Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 19. 6. 2009 07:06

Koukám, že tu nikde není tohle vlákno. :-(

Osobně jsem dnes UnicreditBank dnes totálně vytočený. Snad každé 2-3 měsíce jim nefunguje internet banking (IB). Nešel několik hodin předevčírem a dnes už je taky několik hodin mimo provoz. A když si na to člověk stěžuje, ani jim nestojí za to, aby se mu omluvili.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 6. 2009 07:46

Mi UCB přijde jako poměrně drahá banka v porovnání se službami, které nabízí.

K čemu jsou výběry z bankomatů UCB zdarma, když ty bankomaty člověk nemůže najít :-) .
Jediné, co je celkem slušné jsou kreditní karty.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 19. 6. 2009 07:54

Já teda IB nepoužívám denně ale funguje mi bez problému. Použil jsem to teď 4 dny za sebou a bez jediného problému. Přihlašuju se do toho ovšem normálně přes den takže nevím jestli někdy v noci třeba nedělají nějaké úpravy, ale já skutečně nezaznamenal žádný problém během posledního měsíce.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 19. 6. 2009 07:56

DoubleSix píše:K čemu jsou výběry z bankomatů UCB zdarma, když ty bankomaty člověk nemůže najít :-) .

No jo, ale hlavní výhoda třeba u konta KOMPLET které mám:
- výběr z kteréhokoli bankomatu (jakékoli banky) jen za 9,90 Kč
- vklad na bankomatu Unicredit zdarma (to používám často neboť ne vždy stihnu pobočku, vložit přes bankomat je super věc)
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 6. 2009 08:01

Taky UB zrovna nemiluju. Byl jsem více či méně "zabydlen" v obou bankách, které pohltila.
Jednak v HVB, kde jsem měl nějaké investice - dopadlo to tragicky, ještě že šlo o tzv. zaručené investice a dostal jsem alespoň to, co jsem tam vložil (i když ne tak docela, tratil jsem na poplatcích), takže ztráta byla je z tzv. "ušlé příležitosti"
A hlavně v Živnobance, která předtím, než do ní ti Italové vstoupili, patřila mezi nejlevnější na trhu. V době, kdy pro vydání platební karty banky požadovaly zůstatek na účtě a obraty, mi ihned vydala kartu s limitem 10 tisíc denně a taky jejich samoobslužná zóna byla super, daly se na tom zadávat příkazy (24 hodin denně, šlo o další "krabici" vedle bankomatu), když člověk neměl doma počítač a/nebo připojení k Internetu (což tehdy také nebylo úplně běžné). Taky neomezený počet výběrů zdarma z vlastního bankomatu (i když jich moc nebylo, ale já ho měl v pěším dosahu od bytu) nebyla úplně běžná služba.
Aktuálně mi přijde jako poměrně drahá banka. Snad jedinou zajímavostí je možnost napojit kartu na účty ve 2 různých měnách (EUR a CZK, nebo EUR a USD). Při platbě v jedné z těchto měn pak banka odečte částku z účtu bez konverze.
Doplněno: jak píše mobilman - možnost vkládat peníze přes bankomat (tedy opět 24 hodin denně) je taky super (měla i Živnobanka).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 19. 6. 2009 08:19

PatrikChrz: Mě ten vklad přes bankomat DOST zklamal. Vklad hotovosti na pobočce je zpoplatněn (prý to zaměstnává paní na přepážce a tu musí banka platit a tak skrze poplatek ji platí klient, vždyť je tam pro něj). Když jdy vložit peníze přes bankomat, stejně musím dovnitř, obtěžovat paní na přepážce, aby mi dala obálku :-) (Personál je ochotný a i poradí, jak na to.) Problém je v tom, že peníze na účet nejenže nejsou připsány ten den, ale dost často ani následující! Takže pokud nutně potřebuji doplnit hotovost na nějakou urgentní platbu, je to na nic. ... ale je to zadarmo :-/

PS: IB je stále mimo provoz!
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 6. 2009 08:25

Ruprecht001: tak to asi od dob Živnobanky změnili. Já jsem vkládal pouze jednou - na bankomatu jsem zadal kolik chci vložit, vyjela obálka, do té jsem dal peníze a nechal obálku zajet zpět. S tím zpožděním nevím, dělal jsem to pozdě večer a druhý den byly peníze připsány.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 6. 2009 09:17

UcB má jen kreditku k AXA PF. Jinak nic a i tu kartu zařídila spíš AXA. Až budou mít nějaký trhák, tak to sem hodím - ale myslím, že nebudou mít nikdy. Nejsou flexibilní, natož průkopníci.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod fikyyy 19. 6. 2009 17:43

no zrovna unicredit je snad nejdrazsi banka na firemni finance :)
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 20. 6. 2009 06:48

fikyyy: Držím je jen kvůli zahr. platbám, ostatní jsem už dááávno převedl do Fia. A nejdražší není, vycházela cca stejně jako ČSOB. Ale ten servis co klientům poskytují je snad nejslabší, co jsem kde v bance zažil. :-/
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2009 07:00

Ruprecht001: a proč na zahraniční platby nevyužíváš devizové společnosti? Popř. jestli jsou v EURech, tak si založ účet v Německu (Žitava) nebo na Slovensku (Pragobanka) a máš to zadarmo (resp. u Pragobanky zdarma a u VR Bank Zittau bez paušálního poplatku a pár centů za převod).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fikyyy 20. 6. 2009 08:36

patrik: myslis privatbanku, ne? :)
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2009 08:37

jo jasně :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 20. 6. 2009 15:15

PatrikChrz: Účet v Německu mám, ale na poplatky za zahr. platby mě to vyjce cca nastejno jako v ČR (pár centů to ani tam není, za platbu do Hong Kongu účtují tuším min 8,50 EUR), resp. v UniCredit, kde platím min. 250 Kč za transakci. Platby jsou vždy kolem 1000 USD a myslím, že bych se na o moc lepší cenu nedostal a 3-5 dní na "doručení" platby je pro mne dostačující, víc už by byla spíše komplikace a za to těch pár ušetřených korun nestojí.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2009 16:00

Aha, to jsi neuvedl, že platíš mimo Evropu, tak to je samozřejmě jiná, německé banky mají "za pár centů" platby jen v rámci EU (ale na rozdíl od slovenských i neměnové, tedy např. do Polska, Maďarska, atd).

Pokud je to v USD do HK tak tam bys u devizové společnosti jednak měl nižší poplatek (paušál 100 Kč za platbu) a jednak lepší kurz.
Jak je to u USD nevím, já platím hlavně v EUR.

Poslední platba 10. 6. částka 117,38 EUR, kurz 26,77, poplatek 100 Kč.
Ve stejný den měla Unicredit kurz 27.258825.
Takže kdybys platil 1000 EUR, byl by rozdíl v kurzu 488.825 Kč + rozdíl v poplatku (dle výše převáděné částky, ale minimálně dalších 150 Kč).

A jestli ten účet držíš opravdu jen kvůli zahraničním platbám, tak ještě započti roční náklady na jeho provoz a dohromady to už dá slušný balík :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků