MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jisy 5. 12. 2021 11:08

Já se teď také bez problému přihlásil pomocí SMS. Že by problémy s tlf. operátorem ? Já mám Vodafone ...
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MildaŠpaček 5. 12. 2021 11:11

Má Moneta nějakou akci za doporučení nového klienta?
MildaŠpaček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 12. 2021 11:37

Z této stránky https://ib.moneta.cz/#/ logování nefunguje přes SMS.
Pokud se z nového IB po ověření přes APP přehodím do starého a odhlásím, pak se z této stránky https://ibs.internetbanka.cz/ibs/ControllerServlet přihlásím na jiný účet přes SMS.
Ze záložek se ale stránka https://ibs.internetbanka.cz/ibs/ControllerServlet automaticky přesměruje na https://ib.moneta.cz/#/ a jsem pro logování přes SMS opět v pr...

Jakou používáte logovací stránku pro logování přes SMS?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 5. 12. 2021 11:54

Já se ale přihlašuji z přesně této stránky a bez problémů ...

EDIT: Teď jsem se zkusil přihlásit z pův. přihlašovací stránky (https://ibs.internetbanka.cz/ibs/ControllerServlet) a přihlásilo mě to rovnou do starého IB , bez přesměrování ...

Jedu ovšem na WIN7, že by to mohlo mít vliv ?
Naposledy upravil jisy dne 5. 12. 2021 12:06, celkově upraveno 1
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 12. 2021 12:00

Dle infolinky má v současné době problém FF (programátoři FF údajně řeší), z jiných prohlížečů by neměl být problém - logování do IB z Chromu přes SMS funkční.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 5. 12. 2021 12:07

Jo, já používám Chrome ... jinak viz oprava mého předchozího postu.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eetg 5. 12. 2021 13:56

Možnost zrušení SU jsem nalezl jen ve starém IB. Jestlipak tu funkci přenesou i do nového IB?
eetg
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 12. 2021 15:02

Přihlášení pomocí SMS přes FF je již funkční, jisy a patriku dík za dopolední odzkoušení.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gryp 6. 12. 2021 14:44

Všem děkuju za reakce na kurz směnárny. Mimochodem jsem se bavil s podporou Monety a ptal jsem se na kurz, nacož mi odpověděli, že to nezveřejňují a že ten kurz kontrolují oproti konkurenci a upravují, aby byli nejvýhodnější. Co tím přesně myslí jsem z nich už netahal.
Gryp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gman 9. 12. 2021 10:19

Chtěl bych založit mamce ten spořící účet 2,5% pa. Má spořku a tam je to tragedie (úrok 1,5% do 200.000,-). Nejlépe on-line, ale nemá chytrý telefon. Jak ta žádost probíhá. Předpokládám že se posílají doklady a nebo je tam nějaká konference přes kameru apod.?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gryp 9. 12. 2021 11:37

K založení je samozřejmě potřeba existující účet u jiné banky. Když se registruješ online, tak vyplňuješ a v jednom kroku ti přijde SMS s odkazem na telefon. To tě hodí na stránku kde musíš vyfotit(!) dva doklady (lidi s drahými telefony mají občas to štěstí, že to vybere tu nejhorší kameru a mají problém to čitelně vyfotit). Pak ještě musíš udělat video s obličejem, že jsi to ty. Nakonec na daný účet pošleš ze svého 3 kč. Pokud vše proběhne dobře, další den bys měl mít hotovo.
Gryp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 12. 2021 11:54

Nevím, jak to probíhá přesně teď, ale zatím mi asi všude stačil sken dokladů v pdf, maximálně foto uložené v PC. Takže bych si tipoval, že to jde i bez toho, aby přímo mamka měla chytrý telefon (kombinace PC + normální tlf, případně jí pomůžeš se svým chytrým telefonem s foťákem). Ale fakt nevím, protože klientem Monety jsem roky. Navíc to tak třeba i Gryp myslel. Zkus, uvidíš, maximálně se to nezdaří a budeš muset s mamkou na pobočku.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 9. 12. 2021 12:08

Jde to i bez chytrého telefonu - na pobočce. :)
Ale samozřejmě asi stačí to založit v tvém telefonu. Moneta autorizační sms předpokládám stále umí a má je zdarma.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 12. 2021 13:17

Autorizační SMS umí, zjevně je ale upozaďuje, ale počítám, že je jen tak nezruší. Přijde mi, že nemají systém na to, aby disponenti autorizovali appkou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod friskac 9. 12. 2021 13:24

Ahoj,

dozvedel jsem se, ze Moneta nabizi nove sporak 2.5% za rok bez poplatku a podminek. Az to trochu zni moc dobre na to, aby to byla pravda. Koukal na to nekdo uz/vyuzivate?

Mam pomerne velkou hotovost momentalne u KB, kde nabidka sporicich uctu je pomerne tristni... nemluve o tom, ze me posledni dobou stve poplatek 40 Kc za vyber z ciziho bankomatu.

Premyslim, jestli by nestalo za to kompletne zmenit banku z KB na Monetu.

Muze mi nekdo poradit, zda je to kvuli tomu sporaku a jinym podminkam obecne vyhodnejsi?

Penize setrim na hypoteku, ale prave vzhledem k vyhledovym podminkam si myslim, ze jeste 1-2 roky budu mit penize u sebe, proto mi prijde skoda, aby stovky tisic hnily na ucte bez uroku - do akcii investuji, ale jen urcity pomer...

Diky!
friskac
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků