šílení a blbí, kteří jsou užívání svého rozumu buď zcela zbaveni, neb alespoň nejsou s to poznati následky svých činů; rovněž ti, jimž, jakožto osobám prohlášeným za marnotratníky, soudce zakázal další správu jejich jmění; konečně nepřítomní a obce. 
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 25. 7. 2020 19:28

jednadva píše: Pouze se mi nelíbí omílaný mýtus pravidelného investování, protože to je samozřejmost: pravidelně nám chodí výplata, takže pravidelně spoříme (pokud něco uspoříme).


Jak to myslíš? Co se ti nelíbí na tom, posílat např. každý měsíc 1500 kč na investování do ETF? Pokud to bude třeba Degiro zadarmo. Pokud s poplatky, tak třeba jednou za 1/4, 1/2 roku nebo za rok, dle poplatků.
Inev
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků