Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 28. 10. 2017 16:37

Kurz u platby DK v cizí měně (GBP) zúčtované na eur účet.
Unicredit vyšel na ~30,5CZK / 1 GBP a např. Creditas mělo ve stejný den kurz pod 29CZK, takže tak.
V SZ mohu obratem zaslat promo kód Richee, Creditas, ING.
Navstevnik123
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 10. 2017 19:36

z aplikace opět zmizely všechny karty, možná přepočítávají ty kurzy ručně
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 28. 10. 2017 20:00

Ty jo - dneska jsem zjistil, že jsem uveden jako odesílat u příchozích plateb - nejdřív mi zatlo a myslel jsem, že jsem si omylem odjinud posílal prachy do UCB, ale naštěstí je to jen další trénink klientů.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 10. 2017 20:57

Radši to zas zabalili, že ani nefunguje přihlášení do smartbankingu.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod houghs 30. 10. 2017 17:02

Navstevnik123 píše:Kurz u platby DK v cizí měně (GBP) zúčtované na eur účet.
Unicredit vyšel na ~30,5CZK / 1 GBP a např. Creditas mělo ve stejný den kurz pod 29CZK, takže tak.

Teď jsem kontroloval přepočet výběru 20000 TWD provedený 25.10.2017. Podle kurzu MC ze dne 25.10.2017 je přepočet 562,46 EUR a přesně tato částka byla 27.10.2017 odečtena z euroúčtu. Takže kurzy na debetních kartách by měly být OK. Uvidíme za dva týdny jak to dopadne na těch kreditkách.
houghs
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 30. 10. 2017 17:41

To jsem zrovna potřeboval vědět. Potřebuju vybrat 20 tis. THB a nerad bych se nechal obrat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 30. 10. 2017 19:33

Já mám podle https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html 25.10. kurz libry 1 GBP = 1.125776 EUR a UCB počítalo s 1.189643
Tedy UCB v mém případě = +5.7% proti kurzu MC.

-- 30. 10. 2017 19:00 --

Už jsem asi přišel na to, jak to počítají:

1) Částka v GBP (nebo jiné měně) se převede kurzem UCB deviza prodej na CZK
2) Tato částka v CZK se převede kurzem UCB deviza nákup na EUR

Tedy např. 27.10. nákup 1 GBP vychází:
1 * 29,565 = 29,565 CZK
29,565 / 24,852 = 1,189642684693385 EUR (což je přesně kurz, který započítali)

Takže nákup debetní kartou z EUR účtu v jiné měně = dvojitá konverze měn (GBP -> CZK a CZK -> EUR).

Mám to zkusit reklamovat nebo tento způsob zúčtování z platných podmínek opravdu vyplývá?
Trochu se v těch formulacích ztrácím, ale řekl bych, že je to v rozporu s tučně zvýrazněnou větou - kurz kartové asociace v mém případě vůbec nepoužívají. Poradí někdo?

7.3 Způsob účtování zahraničních transakcí provedených kartou je realizován dle pravidel kartových asociací:
a) Částky transakcí provedených debetní kartou se účtují na vrub takového připojeného účtu, jehož měna je shodná s měnou transakce. Pokud takový účet není ke kartě připojen nebo na daném účtu není dostatek disponibilních prostředků, transakce se zúčtuje na vrub účtu, který je označen jako primární připojený účet. Pokud není dostatek disponibilních prostředků na primárním účtu, bude transakce zúčtována na vrub dalšího připojeného účtu v řadě. Transakce prováděné v cizí měně jsou na Kč převáděny podle kurzu deviza prodej a transakce prováděné v Kč jsou na příslušnou cizí měnu převáděny podle kurzu deviza nákup. Je-li však některý připojený účet veden v měně příslušné kartové asociace, převádí se částka transakce do této měny dle kurzu této asociace. V případě, že měna transakce není uvedena na kurzovním lístku banky, jsou transakce převáděny do měny a dle kurzu příslušné kartové asociace. Je-li následně v závislosti na měně připojeného účtu zapotřebí další konverze, převádí se částka na Kč podle kurzu deviza prodej a následně z Kč do příslušné měny podle kurzu deviza nákup. Transakce jsou vždy převáděny do kurzů platných v den zaúčtování transakce.
Navstevnik123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 30. 10. 2017 21:16

Já to chápu tak, že když je měna asociace EUR, což v případě karty MC je, tak by měla být částka v EUR přepočtená kurzem asociace účtována přímo z účtu EUR. Těm podmínkám nerozumí ani sami pracovníci banky, a pokud rozumí, stejně si ten jejich kolabující systém udělá, co chce.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 30. 10. 2017 21:40

Chápu to taky tak a do nedávna to tak i bylo.
Podle podmínek je dvojitá konverze uplatněna "Je-li následně v závislosti na měně připojeného účtu zapotřebí další konverze" - což potřeba je, když částku první přepočítali na koruny. Jenže pokud by dodrželi to, co říká zbytek těchto podmínek / tučně zvýrazněná věta, tak by transakci na koruny převádět vůbec neměli a žádná další konverze na eura by tak na eur účtu neměla být zapotřebí.

Reklamaci jsem jim poslal, ale kdy a jestli vůbec na ni odpoví, toť otázka. Určitě jich teď budou mít dost. Každopádně si teď kurzy hlídejte a reklamujte ;-)
Navstevnik123
Diskutér

Odeslat příspěvekod houghs 30. 10. 2017 22:59

Ten případ s tou librou odpovídá účtování debetní kartou VISA napojenou na euroúčet. Z toho důvodu také měníme ve firmě poslední čtyři VISA karty na MC. Měnou kartové asociace VISA je dolar, u MC je to euro. To co platí u MC na EUR, platí u VISA na USD.

Na rozdíl od retailu jsou business VISA karty běžně nabízeny - VISA Advantage, VISA Business a VISA Gold.

Pokud ty libry byly takto opravdu účtovány MC debetkou proti euroúčtu, na reklamaci to rozhodně je. Pokud je to VISA karta, je to v pořádku.
houghs
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 30. 10. 2017 23:44

Je to debetka MasterCard na EUR účtu. Přes 2 roky to fungovalo jak má, až teď je problém a nic jsem neměnil.
Dám vědět jak to dopadlo, až se UCB vyjádří. Předpokládám že ostatní tedy mají kurzy ok, když nikdo nic neříká.
Navstevnik123
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarKom 31. 10. 2017 11:23

Omlouvám se za neznalost, ale neví někdo, jestli když kreditku Miles&More přebiju, lze tu částku v zahraničí vybrat aniž by docházelo k úročení?
MarKom
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 11. 2017 12:14

Neví někdo na základě čeho si účtují úrok -0,10 Kč když na účtu je víc než 700 Kč ke konci mesice, neproběhl ani odečet a přičtení poplatku 499 Kč ? Účet je každou chvíli v plusu
Dnes se opět nejde přihlásit a na infolince mi to tvrdí ze má spadly systém taky. A že prej stačí na okamžik být v mínusu, což ani jednou se mi nestalo když si tam nechávám peníze s kterýma neoperují. Takhle to udělat u 500 tisíc účtu tak ma banka zdarma 50 000 za nic.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 1. 11. 2017 14:34

Ty to máš aspoň v korunách, ale já mám na CZK účtu občas mínusový zůstatek v dolarech.
Navstevnik123
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 11. 2017 15:14

Tak to je ještě větší mazec a vysvětlil ti to někdo jak je to možný?
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka