Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Leonos 13. 5. 2020 20:03

Fox21 píše:Lafayette16
Počkej pár dní, až se zařídí banky okolo. EQUA přijímá od 7.5, ale banky kvůli tomu neprovádí obratem zásahy ve svých systémech. V prosinci to trvalo některým až 14 dní. Kupodivu většina bank s okamžitou platbou už má nyní ohlášenou odstávku v následujících dnech, což nemusí souviset, ale můžou do svých plánovaných aktualizací tuto podporu přidat.

To je blbost. U všech těch předchozích bank se to prostě hromadně spustilo ve chvíli, kdy byla připravena banka, která se do systému nově zapojuje. Nečekalo se, až to postupně zavedou všechny ty banky, které už se do systému zapojily dřív. Není k tomu potřeba žádná odstávka, jenom se čeká, až to Equa otestuje. A klasicky zase nabírá zpoždění.
Leonos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fox21 15. 5. 2020 12:46

Hloupost je, že píšou na některých webech, že to pojede ve středu. Paní Dvořáčková by si mohla zavolat na příslušná oddělení a poskytnout příště přesnější informace do médií. Třeba to ale chtějí stihnout do konce týdne, když právě probíhá od 12h u Equa bank neplánovaná technická údržba bez výpadku/dopadu na koncového zákazníka. Rozebírat tady interní technické záležitosti bank nemá smysl. Moje chyba, nechal jsem se unést.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 5. 2020 14:34

Tak v mobilní aplikaci je stále uvedený u SÚ HIT úrok 1% s bonusem a to i přes to, že mi před více jak týdnem odepsali, že "Kolegové již o situaci ví a pracují na nápravě.". Asi to nebylo myslené vážně a na nějakou opravu se vykašlali když za necelé 2 měsíce už to opravovat nebude třeba.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 15. 5. 2020 21:52

I kdyby to nechali na tom 1%, tak kolik z uživatelů si dokáže přesně spočítat úrokovou sazbu na účtu, kde se finance pohybují nahoru dolů ?
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 5. 2020 22:28

dala67:
Asi jen málo kdo z nás si to dokáže přesně spočítat. To ale neznamená, že by si snad mohli nás takto dovolovat klamat s tím, že stejně si to málokdo dokáže přesně spočítat nebo si ne každý dá tu práci aby to počítal. Uvidíme na začátku června jak to nakonec s těmi úroky bude. Snad se najde někdo kdo si dá tu práci a spočítá si to jen tak pro kontrolu.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 17. 5. 2020 16:51

Chci se zeptat, zda Vám funguje (kdo plníte počet plateb kvůli lepšímu úročení) dobíjení kreditu na Alze ? Každý měsíc jsem dobíjel 3x1 Kč a vždy bez problému a tento měsíc se mi nedaří dobít Alza kredit žádnou z bankovních karet (zkoušel jsem Equa, Airbank, Sberbank, Curve). Normálně mě to pustí zadat údaje z karty a když dám zaplatit, tak se mi objeví, že platba se nezdařila. Musel jsem tedy dobít kredit na Leo express. Ještě se zeptám, kde jinde se dá dobíjet účet po 1 Kč ? Napadá už mě snad jen regiojet...
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 5. 2020 19:19

hannys85:
u Alzy kredit nedobíjím, ale napadá mne, že pokud nějací chytráci tam dobíjí kredit po 1 Kč tak se jim to nemusí líbit a takové z jejích pohledu nesmyslné dobíjení mohli začít blokovat. Jinak to je až takový nepřekonatelný problém s tou kartou alespoň 3x za měsíc normálně zaplatit v obchodě za nějaký nákup a musí se proto dělat až takové šaškárny?
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 17. 5. 2020 20:45

Tak rohlík si kvůli toho kupovat nebudu a na větší nákupy prostě používám vrácecí kreditky. Když si to člověk spočítá, tak to už je: 5x Sberbank + 3x Equa a nedávno ještě 3x Airbank (teď už se to kvůli úroku nevyplatí) a to jsem možná ještě na něco zapomněl...
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 17. 5. 2020 20:58

Airbank 5x.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 18. 5. 2020 08:31

Mne dobijeni funguje normalne...
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 18. 5. 2020 19:53

Equa už se Vám asi taky brzy nevyplatí. Od 1.7 snižují dle sazebníku HIT i MAX na 0,2%. Pokud tam nezůstane nějaký bonus.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 5. 2020 22:54

Udělal jsem (pro splnění podmínek kvůli úroku) 2 platby kartou ve výší několika haléřů (třeba 6). Po třech týdnech čekání na zapčtování se blokace zrušily a peníze se připsaly zpátky do disponibilního zůstatku.
Několikahalířové platby kartou nestojí Equa bance za strhnutí? Musím udělat ještě 2 platby.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 5. 2020 23:36

Lafayette16:
Pro bonusový úrok na spořícím HITu se počítají zúčtované platby a musí jich být minimálně 3. Na výši těch plateb nezáleží. To jestli se platba zaúčtuje asi nezáleží na bance ale na obchodníkovi kterému se kartou platí jestli si tu platbu nechá strhnout z účtu nebo ji zruší.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 5. 2020 00:20

Tak pravda, možné je, že obchodník se na to vykašlal, ale proč by to dělal?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 5. 2020 00:42

A co jsi těmi platbami kartou ve výší několika haléřů platil, pokud to můžeš prozradit? Pokud to bylo dobití nějakého kreditu takovou částkou a to ještě 2x tak si dovedu představit, že to mohlo být považované jako nesmyslné platby a tak příjemce platby to zrušil.
vlazy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka