FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bodyczech 3. 4. 2020 20:23

Pokud cílová banka také podporuje okamžité platby, pak tam má dnes Fio asi nějakého šotka...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Menton 3. 4. 2020 20:26

Mne ale jejich sotek nezajima ja chci finance a kdyz si vzpomenu tak je mit budu jinak jim to tam vybilim ze se nebudou stacit divit vsechny ucty a vyberu cely bankomat. A dal je bojkotuju.
Mam ho za rohem a jdu na nej.. posilam do CSOB, Creditas, CS, RB a odtud to jde dal...
Vsechny tyto banky plaby maji teda jsou to smejdi.

-- 3. 4. 2020 20:29 --

Ja mam pocit ze se tato banka zarazuje mezi nepouzitelne . Jestli neudelali nejakou zmenu ze ucty zdarma uz nemaji okamzite platby. I to je mozne. Jak je dnes videt udelam zmenu a nikomu ji rikat nebudu to je chovani dnesnich dnu.

-- 3. 4. 2020 20:41 --

Tak jsem se odhlasil a znovu nalogoval a okamzita platba jiz neni v moznostech vyberu.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 3. 4. 2020 20:45

Menton píše:Funguji vam u fio okamzite platby mne to pise ze okamzita platba neni mozna.
Co to je za idicii. A ze tam skoci kolonka ze souhlasim se zmenou platby na standartni.
...

Mě okamžitá platba v tuto chvíli funguje, ale nejde to při platbě do Hello bank a do Moneta bank.

-- 3. 4. 2020 20:48 --

Menton píše:...
-- 3. 4. 2020 20:41 --
Tak jsem se odhlasil a znovu nalogoval a okamzita platba jiz neni v moznostech vyberu.

Zkus zvolit jinou banku, jestli se pak možnost Okamžitá platba neobjeví. Problém může právě mít banka příjemce.
Naposledy upravil nikko dne 3. 4. 2020 20:49, celkově upraveno 1
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Menton 3. 4. 2020 20:48

Neda se nic delat jdu jim vybilit bankomat. Rekli si o to sami. Mne nejde odeslat nikam nic.
A takovou sumu jim tam nechci nechat jsou to zmr..

-- 3. 4. 2020 20:52 --

No to ja zkusil. Mam sablony pac bych se z toho jinak zblaznil. Mam sablony na ucty v CSOB, CS, RB.. Jen v CSOB mam 11 uctu. Jako platba mi projde ale na pondeli na to jim vis co. Jednou maji okamzite platby a pokud neposlou info nebo nedaj na web ze je nemaji nebo
se rozhodli to zariznout. Musi o tom dat vedet predem. Ja mam pocit ze jak lidi zacali vybirat jde jim likvidita doprdele. Tak si reli na vikend okamzitou zrusime. A nikdo nic neodesle.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 3. 4. 2020 21:02

Chápu, je to hodně nepříjemné :-( Mě v tuto chvíli okamžité platby do ČSOB, České spořitelny i RB fungují.
Zkus dát příkaz k úhradě bez šablony.
Neodesíláš to omylem ze spořícího účtu?
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Menton 3. 4. 2020 21:13

Odeslal jsem do air bank 99999 CZK vic mi to nechce pustit platba odesla ale jako bezna platba je i oznacena , vcera tato platba odesla jako okamzita na uctu byla za 1 sekundu mozna dve. Dnes nic to znamena platba dorazi v pondeli. A zbytek z nich budu tahat takto chce takovou banku nekdo?

-- 3. 4. 2020 21:20 --

Nejen ze jsou zastarali. Zadne zmeny jen zhorseni a zhorseni. Mrskaji zmenu podminek obden uz to nestacis ani cist a nevis co je platny co ne. Toto neni solidni. Bohuzel. Nejde mi o to ze bych umrel hladem to fakt ne. Ale kdyz jsou nejake sluzby na ktery je clovek zvykly tak to musi fungovat na 1000 procent. Dam priklad prodam 60 000 CHF vymenim za koruny a jako jim to tam nenecham za tak mrzke procenta byl bych blazen lezet tyden. Hezky odsun. A clovek nema cas sledovat kde dneska sijou boudu a vymysleji jak nekoho ochcat. Sedne vecer k netu a najednou zjisti ze neodesle skoro nic. No jsem zvedavy jak to dopadne u jinych. Ale verim ze kdyz mi zmizelo tlacitko okamzite platby a jiz tam neni tak to asi bude u vic lidi.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 3. 4. 2020 21:27

Okamžitá platba do Air Bank mi teď také nejde. Myslím, že zítra dopoledne to už bude fungovat.

Je fakt, že na projektu okamžitých plateb je třeba ještě hodně věcí zlepšit.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Menton 3. 4. 2020 21:31

Nikde neni napsano ze z toho systemu muze banka vystoupit a to hned. Jak to pro ni neni vyhodne. Je to jediny zpusob jak si zajistit ze ji rychle neodtecou stamiliony. A lidi to tam budou muset susit vic dni. A zrovna si myslim ze to muze byt duvod. Ted se ukaze ktera banka jak umi kouzlit lidi budou vybirat a moc vkladu nebude.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 4. 2020 21:35

Menton:
Chce to klid, protože jinak se z toho zblázníš. Mne zase dnes nejde zaslat okamžitou platbu z Creditas do MMB a nedělám kolem toho takový humbuk i když chápu, že to dokáže člověka naštvat. Tu platbu bohužel pošlu normálně až v pondělí a svět se kvůli tomu přede mnou nezřítí. Musíme si uvědomit, že jsme v Česku kde v bankách ne vždy všechno funguje tak jak by mělo a jak by jsme zrovna potřebovali. Připadá mi to, že banky rozjely okamžité platby bez toho aniž by na to byly dostatečně dobře připravené.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Menton 3. 4. 2020 21:41

Ja to odeslu taky v pondeli tak to dopadne ... Ale bohuzel toto je ztrata duvery. Vidis v tom takove male krivactvi. Ktere sice nikdo nerekl nahlas ale je tam. Neco jako Creditas. Mame krasne sazby. A lup rano uz je nemame. Ale nechteli jsme vam to rikat dopredu rozhodli jsme se bez vas. Vase banka.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 3. 4. 2020 22:16

vlazy - MMB má plánované odstávky. Až do 6.4. Tak se dá očekávat, že tam okamžitou platbu nepošleš.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2020 00:32

losalamos:
Ano, o té odstávce v MMB vím, ale někteří zde ve fóru psali, že jim okamžité platby z Creditas do MMB včera (3.5.2020) normálně fungovaly. Je ale otázkou jestli to mysleli vážně.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 4. 2020 06:54

vlazy píše: Ano, o té odstávce v MMB vím, ale někteří zde ve fóru psali, že jim okamžité platby z Creditas do MMB včera (3.5.2020) normálně fungovaly. Je ale otázkou jestli to mysleli vážně.


Ne, nemysleli, ve skutečnosti to do MMB odnesli v tašce. :oboze Ale v květnu OP asi půjdou.

Odstávka je do pondělka dopoledne, ale očekával bych, že OP v pondělí půjdou (dost možná nějak budou fungovat i při odstávce).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Menton 4. 4. 2020 08:37

Vi nekdo jaky je rozdil mezi standartni platbou a prioritni? Ja mam pocit ze standartni je v prac. dny podana do 12-14:00 se pripise jeste tyz den na ucet přijemce. Ta prioritni je vetsinou spoplatnena a je prednostni. Ovsem okamzita platba v nabidce neni ani dnes.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fox21 4. 4. 2020 09:12

U prioritní platby provedené cca do 14h v pracovní dny garantují přípis v jiné bance ještě v ten den, ale za poplatek 29 Kč. Nevím jak rychlé mají standardní platby, ale zkoušel sem třeba Monetu 13:50 a přišlo ještě v ten den a zdarma do jiné banky, která nepodporuje okamžitou platbu.
Fox21
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků