J&T banka, CLEAR DEAL, ano nebo ne

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 13. 4. 2020 10:57

suram píše:Aha. A jde tedy i ten zůstatek 3000000 Kč použít k nákupu akcií?

ano, je potřeba mít 3 miliony v rámci banky, ale je jedno v jakém produktu ... pokud chvilkově (výkyv ceny fondu, akcií atd.) celkový zůstatek klesne, tak je to v pohodě, kdyby to bylo delší dobu, tak nejdříve banka slušně upozorní, v pozdější fázi začne účtovat ten poplatek za vedení
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 13. 4. 2020 11:50

Je tu nakupování a držení akcií nad 3 miliony poplatkově levnější než u FIO?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 13. 4. 2020 19:24

ano, je to levnější i než easy-click na RMS systému u Fia, ale JT má přístup jen na BCPP ... zahraničí lze u JT obchodovat taky, ale poplatková struktura (% z objemu, ale docela vysoká minimální výše) je dělaná spíš na větší obchody
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 13. 4. 2020 19:43

A dividendy také připisují rovnou na účet u banky jako je to u FIO? Když mám nakoupené akcie u FIO, můžu je převést k JT?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 13. 4. 2020 23:23

obecně = převod každého ISINu je snad vždy zpoplatněn (cca do tisícovky) - platí se u brokera odkud se odchází, přijetí u nového brokera je většinou zdarma

typicky nemá smysl akcie převádět, většinou je vhodnější akcie u nového brokera nakoupit a hned u starého brokera prodat (za kupní cenu + poplatky), tím spíš pokud jde o menší částky ... převod je vhodný jen třeba krátce před splněním daňového testu + možná jiné netypické situace nebo obavy z volatility (v mém případě jsem zkrátka začal nové akcie nakupovat u JT a u předchozího brokera čekal na prodej dle původního plánu a pak jen přesouval hotovost)

ale toto už si musí každý vyhodnotit sám (dle počtu ISIN, objemu, strategie, ...)
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bohy 16. 4. 2020 14:25

Zakládal jsem dva TV , jeden přes BÚ a druhý přes sběrný účet ,peníze dorazili 14.4.2020 a JT založila oba TV 14.4.2020 teda ještě s vyššími úroky.
Žádné zdržování, chválím JT :)
Bohy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jurabike 25. 4. 2020 23:25

Pokud budu mít na JT Bank např jen jejich JT MOney v výši menší než 500 000kč,dojde také k nucenému zrušení účtu?
(Veškeré investice a peníze byly použity na nákup nemovitosti a tento jediný fond tam zůstal).
jurabike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TnT2 26. 4. 2020 01:14

Ne, sám to tak mám přes tři roky.
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 16. 5. 2020 08:45

Malé zrychlení provádění platebních příkazů od 15.7.
Odchozí CZ zadané do 11:00 D+0.
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CZ4R 21. 8. 2020 19:39

Někdo aktuální zkušenost s J&T? Láká mne úrok 0,9% a postupný vstup do světa investic. Jaké jsou podmínky pro spořící účet? Musím s nimi hned začít investovat?
CZ4R
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 8. 2020 21:09

Vše v pohodě, k investicím tě nikdo nenutí, ale ja u nich mám jen termínovaný vklad.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 8. 2020 21:18

CZ4R: Neni to sporici ucet, ale vklad s 1 denni vypovedni lhutou, cili penize by melo jit vybrat az druhy den - zatim jsem nezkousel vybirat. Jinak na ten vklad je pridavat a ubirat penize, jen musis vedet ze to existuje a kde je to v IB. Zjisteno na bezne infolince, kde mi po chvili cekani a poslouchani melodie hned a srozumitelne poradili, coz se mi casto nestava, vetsinou je reseni veci po telefonu k nicemu a za trest. 2 stejne vklady zalozit nejde. Pokud u JT nemas historii, musis vlozit alespon tech 500 000. Nikdy me do niceho nenutili, mel jsem u nich terminovane vklady a ted ten s 1 denni vypovedni lhutou. Jinak jeden jejich dluhopisovy fond pred casem zvitezil v porovnani techto fondu a to dost vyrazne, tak snad jeste neztratili snahu neco delat, jako jine fondy.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vladimir99 22. 8. 2020 09:11

Výběr funguje tak jak má. Jeden den dáš výpověď a druhý den peníze odcházejí.
Vladimir99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod berta21 24. 8. 2020 08:01

Co jsem se tak koukal na konkurenci, tak to JT vypadá pomalu nejlíp. Plánuju si založit účet u nich a vložit tam těch 500K. Lze to pak nějak rozdělit a třeba 300K dát na termínovaný vklad na rok s 1,4 % a zbytek nechat na tom vkladu s 1 denní výpovědní lhutou za 0,9 ?
berta21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noxik 24. 8. 2020 10:05

berta21: Podle me to nepujde, prvni vec musi byt za 500 000Kc, jinak to nezalozi. Alespon to tak byvalo, ze prvni vec byla za tuto castku, dalsi uz klidne za mensi.
Noxik
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka