XTB a nákup akcíí na dlouho

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 1. 3. 2021 15:27

“ kde je větší škála stocků? ”

Na fio je (skoro) vše :-) ČNB totiž nereguluje, jako brokeri v EU, vetsinou nemaji zbrojarske firmy ani americke etf.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prochy75 12. 3. 2021 20:31

Ahoj, já obchoduju na XTB, ale ten jejich poplatek za směnu teda není tak jednoduchý, jak se na internetu píše. Všude se člověk dočte, že je to 0,5% z objemu obchodu. Ale podle tabulky poplatků xtb se poplatek za směnu vypočítává takto: "Otevření dlouhé pozice na Akcii a ETF (OMI) kótované v měně EUR na obchodním Účtu vedeném v měně USD bude předmětem měnové konverze podle Směnného kurzu XTB na základě následujícího vzorce: EURUSD ask cena * (1 + 0.5%). Krátká pozice bude předmětem měnové konverze na základě: EURUSD bid cena * (1-0.5%)."
Každopádně ani podle tohohle vzorce jsem se nikdy nedopočítal na 0,5%, většinou se pohybuji někde kolem 0,6% máte s tím někdo podobnou zkušenost? V příloze posílám jak jsem se snažil dopočítat na směnný kurz při prodeji jedné akcie googlu.
Přílohy
Poplatek za směnu.jpg
Prochy75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xixao31 6. 4. 2021 14:02

Nazdárek Všem,

chtěl bych se zeptat jestli by jste mě poradili brokera. Zatím jsem využíval demo účet u XTB a uvažuji o klasice. Jen moc nechápu zdanění. Uvažuji o akciích dividendových (jasně daň 15%) , ale na chatu mě napsali,že akcie ještě daní 35%. Čemuž moc nerozumím a když jsem se ptal,tak už na chatu neodpověděli. Zajímalo by mě,jestli nevíte jestli takto daní i ETF a každý broker. Dále jaká je minimální investice. U akcií to vidím na jednorazový nákup a poté asi dále měsíčně, u ETF bych to viděl měsíčně.Nějaký rok mám akciové fondy u ČS a uvažuji že bych to právě poslal na akcie nebo ETF. Fondy nejsou špatné,ale ty poplatky mě nějak nevyhovují ... :-) . Nějaké akcie mám,ale to jsou firemní...dobrá akce 2+1 zdarma...,ale to je jinak než přes brokera.
díky,
xixao31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmx643 6. 4. 2021 17:24

XTB s depozitáři nesdílí údaje o daňové rezidenci klientů, tím pádem depozitář automaticky strhne vyšší sazbu srážkové daně. U jiných brokerů se kvůli tomu podepisují různé formuláře, ale často taky jen na některé trhy.

Týká se to jak akcií, tak dividendových ETF.

Takže já nakupuji akumulační ETF v eurech (a účet mám vedený v eurech), kde je to opravdu zadarmo do těch 100000 EUR měsíčně. Minimální výše obchodu je 100 EUR a neumí frakce, ale na měsíční investice do ETF ok.
Na akcie asi spíš něco jiného.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 6. 4. 2021 18:05

Každé má své výhody a nevýhody, ale obecně to dost lidí má takto: české akcie FIO, americké IB/LYNX, ETF buď Degiro nebo nově bez poplatků XTB.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VVNP 7. 4. 2021 08:25

Přemýšlím, že rozšířím své portfolio brokerů. Jak psal dave_no, vidím to podobně. A jak na německé akcie? Taky FIO?
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod czpetr 13. 4. 2021 16:59

Ahoj chci se zeptat dá se použít jako druhý učet k převodu do XTB Revolut v USD?Jestli ano kolik stojí ta platba a jestli mě někdo poradí jak ju vyplnit.Dík za odpověď
czpetr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ddaveid 13. 4. 2021 17:45

Co vím tak ne. Platba musí přijít z účtu na tvé jméno a Revolut myslím přímo zakazují.
ddaveid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod czpetr 14. 4. 2021 11:47

Tak jsem to vyřešil jednoduše směnil jsem USD v Revolutu a poslal jsem to přes Paypal. Připsáno v XTB do pár minuta bez poplatků. Jen si člověk musí dát pozor na paypalu že chcete použít směnný kurz který byl v Revolutu.
czpetr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AngelaM 22. 4. 2021 12:00

Ahoj všichni, lidi, jaká je minimální částka, kterou lze vybrat z účtu? a jak se to vůbec stalo?
AngelaM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ddaveid 22. 4. 2021 21:03

Minimální částka je 1 koruna. Ale účtuje se poplatek. Tuším, že cca 10 eur. Pokud bude výběr větší než ekvivalent cca 1500 kč, tak pak je výběr bez poplatku.
ddaveid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AngelaM 23. 4. 2021 09:27

Osobně nemám s TXB dobré zkušenosti. Nalákají na takové věci jako je akční cena, analýza akcií apod., ale poplatky a spready jsou celkem vysoké! Platit skoro jedno procento za to, že na účet vložím peníze? Ve výsledku zisk z denního obchodování padne na poplatky. Prezentují to jako zanedbatelné částky, ale popravdě se vám obchodování tímto způsobem hodně prodraží. Navíc jejich platforma Meta Trader 4 není nijak propracovaná a nabízí jen základní funkce, mně osobně nevyhovuje. Možná pro začínající obchodníky, ale profíkům bych doporučil sofistikovanější platformy.
AngelaM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stepano 24. 4. 2021 07:54

No nevím, pár obchodů jsem na XTB již provedl, poplatky jsem žádné neplatil a co se týče spreadů tak je mají srovnatelné nebo lepší než konkurenční eToro nebo jiné populární platformy. Naopak co je u XTB naprd je absence velké škály zajímavých titulů napříč všemi burzami.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 4. 2021 10:19

AngelaM píše:... ale poplatky a spready jsou celkem vysoké! Platit skoro jedno procento za to, že na účet vložím peníze? Ve výsledku zisk z denního obchodování padne na poplatky.

Téměř všemu se dá vyhnout přizpůsobením (konverzi měny udělám sám) a vhodným výběrem investičních nástrojů ...

PS: Ano, jsou to omezení, ale vše má svá pro a proti.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 14. 11. 2021 13:19

Kdyz jsem resil loni brokery, XTB z nejakeho duvodu vypadlo. Ted tam vidim u ceskych akcii nulovy poplatek. Existuje krome zdaneni dividend nejaky hacek? Laka mne to jako treti alternativa k "vysokofrekvencnimu" obchodovani CZ akcii.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků