Výběr kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod miho 24. 6. 2012 10:53

Negativni zaznam urcite nebude k prospechu a pozitivni se myslim skoro nikdo nezapisuje. Veci z dotazniku budou nejaky vliv mit jinak by se na ne IMO neptali.

Zalezi na tom, jake klienty chteji; nevim jakou politiku maji
a) chteji mit klienty, kteri vzdy zaplati v bezurocnem obdobi?
b) chteji mit klienty, kteri se obcas dostanou do uroceneho obdobi?
c) chteji mit klienty, kteri jsou v urocenem obdobi nonstop a je jen otazkou casu, kdy se dostanou do problemu se splacenim?

V kazdem z techto pripadu je strategie scoringu samozrejme jina. Ja si myslim, ze o a) nemaji moc zajem a prave na tom velka cast movitych lidi se stalym zamestnanim a stabilni rodinnou situaci pohori.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod dede 24. 6. 2012 11:28

Podle mě ideální klient pro banku je, když má v záznamech korektně splacený úvěr. Tam lze očekávat, že se nechá od banky podojit. Nebýt v dnešní době zadlužený, je asi krajně podezřelé.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Z 24. 6. 2012 11:31

miho píše:Negativni zaznam urcite nebude k prospechu a pozitivni se myslim skoro nikdo nezapisuje.

Záleží o kterém registru mluvíme - BRKI a NRKI evidují vše od svých členů a je lhostejné zda splácíš nebo ne. Pokud splácíš, je tam zapsáno že splácíš, pokud nesplácíš, je tam že nesplácíš...
Další databáze provozuje Solus - v tomto kontextu má smysl "negativní" registr (jsou v něm jen neplatiči kdečeho) a "pozitivní" registr (v něm by měly být i řádně splácené úvěry, ale je v provozu teprve pár měsíců)...
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikedub 24. 6. 2012 12:50

Dobrý den,

nevíte zda lze zrušit po měsíci kreditku od Citi, poplatek 2500Kč uz jsem platil, tak doufám, že ho zaplatí. Otázka, lze na OK plus program nahlásit více kreditních karet?

Děkuji,

Mic ;-]
mikedub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 24. 6. 2012 17:40

refedr píše: GE zase nabízí kreditní kartu stříbrnou GE Money Card Plus s logem vlajky ČR, kde je vejvar 750,- Kč/5měsíců + tričko zdarma.

A ta je v akci Bene nebo ne? Nejake dalsi blizsi info?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod pan Y. 25. 6. 2012 00:03

GE MoneyCard Plus má věrnostní program bene+ (má ho MoneyCard Gold a Plus, nemá ho MoneCard Gratis, viz přehled). Tu aktuální akci na MoneyCard Plus ale na webu nevidím.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 6. 2012 07:46

mikedub píše:Dobrý den,

nevíte zda lze zrušit po měsíci kreditku od Citi, poplatek 2500Kč uz jsem platil, tak doufám, že ho zaplatí. Otázka, lze na OK plus program nahlásit více kreditních karet?

Děkuji,

Mic ;-]

Určitě. Možná bys mohl dostat i něco zpět. Někde se psalo, že by to měla být poměrná část za nevyužité období...ale třeba odpoví někdo, kdo to ví jistě.
Více karet od různých bank? Předpokládám, že ano...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vklatil 25. 6. 2012 22:20

Taky by mi hodně zajímalo jak to posuzují - žádal jsem u GE a kartu mi online zamítli bez udání důvodu. Mám stálé zaměstnání již 12 let v jedné firmě, žádné dluhy, byt ve vlastnictví, garáž ve vlastnictví. Cca 2 roky před tím jsem měl u GE spořák,kde jsem měl přes milon, kdysi i běžný účet takže měli i mojí bankovní historii. (Nikomu nic nedlužím, úvěr jsem měl cca před 10 lety u SS a byl řádně splacen)
Pak jsem žádal o CITI taky zamítnuto, tak jsem to zkusil po roce znova a to mi ji dali při přijmu 16 000Kč mi nastavili limit 12 000Kč, manželka si kartu taky udělala jak v GE tak v CITY - příjem 15 000Kč, ve firmě pracuje 2 roky a dostala limit 25 000Kč(manželka splácí úvěr ze SS tak, že by proto..?).
Teď jsem žádal u CITI o Shell kartu - přes léto by se hodilo něco ušetřit za naftu, říkal jsem si, že když už od nich kartu mám a splátky mají vždy včas tak nebude problém - žádost zamítli...
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 6. 2012 23:00

tak to naštve.. já měl KK od GE, tam jsem dostal limit 20 tisíc, ač mám ještě větší výplatu, ale platím hypo.. Pak jsem zažádal ještě o jednu v rámci založení Genius Gratis, kamarádka, bankovní poradkyně, musela nasbírat nějaké body za založení KK, ale už jsem neprošel.. Nyní po zrušení mám v IB nabídku na KK s limitem 10 tisíc.. Od citi jsem dostal v tomto měsíci KK s limetem 60 tisíc..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 26. 6. 2012 04:35

Mám dojem, že se zamítnuté žádosti o úvěrové produkty také zapisují do registru. Ve výsledku každá zamítnutá žádost přitěžuje při nové žádosti v kterékoliv bance.Myslím, že mi to říkali v RB, ale už nevím z jakého důvodu.

edit:
Kdy se dozvím zamítnutí KK Citi v druhé instanci? To pošlou dopis, email, sms nebo prostě nic nepošlou?
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gandalf007 26. 6. 2012 05:54

Měl by přijít dopis poštou, ať už s kartou nebo se zamítnutím...
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Žulda 26. 6. 2012 07:17

Mě přišel poštou asi 3. den po zamítavé SMS.
mKreditku asi nemá cenu zřizovat, co? Žádné extra výhody nemá. Tu mi v bankovnictví cpou pořád a na 75000,-
Žulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rodsten 26. 6. 2012 07:26

Já volal včera do Citi banky, jak to tedy vypadá s mou kartou, když žádost už tam je cca 3 týdny a že nemám žádné zprávy ani o schválení ani zamítnutí karty. Žádost je stále ve stavu schvalování, to jsou teda služby.... :-\
Rodsten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 6. 2012 08:33

vklatil: možná je důvod zamítnutí právě ten, že nemáš a asi jsi ani neměl žádný úvěr a proto nemáš žádný (ani pozitivní ani negativní) záznam.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod vklatil 26. 6. 2012 13:33

mikicz píše:vklatil: možná je důvod zamítnutí právě ten, že nemáš a asi jsi ani neměl žádný úvěr a proto nemáš žádný (ani pozitivní ani negativní) záznam.

Asi to tak bude, manželka, která má úvěr tak ji kartu bezproblémů schválili. Zaskočilo mě, když už mi jednu kartu Citi dala, že mi další zamítla :-|
vklatil
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka