Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 17. 4. 2021 13:03

Předpokládal jsem, že mně nějakým informačním kanálem přijetí výpovědi potvrdí s udáním data zrušení účtu, nic víc, nic méně, což se nestalo. Proto ty opakované pokusy s výpovědí jinými komunikačními kanály. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 4. 2021 21:17

Dnes se konečně stalo, došla akceptace výpovědi s udáním termínu ukončení BÚ EUR, ale až na poslední pokus o výpověď s vyplněným podepsaným a oskenovaným formulářem zaslaným e-mailem.
Na dřívější pokusy - výpověď s vyplněným nepodepsaným formulářem zaslaným před datovou schránku, ani na vyplněný nepodepsaný formulář zaslaný přes vlož můj dokument v IB (na popud rady z banky sdělenou přes e-mail) banka nereagovala.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 20. 4. 2021 10:04

xls píše:Ano, Equa mě nikdy výrazně nezklamala, spíš příjemně překvapila, z IB i služeb docela příjemný dojem. Budiž jí země lehká!


Mě také výrazně nezklamala :-) :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 4. 2021 13:33

Přidávám se k těm co jich Equa bank výrazně nezklamala. I když nějaké problémy s ní byly, ale ty bývají ve všech bankách. Nehodnotil bych ji jako super banku, ale nebyla nebo prozatím stále ještě je to dobrá banka.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 4. 2021 18:21

MirekM. píše:Byl jsem opět moc rychlý a převedl úroky ze SÚ před stržením daně z úroků a tím pádem SÚ vynuloval. Záhy mně došla hláška o neprovedené platbě na SÚ ve výši daně z úroků. Částku na daň z úroků jsem obratem na SÚ vrátil. Kdy dojde k novému stržení daně z úroků? Nebo mě Equa ukřižuje zaživa? :-)

Rád bych zrušil i SÚ, když jsem si již nacvičil zrušení BÚ EUR. Jelikož si ještě nestrhli nestrženou daň viz výše, netuším jak to udělat, aby mě za několik let berňák nenatahoval za cca 16 Kč. Dle dotazu na infolince si úroky znovu strhnou, ale zapomněl jsem se zeptat, v které pětiletce to bude. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 4. 2021 20:59

Mě tedy výrazně zklamala prodejem svých klientů do RB systémem o nás bez nás. :-(
Na infolince jsem nabyl v současné době pocitu po nás potopa.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 22. 4. 2021 23:10

Se nedivím, měla nechat klienty o prodeji hlasovat? To přece nedává smysl.

A zaměstnanci, kteří se slušnou pravděpodobností přijdou o práci, asi nejsou kdovíjak motivovaní…
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 4. 2021 04:24

MirekM. píše:Mě tedy výrazně zklamala prodejem svých klientů do RB systémem o nás bez nás. :-(
Na infolince jsem nabyl v současné době pocitu po nás potopa.

:D Nezdá se Ti představa, že akcionář se bude ptát klientů na to, komu může prodat svůj majetek, poněkud zvláštní, resp. absurdní?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 4. 2021 10:00

Prodali to tomu kdo jim za to nabídnul asi nejvyšší cenu. Klienti nejsou majitele banky a proto o tom komu se banka prodá nemůžou rozhodovat. Nám klientům se to může nelíbit, ale nic s tím nenaděláme. Nyní bude záležet co nám RB nabídne při ukončení Equa bank a můžeme se pak rozhodnout jestli na to přistoupíme a nebo se jim na to vykašleme a bankovní aktivity přesuneme jinam.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 23. 4. 2021 10:59

Pokud člověk chtěl být klientem RB, tak si tam založil účet rovnou a nebral by to oklikou přes Equa... Holt mně ze 3 bank zůstanou 2 a Raiffka mezi nimi fakt nebude.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 4. 2021 13:54

O nás bez nás: Equa také mohla těsně před prodejem nabídnout svým klientum možnost okamžité výpovědi všech produktů, jako při změně Obchodních podmínek.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 4. 2021 14:59

Vždyť to bylo jasný, jak to skončí. Vypověděl jsem to pro 2 lidi před měsícem a něco, dokud to bez problémů šlo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 23. 4. 2021 15:23

MirekM. píše:Equa také mohla těsně před prodejem nabídnout svým klientum možnost okamžité výpovědi
Klienti klidně účet můžou zavřít, a ve výpovědní lhůtě banka změnit podmínky k horšímu nestihne. Proč by okamžitá výpověď byla podstatná? Buď je ten účet aktivně používaný, a i klient potřebuje nějaký čas na uspořádání věcí, nebo leží prázdný, a je to jedno, ne?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod sudowodo 23. 4. 2021 15:32

MirekM. píše:O nás bez nás: Equa také mohla těsně před prodejem nabídnout svým klientum možnost okamžité výpovědi všech produktů, jako při změně Obchodních podmínek.


Já se omlovám, ale už vám to tu říkalo několik lidí. To vaše "O nás bez vás." je naprosto absurdní. Copak vy jste akcionář? Určitě vás to ještě nějaká ta akvizice v životě potká. Nechápu ten povyk kolem toho, není to nic nového. Měl byste být rád že ta banka třeba nekrachuje, i když při dnešním pojištění vkladů to je taky jedno.
sudowodo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 4. 2021 18:58

sudowodo píše:Měl byste být rád že ta banka třeba nekrachuje, i když při dnešním pojištění vkladů to je taky jedno.
Některým to možná jedno může být, ale pro většinu lidí to jedno asi nebude. Krach banky přichází asi docela rychle ze dne na den a neoznamuje se třeba půl roku dopředu tak aby se klienti mohli na to připravit. Peníze z pojištění vkladů se po krachu banky asi nevyplácí hned na druhý den a předpokládám, že klient o ty peníze pokud je bude chtít získat bude muset asi někde nějak požádat. Klientům takový krach banky může způsobit problémy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků