Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod houghs 20. 10. 2017 13:59

Teď jsem se také dostal k obratům na kartě, skutečně všechny transakce v cizí měně jsou zúčtovány chybným kurzem, patrně deviza prodej. Bude nutné podat reklamaci, že transakce nejsou zúčtovány v souladu v VOP pro platební karty - bod 7.3.b). Reklamaci bude možné podle mě podat až po vygenerování měsíčního výpisu a pak je na to lhůta 13 měsíců. Nemyslím, že by banka měla prostor pro nějakou diskusi. Ovšem jak máme tady všichni zkušenosti, znalosti produktů a kompetentnost personálu je velmi špatná, někdy doslova katastrofální, naprostá většina zaměstnanců ani netuší jaká odchylka je mezi kurzem karetní asociace a kurzem v KL.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 20. 10. 2017 17:18

v IB už mám aspoň obě karty a dokonce výpis ke kreditce, transakce ovšem chybí.
kurz cca od 24.9. mi taky nepřijde uplne podle asociace
edit: tak uz se karty objevily i v aplikaci a dokonce i s pohyby, ovšem kurz 22,50 za dolar rozhodně není asociace
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cestak71 20. 10. 2017 17:59

Smazáno.
Naposledy upravil cestak71 dne 21. 10. 2017 10:04, celkově upraveno 2
cestak71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 20. 10. 2017 18:29

Na pdf výpisu jsou u cizí měny vždy kurzy EUR, bez ohledu jaká měna to opravdu je. Skutečný kurz je ale OK, kurz MC. Ale transakce od 7.10. jsou s kurzem špatným, tam je kurz KL jak u debetních korunových karet.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 22. 10. 2017 09:02

Netuší někdo,jak funguje připisování mil na dodatkovou KK?Příklad:já mám hlavní KK,manželka dodatkou a právě ona se Lufthansou proletí např.do Číny a zpět.Platby se připisují na hlavní,ale jak je to s mílema...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 10. 2017 09:12

Mile za let nemaji nic společného s kk. Pripisou se na mm ucet, jehoz cislo vyplnis pri chcekinu a musi byt ve jmenu cestujícího.
Mile za platbu cesty pak samozrejme dostane majitel kartoveho uctu.
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 22. 10. 2017 10:20

Aha,takže je lepší,když mají mm účet oba.
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 23. 10. 2017 19:21

výsměch klientům UCB pokračuje, tohle mi dnes prislo jako reakce na zpravy v IB:

Předmět
Váš dotaz přes Online Banking / Your question via Online Banking
Zpráva
Vážená klientko, vážený kliente,

děkujeme Vám za zaslání dotazu. Z důvodu většího množství dotazů mohla nastat situace, že stále nebyl zodpovězen. Pokud je Váš dotaz stále aktuální, kontaktujte prosím naše operátory na bezplatné Infolince 800 14 00 14, kde Vám rádi pomůžeme nebo nám zašlete Váš dotaz ještě jednou.

S úctou

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.


a co se týče kurzů KK MC, i nadále jsou transakce zaúčtovávány kurzem, který rozhodně není kurzem asociace
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubocz 23. 10. 2017 19:36

Dnes jsem kurzy KK řešil se zákaznickou linkou, o problému vědí a vyúčtování údajně bude správně
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peťo6 23. 10. 2017 19:47

Pozor, že za transakcie dodatkovou kartou k Miles and more Gold sa nepripočítali míle, takže treba reklamovať...
Ku kurzom mi napísali, že "Zahraniční transakce a jejich přepočet ověřujeme. Zatím ovšem nemáme informaci, zda je to vše v pořádku či nikoliv".
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 24. 10. 2017 07:18

Včera večer se mi nepodařilo někde zaplatit MandM kartou, respektuji, že v něčem nás podporovat nemusí.
Co nechápu je, že došlo až na 3DS a až po jeho zadání se mi platba zamítla -proč to nezamítnou hned?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 24. 10. 2017 09:54

Tak jsem si byl zrovna zažádat o zlatou KK M&M na jedné malé brněnské pobočce a byl to vážně zážitek.Slečna sice byla milá a omlouvala se,že jsem první,který u nich o tuto kartu žádá,ale jinak teda nevěděla vůbec nic.
Já si samozřejmě zřídím,pokud kreditka bude schválena,U konto premium.Co mi ale není jasné,jestli za vedení kreditky budu muset zaplatit,když ji budu mít v rámci konta zdarma(v případě,že kreditka bude dříve,než konto)To samozřejmě netušila ani ona.A konto bez kreditky nechci,proto jsem postupoval takto.Má s tímto postupem někdo zkušenost?
P.S.jinak mi mezi řečí sdělila,že vedení banky je ze současné situace zděšené a počítá s kompenzacemi klientům.Teď otázka,jestli všem,nebo jen těm korporátním...
Naposledy upravil tramin dne 24. 10. 2017 12:05, celkově upraveno 1
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brri 24. 10. 2017 10:12

Jedinou kompenzaci, kterou si dovedu predstavit vuci nam spotrebitelum, je zpetne odpusteni poplatku, coz nas, co poplatky neplatime, nemusi zajimat.
brri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 24. 10. 2017 10:57

Transakce DK v cizí měně se už opět účtují na EUR účet, takže možná ani nebude potřeba chodit na pobočku něco měnit.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 10. 2017 11:08

To by byla ta příjemnější varianta... a jak to vypadá s kurzem?
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků