Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ninaa 1. 12. 2020 12:15

hgfdsa píše:Je změna PINu nové debetky v bankomatu cizí banky zdarma? V sazebníku jsem položku nenalezl.

Zdá se, že je to zdarma https://www.unicreditbank.cz/cs/obcane/ ... konto.html
Ale stejně bych se ještě zeptala na chatu a udělala printscreen odpovědi, u téhle banky je hodně překvapení.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smartguy 1. 12. 2020 13:36

esquire píše:Delal jsem mobilitu ke Sberbank a Unicredit nauctovala 150 Kc za zruseni trvaleho prikazu. Opravdu skvela banka...


Přesně, stačí reklamovat a reagují rychle a hned poplatek vrací, stačí využít reklamační formulář na jejich stránkách.
smartguy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kurtis77 3. 12. 2020 15:35

skúšam akurát "novú" verziu Smartbanking app (mala by byť rovnaká ako už dlhšie existujúca CZ verzia) a mám pár otázok ohladom funkcií v CZ verzii:
    - chodia Vám oznámenia (push notifikácie) ohladom obratov na účte/karte ?
    - aktualizuje sa Vám widget (rýchle info o zostatku na účte?)
    - dá sa zmeniť napr: pin, limit karty a pod, priamo v aplikácii ?
    - dajú sa editovať šablóny ? (zatial ich viem len vymazať, ale napr. trvalý príkaz viem aj editnut)

toto mali byť funkcie ktoré mi customer support sluboval už rok, no nič z toho neviem spraviť. Takto mi príde "nová aplikácia" rovnako zaostala ako tá stará :/
Kurtis77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod esquire 3. 12. 2020 16:54

Dik za radu. Reklamoval jsem a druhy den vraceno!
esquire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 5. 12. 2020 08:42

Jak jsou na tom kreditky UCB při platbě v Eurech? Je kurz hodně nevýhodný? Mám kreditku UCB Visa AXA Club.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 12. 2020 10:58

MC kreditní karty měly velmi dobré kurzy - dle karetní společnosti. Visa měly o něco horší, ale žádná tragédie.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 7. 12. 2020 10:56

Vysledováváte si (zapisujete si) za co Unicredit vyplácí odměny v rámci těch akcí 1-3% za doporučení konta či zřízení konta ?
Evidentně to tam musí někdo dělat ručně, protože jednou mi připsali odměnu za dobití revolutu hned, jednou s měsíčním zpožděním (to jsem byl překvapen, že to potom dodatečně vyplatili) a nyní to vypadá, že už nepřipisují. V 10/2020 ještě připisovali odměny za twisto, teď to vypadá, že už taky nepřipisují...
Přímo v aplikaci u té odměny "Unicredit" píší, že nabídka neplatí u sázkových kanceláří, jiné výluky tam nemají..
Na druhou stranu abych byl spravedlivý píší, že odměna platí za nákupy v obchodech v ČR a v zahraničí (včetně internetových obchodů), což samozřejmě mnou uvedené společnosti nesplňují...

Jinak jsou zvláštní i počty průběžných zaevidování odměn v aplikaci.
Za září celkem 6x, za říjen 5x a za listopad 4x, vždy úplně náhodné data, tzn. že to třeba není 2x v měsíci z nákupu provedených do 15 a pak do 30(31) dne v měsíci...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 11. 12. 2020 09:25

Už mám UCB plné zuby. Chci u nich účet zrušit. Prý to jde nejjednodušeji přes mobilitu u Airbank. Aby došlo u UCB ke zrušení smlouvy, tak stačí převést korunový účet? Mám u nich totiž účet korunový, ale sami mi založili i eurový, který jsem nikdy nepoužívala...
Ludmila.Stanova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 12. 2020 09:32

Ne, pokud máš v UCB v balíčku i euro účet, tak snadno jak píšeš přes mobilitu Air pouze korunového účtu to celé zrušit nelze - stačí si přečíst příspěvky za poslední měsíc kdy se to zde řešilo. Nejen že Mobilitou korunového účtu by eurový účet v UCB zůstal, ale začali by ho zpoplatňovat, když by byl samostatně bez korunového (tedy mimo balíček Ukonto zahrnující oba). U UCB je proto pro tento balík nejjednodušší osobně na pobočce zrušit vše naráz. Navíc to je i rychlejší, výpověď pak může být klidně jen 14tidenní (přes mobilitu přes měsíc).

(Tedy abych byl přesný, i euro účet by měl jít přes mobilitu Air zrušit, ale to bys v Air musela mít také korunový i euro účet a zadat tedy mobility dvě, pro CZK účet na český Air a pro ten euro zvlášť, protože měny účtů se při mobilitě musí shodovat; i tak někdo psal, že UCB ten euro přes mobilitu moc vypovědět nechtěla, proto v tomto případě fakt je jednodušší jejich pobočka)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 11. 12. 2020 09:47

UCB jsem vypověděl zbývající € vnucený účet doporučeným dopisem na jejich centrálu v tom paláci v Praze.
Jen doufám, doufám, že tento Ústav není až takový Bordelé, že i tento doporučený dopis s výpovědí zapře...
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 12. 2020 09:53

S ověřeným podpisem? :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 11. 12. 2020 09:55

mne tvrdili, ze sa to musi zhodovat s podpisovym vzorom.
sprava cez IB nestaci LOL
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 12. 2020 09:57

Obyč doporučenému dopisu bych moc nevěřil. Zvlášť když já kvůli výpovědi i na pobočku musel 2x, poprvé se to jaksi v systému "nepovedlo", protože ho mají tak složitý (asi ne ideálně propojený pro různé typy účtů, pro FO a PO...), že i mnoho řadových pracovníků neví, přes co to zadat (při druhé návštěvě pobočky se radili hned TŘI pracovníci a prý to tedy zkusí tím jiným druhým způsobem (někde jinde v systému) a to už naštěstí prošlo.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 11. 12. 2020 10:24

Díky za odpovědi. Založit si u Airbank eurový účet a udělat mobilitu i eurového účtu u UCB se tady někomu povedlo dosáhnout kompletního zrušení účtů u UCB? Obstrukce jsou jedna věc, ale pokud to nakonec udělají, tak je to pořád jednodušší, než chodit na pobočku rušit účet. Pamatuji jak jsem rušila účet u ČSOB, nevěděli ani jak to technicky provést, to byl zážitek na hodinu a půl. U UCB rozhodně nečekám nic příjemnějšího.
Nebo počkat až budou měnit všeobecné obchodní podmínky a odvolat se při rušení smlouvy na toto? To by pak mělo jít jen doporučeným dopisem... Snad
Ludmila.Stanova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tx999 11. 12. 2020 11:46

redhaven píše:UCB jsem vypověděl zbývající € vnucený účet doporučeným dopisem na jejich centrálu v tom paláci v Praze.
Jen doufám, doufám, že tento Ústav není až takový Bordelé, že i tento doporučený dopis s výpovědí zapře...

Ja bych to asi rusil pres datovku, pak mas v ruce i presny obsah zpravy.
tx999
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků