FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 26. 4. 2016 15:24

vpe:
Donutit lidi, aby zaplatili 1,50, se mi zdá dost směšný důvod. Většině lidí je naprosto jedno, jestli odeslané peníze dorazí dnes nebo zítra. Těm jako vy to evidentně jedno není a proto odejdete do jiné banky, takže nevím, koho tohle může donutit zaplatit těch 1,50.
Jak to funguje, vysvětlujete hezky, ale to nejpodstatnější tam chybí. A to, proč to tak dělají. ČNB podle vás kvůli takové prkotině nebude měnit zákon, tak proč to řešíte vy, když je to podle vás prkotina?

Franklin:
Co vás na minimálním zůstatku může nasírat, mi uniká. Jakože byste tu stovku chtěl mít raději na spořáku, kde by se ročně o padesát haléřů zhodnotila?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilik 26. 4. 2016 15:41

radecekh píše:Franklin:
Co vás na minimálním zůstatku může nasírat, mi uniká. Jakože byste tu stovku chtěl mít raději na spořáku, kde by se ročně o padesát haléřů zhodnotila?

No tak 100 x počet klientů je docela slušný kapitál poskytnutý ke spekulacím zdarma. ;-)
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 26. 4. 2016 15:43

radecekh: FIO má tak mizerné úročení, že úroky ve FIO opravdu nikoho nezajímají. :mrgreen:

Na minimálním zůstatku je otravné to, že s penězi nemůžu manipulovat a že mi nesedí běžný (účetní) a disponibilní zůstatek. A pokud je karetní transakce teprve ve fázi blokace, pak v IB nikde neexistuje žádný sloupec, který by mi řekl, jaký bude účetní zůstatek po zaúčtování blokace. Čili pro mě je FIO chaotické a nepříjemné na používání.

Naštěstí jinde mám lepší úrok, D+0 i účty bez nesmyslných zůstatků, takže mě vychcané FIO opravdu nevzrušuje. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 26. 4. 2016 16:03

Jojo, nevzrušuje, ale za tapety to stojí ;-)

Vychcanosti? Mi řekněte, proč by to tak neměli dělat, když můžou? Kolik lidí a jak často nutně potřebuje D+0? Ten poplatek 1,50 jim v úhrnu hodí celkem prd.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mariacek 27. 4. 2016 00:03

Franklin píše:radecekh: FIO má tak mizerné úročení, že úroky ve FIO opravdu nikoho nezajímají. :mrgreen:

Na minimálním zůstatku je otravné to, že s penězi nemůžu manipulovat a že mi nesedí běžný (účetní) a disponibilní zůstatek. A pokud je karetní transakce teprve ve fázi blokace, pak v IB nikde neexistuje žádný sloupec, který by mi řekl, jaký bude účetní zůstatek po zaúčtování blokace. Čili pro mě je FIO chaotické a nepříjemné na používání.

Naštěstí jinde mám lepší úrok, D+0 i účty bez nesmyslných zůstatků, takže mě vychcané FIO opravdu nevzrušuje. :mrgreen:

To je teda opravdu nepříjemné a chaotické si k disponibilnímu zůstatku připočítat 100 Kč :D A vůbec, koho zajímá účetní zůstatek? Mě zajímá disponibilní - kolik mohu použít. Tu už asi 8 let zmrazenou 100 korunu jsem už dávno obrečel.
Nehledejte v tom nic složitého, prostě mrknu kolik mám disponibilní zůstatek a je to. Nic víc nepotřebujete... A když už teda fakt nutně musíte znát ten účetní, tak to fakt není problém si připočítat těch 100 Kč.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 27. 4. 2016 06:06

Wustenrot ma dokonce 200,- a jeste na to upozornovali (pri dotazu, kdy maji deadline, aniz bych se na to ptal), takze zjevne s tim ma spousta lidi problem (snazi se odeslat zustatek uctu a pak jim vola s chybou).

A ve fio? Ta jedna chybova hlaska "nezvalidovano" nic nerikajici, kolikrat jsem musel volat, proc se to ci ono nepovedlo provest. Naposledy kdyz zavedli, ze poplatek se nestrhnul s te blokovane (drive ano), takze prikaz "nezvalidovan"

To bylo jeste ve starem systemu, jak je to dnes nevim...

-- 27. 4. 2016 05:18 --

radecekh píše:vpe:
Donutit lidi, aby zaplatili 1,50, se mi zdá dost směšný důvod. Většině lidí je naprosto jedno, jestli odeslané peníze dorazí dnes nebo zítra. Těm jako vy to evidentně jedno není a proto odejdete do jiné banky, takže nevím, koho tohle může donutit zaplatit těch 1,50.
Jak to funguje, vysvětlujete hezky, ale to nejpodstatnější tam chybí. A to, proč to tak dělají. ČNB podle vás kvůli takové prkotině nebude měnit zákon, tak proč to řešíte vy, když je to podle vás prkotina?

Franklin:

Radecku, ano souhlasim s tebou, ze je to smesny duvod, takze FIO BANKA je smesna... Muzeme si vybrat, je to k smichu (nebo vysmechu) anebo k placi? To nevim!

Kazdopadne je to trapas banky FIO. Kdyz ty obycejne transakce, ktere nikoho nezajimaji jak rikas, probihaji POMALEJI, jak se "zkostnatelou" CESKOU SPORITELNOU :-)

Bohuzel mas pravdu, ze vetsine lidi je to jedno - ba co vic, drtiva vetsina vubec netusi, jake jsou lhuty platebniho styku! A to dokonce ani notari ani bankovni pracovnici.

Proc to zhorseni existujicich vlastnosti delaji jsem ti jasne napsal, ceho jsi nepobral a co vlastne vis o bankach? Ach jo svata prostoto - o co ti jde? :tleskani

Cnb prece nemuze naridit bance: odesli platbu zadanou do 8:55 hodin bez prirazky jeste v 9:00 davce! Jak by sis to opatreni probuh predstavoval, napis mi presnou formulaci prosim! :-)

Cnb dela regulaci cenou, 20 korun (drive 200,- !!!) to stoji mezi 15-16h (drive jen do 15:30) je proto, aby si export vsechny banky nenechaly az na 15 hodinu a

1. nezahltili system cnb a cilovych bank
2. nevzniknul opacny extrem, ze penize vsem na ucty dorazi v 16:05

Z cehoz i tobe vyplyne, ze VSE JE V RUKOU ODESILAJICI BANKY A TUPOSTI JEJICH KLIENTU, kteri jedini to mohou ovlivnit, hlasovat nohama, zamecet, ozvat se...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Thom 27. 4. 2016 06:50

Celé jsem to nečetl, ale tohle: takže komu stačí D+1 a tudíž nejde pryč, je tupý? :-D Hele, Equa nebo Air? ;,-)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 27. 4. 2016 10:22

Thom píše: Kolik lidí a jak často nutně potřebuje D+0? Ten poplatek 1,50 jim v úhrnu hodí celkem prd.

D+0 využívám denně a zdarma (AB). Úspěšnost mám snad 100% (nepamatuji si, kdy by v tomto režimu platba neproběhla). Považuju to za jednu hlavní výhodu AB společně s úročením BÚ a 'rychlým' vkladomatem.

Pokud to má nějaká banka dokonce za poplatek (Fio), neúročí BÚ a nemá vkladomaty, tak je to špatně. Zkuste AB a nebudete chtít jinak. :) (Jinak souhlas s vpe, Franklin).
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 27. 4. 2016 10:31

Mám u AB hypotéku a proto (kvůli Chytré rezervě) i používám jako hlavní BÚ. Fio je u mě spící. Hotovost skoro nevkládám (až na jeden účel, viz jiné vlákno; v šedé ekonomice nejedu). D+0 je mi u ***.

Nejde o to, jak často to používáš, ale jak často reálně potřebuješ (donedávna jsem měl Fio jako hlavní a využil jsem tu rychlou asi 2x a ještě ne kvůli mě). Faktury platím včas a nechat si peníze déle kvůli úroku na spořáku nedává smysl...
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 27. 4. 2016 10:32

GE má taky min.zustatek 200kč a nějak mě to netrápilo. Jinak sem s bankou spokojený za jejich proklientský přístup. :-)
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 4. 2016 11:06

Zrovna tento měsíc byl deadline pro přiznání DPH v Pondělí. S bankou co dělá D+0 jsem to v klídku udělal o víkendu a platba dorazí včas. S bankou co dělá striktně D+1 by to bylo až v Úterý po termínu, sice dle současného daňového řádu bez sankce, ale proč na sebe upozorňovat.

Jak už sem psal, u D+1 platba zadaná o víkendu dojde až v Úterý, což je při současném stavu technologií z principu naprosto nepřijatelné, banka má mezi pondělní půlnocí a devátou hodinou devět hodin času aby pro ni bez příplatku platba došla už v Pondělí. FIO to umožní aspoň za příplatek, na rozdíl od jiných bank co striktně uplatňují D+1.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 4. 2016 11:19

Tak za příplatek to snad umí každá, ne? Jen ten příplatek je poněkud větší. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Thom 27. 4. 2016 11:24

xtonda:
Opět, je ve specifických případech 1,50 Kč tak rozhodujících? Já nevím, ale tohle je tak mrzká částka, že o změně banky bych opravdu kvůli tomuto neuvažoval... Navíc v tomhle případě, tipuju, že hodně, velmi hodně subjektů to právě pošle až v pondělí (tedy dojde to v úterý). Neřešil bych.

Stav technologií... no, řekněme, že jsem insider (i když ne ve Fiu ani Air). Asi takhle: management pustí chlup až když musí. Kromě rozjezdů, to je každej v euforii a investuje se do každé ... a navíc na zelené louce to vypadá taky jinak.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 4. 2016 11:24

Je fakt, že to moc nesleduji, ale není to náhodou tak, že ve Fio jde zadat víkendová platba se splatností "dnes", tedy například v neděli a odejde tak v pondělí ráno a ještě v pondělí je na účtu příjemce? Nebo se to změnilo?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod treborit 27. 4. 2016 11:33

Transakcni banka s D+0 je velmi pohodlna zalezitost (napr. AirBank), zadate platbu dopoledne nebo s predstihem a vite, ze to ten den dojde, pokud by tohle AirBank zrusila, tak ji dam papa ...
treborit
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka