Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 4. 8. 2020 10:12

xls píše:... a ostatní věci jsou u UCB naprosto nepoužitelné.

-povinnost dělat obraty, točit peníze - to mě točí
-povinnost udělat platbu kartou - to mě točí
-povinnost poslat jednu platbu - to mě točí
-zpoplatněná platba EURama - to mě točí
-nemá okamžitou platbu zdarma (u mnoha bank rozšířené) - to mě točí
-nemám data, tak ani do IB se nepřihlásím
-italský look a přístup
A když si nebudou plnit povinnosti, tak dostanou jeden z nejtučnějších poplatků za (u)"vedení" 200 Kč/m.
No doporuč takovou předpotopní banku někomu blízkému... :-[ 8-S
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 4. 8. 2020 11:34

Já to mám asi jednodušší: slušné cestovní pojištění za obrat je pro mě zatím přijatelné. Jinak je ta banka nepoužitelná, po přechodu na Visu se stane nepoužitelnou i karta.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod prvocisla 4. 8. 2020 23:40

Otázka je že či existuje Slovenská Banka? , ktorá vydáva bezplatne mastercard a využiva kurzy MC? Doteraz unicredit asi bola jediná. Určite viem že ČSOB,MBank, 365.Bank/Poštová Banka, SLSP ani Tatrabanka to určite nie sú...
prvocisla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 5. 8. 2020 10:13

V souvislosti se Slovenskem mě napadá, jestli to tam taky u karet Visa přepočítávají u všech přes USD?

1) Tj. mám EUR účet, chci vybrat EUR - tak to přepočtou na USD a pak zpátky na EUR? Nesmysl.Přitom s českým EUR účtem by to mělo fungovat stejně.

2) Mám EUR, chci vybrat THB. Přepočte se to mizerným kurzem banky na USD a pak kurzem Visa asociace na THB?
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 8. 2020 12:20

1. Z EUR účtu se strhnou € v obou bankách.
2. Áno, použijí zlodějský jejich kurz eur/usd a poté usd/thb visa asociace,resp v opačném pořadí.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 8. 2020 12:45

Díky.

Koukám, že UCB má spread na USD vynikajících 7,26 %, když se k tomu zohlední další kurzový rozdíl asociace (vypadá to, že cca 0,28 %) + 220 THB poplatek bankomatu, tak při velkém výběru 20 tis. THB vyjdou poplatky celkem na 5 %. To už se prudce vyplatí jezdit s hotovostí, případně nějakou slušnou kartou, ale UCB to rozhodně nebude.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas999 5. 8. 2020 17:30

Podstatne je to čo je uvedené vo VOP a nie to čo povedal nejaký (možno) neschopný operátor call centra.
Vo VOP (SK UCB) je jasne uvedené, že zuctovacia mena je EUR.

Mastercard s kurzami asociácie má na SK ešte myslím Prima Banka a OTP Banka
Tomas999
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 8. 2020 20:22

Tak na SK pouziva, resp. bude pouzivat UCB VISA kurz asociace v EUR?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 5. 8. 2020 23:01

Jestli to správně chápu, tak slovenská UCB, která jediná měla čisté MC €-kurzy bez poplatku za výběr z ATM všude v kombinaci s vedením účtu (resp. obrat €400/M) a SEPA zdarma, pošle okolo 25.10.2020 všem VISA kartu, která starou MC okolo 25.12.2020 zabije.
VISA má v 85% případů horší kurz než MC, na obrázku USDCDN od 6-2019 do 6-2020 :
MC-Visa-Exchange-Rates-Compared-to-Bloomberg.png

jen příklad:
04.08.2020 ECB 86.7275 ~ MC 86,0857 (-0,74%) ~ VISA 85,3066 RUB (-1,638%)
misc.firstdata.eu/CurrencyCalculator/fremdwaehrungskurse/calendar
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kurtis77 15. 8. 2020 15:18

slavo963 píše:Tak na SK pouziva, resp. bude pouzivat UCB VISA kurz asociace v EUR?

Info od zamestnankyne ktorá predo mnou volala na kartové oddelenie - bude sa využívať kurz asociácie VISA EUR.
Takto je to uvedené aj v aktualizovaných dokumentoch ku kartovým produktom na ich stránke. Samozrejme ak je hlavný účet v inej mene ako EUR tam sú medzikonverzie :-| .
Kurtis77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigzachod 15. 8. 2020 18:15

Už někomu vyplatili tu 1% vratku z platby kartou? účet jsem založil v červnu, udělal jsem již v červnu platby kartou a ještě jsem nic nedostal...,
Odměny budou vypláceny měsíčně, vždy za nákupy za celý uplynulý měsíc a vždy do 15. dne
druhého měsíce, za který odměna náleží (například za nákupy v měsíci červenec bude odměna připsána do 15. 9. 2020 atd.).
čekal jsem, že za platby v červnu, mi to bude připsáno tedy do 15.8. což se nestalo, proto se ptám, jestli už někomu něco vrátili nebo je chyba u mě?
bigzachod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 8. 2020 20:49

slavo963 píše:UCB bych nedoporučil ani nepříteli. Konečne jsem se jich zbavil.

Náhodou, na kapesné 100Kč měsíčně za založení a používání účtu je skvělá, ted mi vyplatila už 13. platbu 100kč, jsem zvědavej zda bude i 14. atd. :D :D :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 8. 2020 21:41

Vyplácejí jich běžně 13 (asi jednu do rezervy :) ), měl jsem to na konci minulého roku stejně a nebyl jsem dle info odsud první. Tedy čtrnáctou už téměř jisté nečekej - i když v UCB není nic jistého...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 16. 8. 2020 07:16

Samozrejme, kdo zalozil kuli bonusu nic nenamitam, ale pote hned zrusit :-D
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod baron84 16. 8. 2020 08:34

bigzachod píše:Už někomu vyplatili tu 1% vratku z platby kartou? účet jsem založil v červnu

Mně řekli, že bonusy se začínají počítat od prvního dne následujícího měsíce po založení
baron84
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka